Ani medvědí, ani býčí trh, nýbrž klokaní!

Australského vačnatce zavedl do investičního slovníku Patrick Mange, ředitel pro oblast výzkumu a strategie BNP Paribas. Přečtěte si jeho prognózu vývoje kapitálových a finančních trhů v roce 2003.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

24. 1. 2008 17:46 | froberg

Moc se mi líbí klokaní trh, dodnes jsem o něm moc neslyšel a naivně jsem věřil, že klokani se prodávají v Austrálii.Ale teď vážně, fakt je že trh skákal vždy a poku se bude obchodovat tak asi hopsat bude
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 1. 2003 9:53 | Ilja Muromec

Milý Václave, naprosto s tebou souhlasím. Tahle "hra" je pouze o tom, že ti věhlasní odborníci pouze říkají to, co si veřejnost přeje. A shodou okolností poslední dobou výborně funguje následující formule: růst optimismu mezi analytiky=nejvyšší doba prodat a čekat propad trhu (alespoň prozatím. ono jim to stejně jednou vyjde a pak budou slavní. ovšem to, že se většinou milí, po tom se stejně nikdo nepídí a rachle se na to zapomíná).
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 1. 2003 3:02 | Vaclav S.

Iljo, autor analyzy ma zajem na rustu trhu. Trh (lide kteri do trhu investuji) ho plati. Neni mnoho profesionalu kteri - jak se zminujete - by predpovidali ztratovy rok. K akciove bubline: trochu za ty tri roky splaskla, ale to nejhorsi je zrejme pred nami. Jde jen o to zda to bude rychle, nebo jestli se to povlece dlouha leta ...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2003 12:03 | Ilja Muromec

Nevěřím vlastním očím. Soupis předpokladů, který je zde popisován mi připadá jako když čtu romantickou povídku. Již tvrzení na počátku článku, že již na počátku loňského roku byli zdrženliví ve svých odhadech mi připadá trochu falešné. Vybavuju si poslední 3 roky a komentáře byly naprosto obdobé - ve druhé polovině roku nastane zlepšení atd. A letos? Jak na chlup stejné...(že by se konečně trefili? ono stokrát opakovaná lež se stane pravdou...) Za naprosto malicherný fakt považuji konstatování, že když 3 roky něco padá, čtvrtý rok to půjde nahoru jenom z toho důvodu, že to historie nepamatuje. Ještě jednu informaci na závěr... jak mohou tvrdit, že trh již absorboval dopady "akciové bubliny"???? S tím plně nesouhlasím...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlasta Parkanová

politička

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Vlasta Parkanová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services