Diskuze - Není poradce jako poradce II.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 459 komentářů)

10. 10. 2013 22:52 | Pipis

Hlavně, že partnerem webu je Partners :D teď jsou užiteční no..
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2012 13:00 | Aleš Kuřitka

Nejlepší na tom všem je všude přítomná zkratka OVB. Každý znalý člově tohoto oboru by měl vědět, že práce finančního poradce není jen o jeho mateřeské společnosti, ale také o něm samém! Celý tento článek i komentáře k němu mě opravdu hodně rozesmály!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2012 16:15 | Michal Kovář

Milý Jonny, řekl bych že chápu kam tím míříte. Také se již na to připravuje zákon, aby se tyto nehorázné provize snížily. Mimochodem pokud bude sepsaná pojistka na 2.500,- Kč tak provize z ní je cca. 45.000,- Kč. Z toho uvidí pojišťovák z OVB tak 16tis. a o zbytek se rozdělí jeho "nadřízení" neboli v pyramidové struktuře společnosti ti co přišli dříve a nováčka nalákali. Nemalá část z provize jde právě do Německa. Chudák klient to všechno zaplatí.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2011 21:07 | Martin700

jen dodam ze provize je stejna jak v OVB tak v PARTNERS. Jak vypocet tak vyse (ikdyz ta se nepatrne lisi) JEN PRO UPLNOST! :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2011 22:16

Milý JONNY řekla bych , že oči pro pláč zůstávají v našem státě občanům , kteří pracují jako zaměstnanci TESCO ,BILLA atd...poradci v OVB jsou ohodnoceni spravedlivě podle svého výkonu....nebo si snad myslíte , že s platem 12 000 Kč se dá normálně vyžít ?????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 10. 2011 14:19 | Chami

Je to jasné...vy u nich totiž pracujete :) a nevím co to tu vykládáte...školení je hotové během chvilky...Finanční poradci nikdy nebudou mít přátele, všichni vás kvůli tomu opustěj i vaši nejlepší kamarádi...najděte si radši normální práci..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 4. 2011 23:22 | Dana

dobrý den,ovb jsou pro mne jedničkou na trhu, mám svého finančního poradce od této společnosti a nemohu říci křivého slova. Vyhodnotil můj současný stav a poté vytvořil finanční plán, který mi ušetřil peníze a hlavně čas. Dle mého názoru než zde hanit ovb, každý máme možnost vydělávat tyto peníze jaké má finanční poradce, ale stojí to spoustu námahy a času, který oni musí vynákládat na školení.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2010 19:13 | Jan Polák

Mylí Jonny, věc se má následovně. Peníze vyplácí společnosti OVB jednotlivé finanční domy, se kterými je smlouva podepsána podle předem dohodnutých provizních podmínek. Ty prostředky jako takové jsou vypláceny ze zisků jednotlivých finančních domů (bank, pojišťoven, fondů) plynoucích ze získání nového klienta. Rozdělení těchto peněz v OVB je její interní záležitost, ale máte pravdu v tom, že od určité managerské pozice jsou zaměstnanci placeni i podle výkonu svého týmu - což je myslím běžné ve většině firem. Máte pravdu i v tom, že řadový zaměstnanci získávají za podpis smlouvy s klientem vysoké odměny. V případě, který uvádíte by bylo spolupracovníkovi jen za tuto jednu smlouvu vyplaceno dokonce něco přes dvacet tisíc (a to už na první a základní pozici v karierním růstu, na dalších by si vydělal ještě o pár tisíc více) Vzhledem k průměrnému platu v ČR bych tedy netvrdil, že "těm dole" zůstanou oči pro pláč.
PS: Pyramida se píše s Y
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 9. 2010 1:35 | Jonny

Ahoj všem, mám jen neco co me lezi v hlave ,napr když poradce z OVB doporuci klientovi nejaky ten produkt a pripadne uzavrou smlouvu. Poradci narusta tzn bankovni jednotky coz urcuje pak castku jeho provize. Prijde me ale dost zvlastni kdyz napr uzavre s klientem smlouvu ze si bude treba sporit na duchod 1000 dale 500 jako urazovou pojistku atd, celkem klient mesicne bude platit treba 2500 ks mesicne obdrzi dealer jednorazovou provizi cca 8-10 000 kč od své spolecnosti, reknete me tedy prosim kde se berou ty penize ? chapal bych treba 1000 korun odmeny za uzavrene cokoliv. Jelikož neustale se vytvareji cí se bunky poradcu stylu mam pod sebou 20 lidi a nademnou je dalsich dvacet me silne pripomina nejakou tu piramidovou hru. takze kdo je nahoře vydelava miliony ale clovek dole ma nakonec jen oci pro plac. Diky
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2008 1:28 | Choleva Jiří

Neprofesionální přístup! OVB by se měla zamyslet nad vytvořením etického kodexu poradců! Nejen OVB.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 7. 2007 1:40 | Petr

Mily kliente. Jestlize slo o dobreho poradce, urcite musel podotknout ze investice jsou rizikove. A doporucit nutne neznamena nutit. Poradce pomuze, klient rozhoduje.;)odpoved trochu o 4 roky pryc, ale budiz:)
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 3. 2007 15:41 | PROKOP

Koukám, že se tu pořádně obouváte do OVB. Také jsem se s touto společností setkal a nemyslim si snad, že by měla být nejlepší na trhu, nebo že by nabízela finanční poradenství v rámci všech pojijšťoven, bank,.......atd. Ale jaká finančně poradenská společnost to nabízí, "zdarma", či za ty telefonní kontakty, jak bylo zmíněno?
Nevím, jak bych hodnotil OVB jako společnost, jestli kladně, či ji zatratit.... Ale je zcela jasné, že když pro ni pracují lidé na "živnosťák" - tedy "podnikatelé", tak že se setkáte s někým, kdo když vidí, že této oblasti nerozumíte, tak Vám prodá to, kde má největší provizi, bohužel. Ale lze podle toho hodnotit všechny ????
Já osobně jsem se setkal s finanční poradkyní, která mi dělala ten "osobní finanční plán" a například hypotéku mi doporučila u jiné společnosti, s kterou neměli smlouvu, ale že tam mě hypotéka vyjde nejspíš levněji, tak ať si to zkusím zařídit tam, ale bohužel sám, jen mi poskytla nějaké rady.
A ještě k tomu poradenství: není asi u žádné společnosti 100% (nikdo nesplupracuje se všemi), ať jde o OVB, AWD......a další, ale stále mají běžní lidé aspoň nějaké spektrum možností, než kdyby si tu danou věc zařizovali zcela sami! Takže jim tyto společnosti jistě mohou poradit a být pro ně přínosem
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2006 16:31 | 1Valda

Já u OVB pracuji (měsíců), takže můj názor asi nebude objektivní, ale je můj... Už to bylo v diskuzi párkrát napsáno a nemůžu to popírat že všude jsou dobří a špatní. Provizní systém výplat může někoho svádět vydělat si rychlé, ale krátkodobé peníze za uzavření nějaké (třeba ne 100%) smlouvy. Krátkodobé píšu proto, že systém naší práce má směřovat (a např. já jsem k tomu svým vedoucím vedený) k dlouhodobé spolupráci s "klienty", a to se nemůže povést pokud jednou udělám něco, co může ten člověk zpochybnit a omlátit mi to o hlavu. Pak mě pomluví a špatné jméno se šíří mnohem rychleji než to dobré. Takže pokud si na něm jenom vydělám tak přijdu o spoustu dalších lidí resp. peněz. Závěr si udělejte sami!!! A proč nevybrat právě tu nejlevnější variantu (viz. článek)? 1. služba v balíčku (viz. příspěvek paní poradkyně níže) 2. např. pojištění nemovitosti je u Hasičské pojišťovny opravdu levnější než u ČSOB pojišťovny, ale nikomu tu hasičskou nedoporučím protože ji neberou zase jiné instituce, např. banky, jako kvalitní zajištění nemovitosti. To bych řešil věci napůl... 3. kvalita té společnosti která dokáže splnit kritéria pro partnerskou spol. OVB Václav Valášek, OVB Trutnov
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2006 22:04 | pablo

Já mám naprosto jinou zkušenost s OVB, zpracovaný plán s grafy, naprosto jiný přístup - žádné vnucování pojistek... Můj poradce mi předem řekl, jaká jsou rizika a také co mě kolik bude stát...Podle jednoho člověka nelze soudit celou společnost....
+144
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2006 20:40

Time tak ty si blázen. Přečteš si jeden negativně naplácanej článek od zamindrákovanýho autora a hned tu děláš soudce. A ten přiměr je teda taky síla. Uvědom si že není jenom černá barva, ale i bílá a ve všem je špína i čistota.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 8. 2006 15:05 | Fanouš3

Jo, vám to nalili do hlavy opravdu pod tlakem. Co kdybyste začal používat vlastní mozek a trochu se rozhlédl kolem sebe? Pokud jste v tomto popisu práce poradce OVB nenašel žádné pochybení, je mi opravdu líto klientů, kteří na vás narazí.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 8. 2006 14:59

Pro autora článku,setkal jste se s jedním poradcem společnosti OVB a podle něj nemůžete hodnotit celou firmu.V každé profesi se najde černá ovce a s tím nikdo nic nenadělá,i když ve vašem příspěvku jsem nenašel žádné pochybení či neobvyklou věc.Jediné co bych danému poradci vytknul je způsob prezentace navrhovaného programu.Měl být vytisklý počítačem a ne psaný rukou.Dále zmiňujete že OVB není nezávislá společnost,jelikož nezastupuje všechny finanční domy.Máte pravdu,OVB zastupuje pouze SOLIDNÍ finanční domy v ČR a to pro ochranu vašich vkladů.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2006 20:16

Nic proti ale to co povazujete ve Vasem clanu za financni plan rozhodne financi plan neni!! Pouze predstaveni firmy a nekolika produktu nikoli financi plan!
-23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 4. 2006 18:57

Pani (predpokladam - ci slecno) Pavlo. Naprosto presne se shoduji s Tvym (Vasim) nazorem. V kazde firme-spolecnosti-podniku-atd. jsou jak spatni, tak dobri, lepsi a nejlepsi. Nepochybuji, ze je tomu tak i v OVB. I malemu diteti trva nejakou chvili, nez se nauci jenom chodit, cist, psat a zase ... Financnim poradcem v pravem smyslu slova se muze clovek stat nejenom ziskanim dnes predepsaneho ci zakonem stanoveneho vzdelani vcetne certifikatu, ale kazdodenni presnou a spravnou praci (minimalne pul roku a vice zejm. v klientskym centru ci servisu se znalosti veci a hlavne prodavanych produktu-ne jen jednoho nebo dvou), komunikaci s lidmi-klienty, bohuzel mnohdy nastvanymi prave temi radoby "poradci" ci "pojistovaky" - kteri at jsou kde jsou (vystridaji 3,4 i vice firem)-vzdy maji to "nejlepsi", vysvetlovani nejasnosti a zachranovani "podelanych" smluv. O to je to tezsi, ale nakonec i hezci prace.Zorro Orel
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 4. 2006 17:52

Takže chlapečku. Nazývám tě tak proto, že se chováš opravdu jak malé dítě. Pracuji pro OVB a mohu říci, že za celou dobu seminářů nebyla ani trochu zmínka o tom, že máme zákazníka tzv. "oškubat" ale pomoci mu. Semináře trvají v mém případě 3 měsíce a končí zkouškami. Jeden z certifikátů vystavuje ministerstvo financí. Takže to nebude asi jak ty říkáš, namalovaný diplom. Po seminářích jsem se musela také podrobit, nutné praxi v klientském centru. Takže, můj názor je ten jako většiny. Kvůli jednoho hlupáka, který tuto práci dělal jen kvůli provizí, nešpiň ty, kteří chtějí pomoci. Je pro ně důležitější spokojenost klienta než provize. Ty jsou pro opravdového profesionála až na druhém místě. Děkuji za pochopení. Pavla
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/23

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Boleslav Polívka

herec a podnikatel

Kateřina Jirásková

finanční ředitelka PPF

Boleslav Polívka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Kateřina Jirásková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services