Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Finanční plán dle pana Nováka z OVB

Martin Zika | | 28. 4. 2003 | 20 komentářů
Přesně takto vypadal "osobní finanční plán", který jsem od poradce pana Nováka z OVB obrdžel. Jeho kvalitu posuďte sami...

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 4. 2003 9:57

To jste dopadl dobre. Asi to byl jiz "odbornik". Skolitele se tak hluboko nepousteji a pisi vetsi hovadiny o pojistovnach, penzijnich fondech a financni urad radi do kapitaloveho trhu. Taky mu tam vypadlo Ministerstvo financi jako soucast kapitaloveho trhu, od ktereho diky OVB, ktery ma licenci (nikdo nevi na co), muzete dostat VELKOU sumu SVYCH penez jako dotaci za to ze sve penize investujete dobre v OVB..... :-)))))
Tesim se na vase pokracovani.

Reagovat

 

+44
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

6. 4. 2012 17:47, Markéta

Každopádně, jedna velká sebranka, která pojišťovnictví nerozumí a ani rozumět nechce, jsem zaměstnancem nenjmenované pojišťovny, jako přepážková pracovnice. Co kolikrát u klientů vidím, tak nad tím zůstává rozum stát. Kolik lidí připraví o peníze, myslím, že na každého jednou dojde, ale doufejme, že ČNB jim brzy "setřihne křidýlka."

Reagovat

 

-10
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (20 komentářů)

29. 4. 2003 9:57

To jste dopadl dobre. Asi to byl jiz "odbornik". Skolitele se tak hluboko nepousteji a pisi vetsi hovadiny o pojistovnach, penzijnich fondech a financni urad radi do kapitaloveho trhu. Taky mu tam vypadlo Ministerstvo financi jako soucast kapitaloveho trhu, od ktereho diky OVB, ktery ma licenci (nikdo nevi na co), muzete dostat VELKOU sumu SVYCH penez jako dotaci za to ze sve penize investujete dobre v OVB..... :-))))) Tesim se na vase pokracovani.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+44
Líbí
Nelíbí

29. 4. 2003 10:45 | Katerinka

No první dvě stránky jsou opsané z jejich webu, tam se také nic jiného než přání - cesta - OVB Program. Mimochodem tam se také nic nedovíte jen jaké instrumenty jsou k dispozici, ale to většinou víme.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

1. 5. 2003 21:20

Měl jste smůlu setkal jste se z fin. poradcem, který myslel pouze na sebe protiřečí to filozofii OVB já jsem tři roky pracoval jako fin. poradce OVB a mohu řící, že jsem hleděl vždy na to, aby byl spokojen klient a jak ho "oškubat". Není poradce jako poradce a v každé firmě se najde dobrý a špatný je to vše o lidech!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

1. 5. 2003 22:27 | Harpagon

"Finanční poradce OVB – to je majetkový právník na celý život." To je perla ze serveru OVB. Ta firma mě začíná zajímat! Co to je majetkový právník, pane Černý?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+24
Líbí
Nelíbí

2. 5. 2003 10:20 | Finanční propadse

Měl sem tu možnost zúčastnit se školení OVB a mohu vám říci, že na jedné straně se jendá o multilevel makreting, ale pravdou zůstává, že za pěšáky, kteří chodí "po lidech" stojí pražská kancelář, která hodnotí vaše požadavky a na jejich základě sestavuje finanční plán. Proto ta týdenní pauza. Jestli vás pan Novák nepřesvěědčil je jedno, vaše rozhodnutí, ale nestojí vás to ani korunu (provizi vyplácejí přímo jednotlivé finanční instuce na účet OVB za uzavřené smlouvy). Mýlkou ve vašem článku je, že nabízí nedostatečné množství fin. produktu na výběr. Rozhodně je jich více než např. 1 stavební spořitelna apod. Nejsem příznivcem takovéhoto způsobu finančního poradenství, ale pro mnoho lidí (zvláště těch bez přehledu na finančním trhu) může na spolupráci s finančním poradcem vydělat (nebo alespoň neprodělat). Rozhodně bych je řadil výše než pojišťovací agenty a podobné típky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+24
Líbí
Nelíbí

2. 5. 2003 11:03 | Harpagon

Finančním plánem nazýváte tu mazanici na pár listech?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+22
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Finanční propadse 02. 05. 2003 10:20)

5. 5. 2003 23:22

Nazvat naskenovaný materiál "Finančním plánem dle OVB" je typickou ukázkou pokleslosti české žurnalistiky. Seriozní titulek by zněl např. "Finanční plán dle pana A..... B....... (plné a pravdivé jméno), spolupracovníka OVB." Pak by se totiž dotyčný mohl také bránit a možná by vyšlo najevo, že naskenovaný materiál byl jen součástí úvodní diskuse poradce s klientem, nikoliv finančním plánem, jak je zde prezentován. Anonymita poradce je zde pohodlným nástrojem k tomu, aby si pan novinář mohl navymýšlet o OVB cokoliv a nikdo se nemohl účinně bránit. Je to stejně ubohé, jako bych někde vyfotil žebráka z protézou a napsal k tomu titulek "Dokonale vyléčená noha dle českého zdravotnictví" a následně se rozepsal o tom, jak jsem byl nespokojený s doktorem, který měl v ordinaci diplom 1. LF UK a dovodil z toho, že 1. LF UK vychovává samé lemply, kteří se vydávají za lékaře... A jistě by se našly stovky dalších pacientů, kteří by pěkně anonymně přidávali v "diskusi" své historky od svých lékařů... Bohužel přesně v tomto duchu je článek napsán. Finanční poradci se jistě mají co učit, ale novináři dvojnásob!!! Petr Šafránek PS: Je pozoruhodné, že když se nějaký finanční server, který současně prodává produkty a žije z reklam finančních institucí, naveze do nějakého poradce, vždy je to z OVB. Ještě jsem neviděl jediný kritický článek na poradce z jiné společnosti ani na přímé obchodní zástupce pojišťoven, stavebních spořitelen, penzijních fondů, apod. A co ti dokáží mnohdy napáchat, o tom bych mohl napsat knihu.... Ale zřejmě nikomu nevadí, zatímco OVB jako nejsilnější evropská společnost ve finančních službách ano....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+32
Líbí
Nelíbí

21. 3. 2005 15:11

Na toto musím zareagovat... bude to delší. V první půlce roku 2000 mou rodinu navštívil zprostředkovatel ČMSS a doslova a do písmene nám vnutil uzavření stavebního spoření, konkrétně dvě smlouvy (na mě a manželku), mohl ještě i na syna, ale to už "nedokázal". My jsme nechtěli spořit, připadalo nám to zbytečné a hlavně jsme na to neměli peníze (ale měli, jenomže kdo by se rád uskromňoval, že jo). Dodnes mám schované papíry, na kterých kouzlil s čísly, když se na to podívám, vůbec tomu nerozumím. Zde oskenovaná "analýza" je oproti tomu dokonalost sama, z ní lze aspoň místy poznat, čeho se týká.
Co ale chci říct: agentovi ČMSS jsem nesmírně vděčný, díky jeho neoblomnosti máme dneska peníze! V roce 2000 jsem neměli tušení, že touto dobou bude manželka na mateřské dovolené a že náš měsíční příjem se díky "socialictickému státu" ztenčí na polovinu, ze které nedokážeme vyžít. Každý měsíc nám chybí "jedna výplata", což se i přes veškerou snahu šetřit kde se dá, projevilo vyčerpáním všech "ostatních" úspor. Ukončení stavebního spoření byla spása, díky které jsme dokázali zaplatit dluhy na nájemném a zbytkem zalátáme chybějící příjem do doby, než se manželka vrátí do práce. Těch "pár tisíc" měsíčně co jsme posílali ČMSS nám zas tak citelně nechybělo, až teď při "almužně" mateřské, ale bohatě se nám to vyplatilo.
Samozřejmě si uvědomuji, že stavební spoření nemá řešit sociální tíseň, ale na druhou stranu, žijeme v Kocourkově, tak proč ne.
Pro mě z toho plyne ponaučení o "agentech": kdybych se byl býval nechal "ukecat" na tři smlouvy s max státní podporou, zbylo by dnes i na tu "tehdy nepravděpodobnou dnes nutnou" rekonstrukci bytu. Kdybych byl býval toho pána slušně poslal do háje, byli bychom dnes úplně bez peněz.
Štefan R.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+19
Líbí
Nelíbí

20. 2. 2009 14:37 | hana

a proc uz tam nepracujete?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 01. 05. 2003 21:20)

8. 12. 2010 14:05 | David Šrám

Dobrý den .. Bohužel bys me se měli naučit nazývat věci pravými názvy. Toto není finanční plán ,ale OVB analýza ,která ani tolik neslouží pro klienta ,jako pro finančního poradce, na zakladě kterého teprve finanční plán vytváří :-) ale jinak v pohodě :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

6. 8. 2011 16:49 | ana

Dobrý den naučte se v partners rozlišovat pojem analýza a finanční plán takhle jen ukazujete svoji hloupost a povrchnost jednou pro vždy si přiznejte že ovb je prostě nejlepší :)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

26. 8. 2011 13:36 | Gabriel Pleska

Madame, vy jste z OVB? Neděláte jim dobrou reklamu :)) Finanční poradce má umět používat hlavu a pracovat s fakty. Takže – odpusťte tu jízlivost – začneme s tréninkem: Jaké datum vidíte nahoře v záhlaví? Duben 2003? Kdy vznikla společnost Partners? V roce 2007. Ale už čtyři roky předtím věděla, že je potřeba vyrábět „kompro“ na OVB. Kdy Partners koupili tenhle server? Na konci minulého roku. A samozřejmě ho koupila kvůli tomuhle oskenovanému dokumentu, který okamžitě vytáhla na titulní stranu, aby uškodila OVB :)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ana 06. 08. 2011 16:49)

8. 2. 2012 22:28

Krásně řečeno: „... já jsem tři roky pracoval jako fin. poradce OVB a mohu řící, že jsem hleděl vždy na to, aby byl spokojen klient a jak ho "oškubat".“
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 01. 05. 2003 21:20)

12. 3. 2012 18:05 | petr

Partners, je firma, odpadlíků z OVB
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Gabriel Pleska 26. 08. 2011 13:36)

19. 3. 2012 16:03 | Michal Kovář

Nedělám už fin. poradenství, ale jako bývalý školitel makléřských společností si docela dobře pamatuji jak to bylo s Partners a OVB. Rozhodně se nejedná o odpadlíky, ale o lidi, kteří byli nejlepší obchodní strukturou OVB a nehodlali se smířit s MLM politikou nastavenou OVB. Také nevím nic o tom, že by Pavel Kohout nebo Katka Palková byli kdy v OVB. Petře nevěřte všemu co vám na školeních v OVB řeknou. Uděláte něco pro svůj zdravý rozum.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (petr 12. 03. 2012 18:05)

6. 4. 2012 17:47 | Markéta

Každopádně, jedna velká sebranka, která pojišťovnictví nerozumí a ani rozumět nechce, jsem zaměstnancem nenjmenované pojišťovny, jako přepážková pracovnice. Co kolikrát u klientů vidím, tak nad tím zůstává rozum stát. Kolik lidí připraví o peníze, myslím, že na každého jednou dojde, ale doufejme, že ČNB jim brzy "setřihne křidýlka."
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

6. 4. 2012 17:47 | Markéta

Každopádně, jedna velká sebranka, která pojišťovnictví nerozumí a ani rozumět nechce, jsem zaměstnancem nenjmenované pojišťovny, jako přepážková pracovnice. Co kolikrát u klientů vidím, tak nad tím zůstává rozum stát. Kolik lidí připraví o peníze, myslím, že na každého jednou dojde, ale doufejme, že ČNB jim brzy "setřihne křidýlka."
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-10
Líbí
Nelíbí

4. 8. 2012 20:04 | MUDr. Karel Vacík

Markéto prosím vás řekněte mi, jakým způsobem to OVB lidi okrade v všecky peníze, jak si lze všude přečíst...právě mi volala dcera, že se stala klientem u OVB, popisovala co umí s tím, že je spokojená a že mě doporučila, možná mi bude volat ten poradce její.... poraďte co s tím ? Dceři je 24 let, poradce jíí doporučil vstoupit do 2. pilíře až proběhne reforma, poté snížit stávající platbu Penz. připoj, z 2000 kč na 500kč až do konce roku, poté ho navýšit zpět na 1000kč, tak aby dosáhla maximální podpory, poté zřídit IŽP od Kooperativy 7BN, protože je to profesionální sportovec ( fotbalistka ), kde bude platit 1500 kč ( 680 kč na rizika ) zbytek do Investic se předpokládaným zhodnocením 4,5 %, dále Povinné ručení má slevněno z 5250 kč slevněno na 3240 kč od ČSOB, se stejnými parametry měla od GENERALY, na pojistce domácnosti přibližně 800 kč pololetně zvýšila platbu, kde zjistil, že její byt pojištěný na polovinu hodnoty, a že v případě nehody by se stal průšvih, nakonec jí ještě doporučil spořící účet od ING, se zhodnocením 1,75 % ročně uplně bez poplatků....přibližně takto to asi bylo, nejsem nějaký odborník na finance, ale zdá se mi to docela šikovné, jaký máte názor vy odbornící prosím? díky za rychlé odpovědi, domluvil jsem si s ním schůzku na zítřek.... s pozdravem K.V.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

1. 6. 2013 21:55 | OVB je sekta

Neznám mnoho z těch, kteří pracovali nebo pracuji pro OVB, ale těm které jsem poznal bych nesvěřil ani korunu. Vědí kulové, jejich školení je také učí převážně oblbnout prosté lidi, než nějaké skutečné znalosti o finančním trhu. Jsou to pojišťováci v nejhorším významu toho slova. Nezaměstnaní a podobní zoufalci, děcka po střední škole, kteří hledají job. Vymyjí jim mozky obrazy pofidérního úspěchu, přesvědčí o vlastní jedinečnosti a intergalaktických šancích na lepší život a vyšlou mezi lidi a přitom se jedná jen o naleštěnou bídu. Velkou, věřte mi, až na pár manažerů - vědomostní, lidskou, ekonomickou bídu v obleku a drahém autě na splátky. Od takových radit si může nechat zase jenom člověk neznalý a nebo další zoufalec. Hanba. Jednou se o nich bude mluvit podobně jako dnes o "šmejdech" z předváděcích akcí, kterým jejich zvrhlá živnost také procházela roky. Působí veliké škody ekonomice a myslím, že řadoví běhavci si toho ani nejsou vědomi a manažeři už se zase vezou protože lížou smetanu. Sklízet ale takové plody je hnus.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

2. 10. 2014 22:15 | Jan Sochor

Druhý pilíř se nám hroutí a investiční životní pojištění je nejhorší způsob jak spořit. Úrazové pojištění a spoření mají běžet oddělené, jinak je to pro klienta závazek a do budoucna pasivum. Takže si myslím že tento poradce z OVB za moc nestojí..
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (MUDr. Karel Vacík 04. 08. 2012 20:04)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  6 998 053 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dana Bérová

exministryně a podnikatelka

Petr Nečas

politik

Dana Bérová
ÚSPĚŠNOST
77,78 %

z 9 duelů
×
Petr Nečas
ÚSPĚŠNOST
64,71 %

z 17 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK