Peníze z Harvardů: chtít či nechtít?

Petr Vykoukal | | 21. 5. 2003 | 8 komentářů
Představenstvo Harvardského průmyslového holdingu po mnohaletých snahách nabídnout svým akcionářům nějaké peníze odkupem akcií možná konečně našlo cestu, jak jim dát peníze a nenarazit přitom na odpor Komise pro cenné papíry. Jak vypadá v podání HPH řešení rébusu "aby se vlk nažral a koza zůstala celá"?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

22. 5. 2003 12:21

20, celkem tedy zoufale malo penez

Zobrazit celé vlákno

+43
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

4. 6. 2003 16:51 | PetrV

Tak už jsem si i na sobě ověřil, že peníze skutečně chodí. Přišly mi ze Slovenska.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2003 22:05 | Pedro

Mně se výplata peněz trochu zasekla, neboť jsem na formuláři neuvedl adresu pobočky banky a adresu majitele účtu... ale když jsem do Trustu volal, tak tam byli všichni milí a ochotní a celou věc jsme dali do pořádku během jednoho dne... teď ještě, aby peníze dorazily no a pak už bude zbývat jen je pochválit za kousek cesty k cíli... a Komise ať si se svými radami trhne ploutví, kdyby bylo po jejich, tak se peněz dočkají moji vnuci (je mi 26)...
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2003 13:55

Uvedomte si ze HPH je "standardní" a.s. a KCP na nej v podstate nijak nemuze natoz, aby mohla nejak vymahat penize. Ze to tak je, je rozhodnuti akcionaru (transformace z IF). KCP na HPH dohlizi jen jako na emitenta registrovanych CP, a nemuze jit do jeho majetku (obchodu a ucetnictvi apod.) jako napr. u podiloveho fondu. Jedine co muze udelat je pozastavit obchody, kdyz nejsou informace a ty nejsou, protoze HPH se rozhodne standardne nechova. Ani se nedivim doporuceni KCp, protoze ta nema info ani o trustu a asi dostava dotazy, zda na nabidku reagovat... Proc HPH standardne nezverejni sve udaje o majetku apod. a proce se standardne nezlikviduje? BYlo by po likvidaci take tak zoufale malo penez nebo az se vsem zacpou huby penezy z trustu, Viktorek ocekava, ze mu jeste neco (zase) v HPH zbude?
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2003 12:27

Uz by se nekdo z KCP a soudcu u nas mel zacit hejbat a sehnat tem nekolika statisicum (byt puvodnich) akcionaru zbytek penez alespon dosahujici do ceny 600 Kc/akcii HPH. Vse ostatni potom je jiz jen kamuflaz a pravni hra do ztracena... Cast penez HPH je dokonce i na bankovnich uctech v CR zablokovana? Dalsi penize jsou jiste i mezinarodne dohledatelne.... Cele to ukazuje na pravni stav CR a pralesniho chovani u nas. Pral bych vetsine "politicke elity" aby prisla o balik penez a oni by se pak zacali starat o cistotu podnikani u nas, obecne. Chtel byc vedet chudaka s 20 * 200 Kc jak se bude soudit s propletencem holdingu na vsech moznych ostrovech o ( 600 - 200 ) * 20 penez :-(((((((
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2003 12:21

20, celkem tedy zoufale malo penez
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2003 8:44 | MartinA

Myslím, že 20, ne?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2003 8:38

Paradoxně jedině postup přes trust vedl alespoň k nějakým penězům. Dostali je už všichni mí známí, a to i velcí akcionáři HPH, a to dokonce přes problémy, které vznikly díky událostem v Union bance. Z tohoto pohledu tedy klobouk dolů, že se to podařilo, ostatní jen leta "mleli pantem" a skutek utek' ... a to včetně doporučení vydávaných Komisí pro cenné papíry, ta umí jen prodlužovat pozastavování převodů akcií (a to nejen HPH). Na druhou stranu je výplata 6,90 USD za podíl jen zlomkem toho, co by měli akcionáři HPH dostat. Ale třeba se toho nakonec někdy také dočkají. Vždyť v tomto státě bez morálky a bez práva je možné všechno ... a statisticky někdy i pozitivně?!?!
+27
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2003 17:21 | .

Kolik tech akcii je za jednu kuponovou knizku?
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Tretter

podnikatel, Tretter’s Bar

Libor Malý

podnikatel, zakladatel Jobs.cz

Michael Tretter
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Libor Malý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services