Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Zítra už může být pozdě

Stát hospodaří se ztrátou, chystá se zvyšovat daně a škrtat ve výdajích. Jednou z prvních obětí restrikcí budou také finanční produkty se státní podporou. Dvanáct miliard korun, které stát letos vyplatí jako příspěvek na stavebním spoření, je na očích a láká ke snížení, stejně jako podpora penzijního připojištění nebo hypotečních úvěrů.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 12. 2002 11:03, holes

Vážený pane Rypáčku, Vaše názory, které se na tomto serveru vyskytují už delší dobu, jsou čím dál, tím zajímavější. Nejdříve jste začal útočit na Českorakouskou spořitelnu a musím uznat, že v mnohém jste měl pravdu. Moje zkušenosti s touto institucí byly asi podobné. Posléze jste se začal pouštět do všeho, co bylo byť trochu v nepořádku, ale nyní útočíte na nejlepší finanční produkt na českém trhu. Existuje vůbec něco, do čeho se nebudete trefovat?

Reagovat

 

+23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (CSrypatschek 09. 12. 2002 20:03)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

9. 12. 2002 7:48, holes

Jestliže socání zruší státní podporu na spoření (tzn. na moji dovolenou), pak stavební spořitelny nebudou mít prostředky na poskytování úvěru, tzn. že nedostanu ani možnost odečíst si z daní úroky z úvěru, protože nebude z čeho ho poskytnout.

Reagovat

 

-4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ori 05. 12. 2002 11:45)

Další příspěvky v diskuzi (19 komentářů)

5. 12. 2002 8:05 | holes

To máme za to, že volíme socialistické zrůdy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

5. 12. 2002 11:45 | Ori

Nechci platit tvou dovolenou. Až si koupíš byt nebo dům, pak si úroky odečítej, ale 4,5 tis. ti nechci dát. Vím, že vláda rozhazuje, ale pokud se ještě k tomu přidá snížení státních sociálních přídavků a na 3 roky zmrazíme důchody a důchodcům odebereme vdovský důchody, tak vidím, že se vládá odhodlává dobrým směrem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (holes 05. 12. 2002 08:05)

5. 12. 2002 22:31 | PavelPP

Omezení státní podpory zřejmě přijde, ale určitě ne cestou účelovou. Stavební spořitelny musí mít pro své fungování pouze "spořitele" jinak nemohou fungovat. Jak by mohly půjčit přeci všem najednou?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

6. 12. 2002 14:43 | GEKKO 99

Podpora stavebniho sporeni je zcela neadekvatni soucasnym pomerum na trhu urokovych sazeb. navic to ze si nekdo po peti letech stavebko vybere a pouzike na zcela jiny ucel vcetne statni dotace mi pripada naprosto nahlavu zvlaste kdyz prihlednu ke statnimu deficitu. Docela chapu ze se dotuje zdravotnictvi a skolstvi a ackoli napr toto prilis nevyuzivam/ pochopitelne vlivem relativne nizkeho veku/ a ani samozrejme netouzim vazne onemocnet !/ chapu ze je treba byt do znacne miry solidarni/kazdy bude jednou stary!/ , chapu ze se v dobe technologii dotuje skolstvi i veda/malokdo obdivuje negramotnost/, do jiste miry chapu ze se dotuje i kultura/ muzea tezko budou vydelecnou cinnosti/ ale proc vytvaret tento specialni druh terminovaneho vkladu se specialni dotaci?? Proc se tedy nedotujou i terminovane vklady v bankach, kdyz klesnou urokove sazby?? Stavebni sporeni je neuveritelnym vyhazovanim penez ze statni pokladny a ja k tomu nevidim naprosto zadny duvod.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

6. 12. 2002 22:19 | CSrypatschek

...jo, jo, jo, ta paleta produktů, hi, hi, hi ! Už jsem viděl jednoho, co si všechny vkladový dotovaný finanční produkty pořídil už dřív v Český spořitelně. Opatroval to doma jako sbírku známek. Nikdo mu na papíry nemohl ani dýchnout, natož sáhnout. A neustále si četl v letácích a na internetu, jako třeba tady na serveru, jak udělal dobře, když se zapojil a že nevybočuje z řady. Teď je z toho vedle, protože mu před časem změnili ve spořitelně logo a firemní barvu. Nejraději by si pořídil proto do svý sbírky všechno ještě jednou a po novu ! Chodil by se v noci tajně dívat, smlouvy na hlavičkovém papíru oprašovat a leskle kartónové desky utírat. Ani mu nevadí, že u dalších smluv už nejsou ty výhody od státu. Tak je jako sběratel zapálený a občansky uvědomělý. Volil ČSSD, protože ta sanovala Českou spořitelnu před krachem a Česká spořitelna potom zase sponzorovala ČSSD při posledních parlamentních volbách.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

6. 12. 2002 22:20 | CSrypatschek

Poslední dobou ale začal být nezvykle neklidný. Obvykle, když si o bémiš prostoru, státním rozpočtu, bémiš zdravotnictví a o Argentýně četl v Hospodářských novinách. Odvezli ho náhle včera na pozorování. Odhaloval se prý tady v parku : pobíhal nahatej, pomalovanej ve spořitelních barvách namodro, držíc buřinku přiloženou vzadu v rozkroku a těch, co tam náhodou potkal, se prý naléhavě ptal : "Hádejte, co mám pod buřinkou ?"
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (CSrypatschek 06. 12. 2002 22:19)

7. 12. 2002 6:30 | Pedro

Proč si vybíráte produkty České spořitelny? Máte přece možnost diverzifikovat. Nikdy bych nepřilnul k jedné instituci i kdyby byla sebelepší a bezpečnější, jako je ČS. Podle některých příspěvku bych hádal, že máte i nějaké vzdělání, tak proč si vše "kupujete" u jedné banky? Chápu, že můžete mít k České spořitelně zvláštní vztah, ale to neznamená, že jí máte všechno věřit. Zkuste na ni na chvíli zapomenout a poznáte, že takových institucí je více. Mají také finanční produkty a také pěkně "vyvedené". Všechny banky (nepřímo) sponzorují své politiky, jen ČS se k tomu postavila otevřeně. Asi po vzoru USA. U nás se za tím hledá hned nějaká lumpárna. Obdivujete raději různé šmelináře, podfukáře, tuneláře a tiše jim závidíte. To, co je jinde ve světě normální, tak se Vám zdá podezřelé. Co jste to za lidi? Teď to myslím všeobecně. A nesnažte se mi vysvětlovat, že nejste člověk, ale prase. To je jen projev duševní nerovnováhy a nějaké Vaší drobné úchylky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (CSrypatschek 06. 12. 2002 22:19)

7. 12. 2002 13:48 | CSrypatschek

...ale já si přece produkty jen z České spořitelny nevybírám ! Co mi to tady zase podsouváte ? Mám tam dnes, z minula a jako zbytek, stavební spoření a nějaký ten podílový fond, toť vše. Přitrefené "sběratelství" produktů bylo a je součastí obchodní politiky České spořitelny samotné ! A proč bych měl dle Vás na Českou spořitelnu zapomínat ? Proto, abych poznal, že takových "vyvedených" dalších "institucí" je víc ? Vždyť to dávno vím ! Česká spořitelna, na rozdíl od nich, ale tady byla a stále je, dáno jejím výsadním postavením v retailu a tedy vlivem na populaci, tím hlavním měřítkem pro srovnání a pro tvorbu vžitých standardů. Kromě kvality a výkonu i těch standardů lakotně poplatkových. A já přece nemohu za to, že také a především standardů ukázkové neschopnosti být vůbec bankou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pedro 07. 12. 2002 06:30)

7. 12. 2002 13:50 | CSrypatschek

...a raději se moc tím, co je ve světě normální, neohánějte. Ono to třeba normální vůbec není. Připusťte si, Pedro, zcela reálnou možnost, že jste už tak ze zdejšího vymývání mozků zblblý, že to vidíte tady i tam vlastně nenormálně. Skutečnost může být jiná. Pochybujte o všem. To je dobrý začátek. A potom si položte třeba otázku, co byla vůbec v původním smyslu slova a účelu taková banka a kde jsme právě nyní, třeba v případě České spořitelny. V tomto bémiš prostoru a se všemi podstatnými souvislostmi kolem. Tatíčka stát a jeho charakterní kvalifikovaný aparát včetně našich ctihodných zastupitelů neopomeňte. A kam, do jaké závislosti či nezávislosti, vůbec já a Vy potom směřujeme ?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (CSrypatschek 07. 12. 2002 13:48)

7. 12. 2002 13:52 | CSrypatschek

...to, že jsem malé divoké prasátko, jaká pak úchylka ? Vždyť mám na to od České spořitelny, jako její bývalý klient, přímo papír, vlastně pas ! Na papíru z České spořitelny, na jejím(!) papíru a černé na bílém mám, že mne takto spořitelna sama(!) přejmenovala, hi, hi, hi, chrocht.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+22
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (CSrypatschek 07. 12. 2002 13:50)

8. 12. 2002 17:06 | Pedro

Nikde není všechno černé ani bílé. Všude jsou lidé. A tam, kde jsou lidé, jsou i jejich výtvory. Rozhodující je prostředí. Teď to myslím všeobecně. Vezměte, hypoteticky, Čecha a zasaďte ho do jiného prostředí třeba USA. Většinou se podřídí místnímu stylu života. Může to být Čech spekulant, ale jeho spekulace jsou omezeny hranicemi tamního prostředí. Pokud by vybočoval, tak narazí. Totéž udělejme obráceně. Zasaďme třeba Američana do prostředí v ČR. Velice brzy se přizpůsobí místnímu prostředí. Proč? Považuje to dané prostředí za normu normálnosti. U zvířat je to podobné. Ostatně to je Vaše parketa (nebo kotlina?). Banky, pojišťovny, správci fondů, finanční poradci, pojišťováci, makléři, to všechno působí v nějakém prostředí. Někde jsou bankovní a pojistné produkty bez poplatků, finanční poradci jsou skuteční nezávislí poradci, u kterých je prospěch klienta na prvním místě a vše je relativně v pohodě. Tamní prostředí si to hlídá. Něco jako morální prostředí. U nás je to prostředí trochu nevyvážené. Proto nás banky "trestají" za to, že jim půjčíme peníze, proto nás finanční poradci balamutí do produktů, ze kterých mají nejvyšší provize, proto nám pojišťovny nemilosrdně ubírají peníze pomocí skrytých poplatků, hlavně na kapitálových životních pojištěních, proto nám stát slibuje lepší zítřky a přitom a právě proto nám zvedne o další díl již tak vysoké daně. Myslíte si, že se to prostředí u nás někdy stane normálním? Stále věřím, že ano.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (CSrypatschek 07. 12. 2002 13:52)

9. 12. 2002 7:48 | holes

Jestliže socání zruší státní podporu na spoření (tzn. na moji dovolenou), pak stavební spořitelny nebudou mít prostředky na poskytování úvěru, tzn. že nedostanu ani možnost odečíst si z daní úroky z úvěru, protože nebude z čeho ho poskytnout.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ori 05. 12. 2002 11:45)

9. 12. 2002 10:08 | holes

S Vašim názorem nelze než nesouhlasit. Podpora ukladání peněz po určitou dobu (tedy min. 5 let) je nutná k celkovému chodu projektu stavebního spoření. Fakt, že si spořím na stavebním spoření na nové auto, dovolenou, svatbu nebo cokoliv jiného a na tento účel používám i státní dotace je nutný, aby spořitelna měla z čeho poskytnout úvěr někomu jinému, kdo si zrovna potřebuje koupit nový byt, postavit dům, rekonstruovat atd. Jestliže by došlo k omezení státní podpory pouze k účelu bydlení, schopnost stavebních spořitelen poskytovat úvěry by byla značně omezena, ne-li zcela vyloučená. Zčásti se dá uvažovat o vytvoření systému většího zvýhodnění osob, které využijí stav. spoření k účelu bydlení, ale tento systém již v určité míře funguje (úroky z úvěru odečítatelné z daňového základu), ale tady se dá očekávat i protikrok stavebních spořitelen směrem ke zvýhodnění spořících (neúvěrových) osob, což už dnes funguje (vrácení poplatku za uzavření při nevyužití úvěru, úrokové zvýhodnění. Co se týče Vaši připomínky týkající se vyhazovaných peněz, pak jestliže jste zaměstnán, pak si vypočítejte, kolik zaplatíte na daních a kolik procent z toho činí 4.500 Kč, které Vám stát "daruje". Pro ilustraci průměrný plat 15.000 Kč - k výplatě cca 11.000 Kč. Zaměstnavatel za Vás zaplatí ještě 5200 Kč. DPH 22% nebo 5%, průměrně cca 15% z Vašich peněz 1650 Kč, jestliže používáte vlastní motorový dopravní prostředek pak k tomu ještě 8,15 Kč z litru nafty nebo 10,40 z litru benzínu. Ročně tedy zaplatíte cca 130.000 Kč na daních (bez spotř. daní a bez daní z již zdaněného - tzn. nemovitosti).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (GEKKO 99 06. 12. 2002 14:43)

9. 12. 2002 10:27 | Ori

Myslím, že bude vynikající až vy "tuneláři" si nebudete pořizovat z našich daní dovolenou. Mám úvěr u stavebky a peníze jsem použil na byt. Princip stavebka je, že si vezmete dostupný úvěr na bydlení. Od toho se to jmenuje stavební spoření a né spoření na dovolenou. A kde vezmou stavebky peníze na úvěry? Kde je berou hypotenční ústavy? Když úroky jsou stejný? Takže tam, kde ty hypotenční. Stavebko bude malá hypotéka. A věřím, že vy jste ten typ, co do stavebka vloží poslední rok 18tis. a vybere 4,5 a zruší smlouvu. A myslíte si, že to je princip stavebka? To je obyčejný tunel v mezích zákona pro bohatý.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (holes 09. 12. 2002 07:48)

9. 12. 2002 14:46 | holes

Vyprošuji si, aby jste mě nazýval tunelářem, vzhledem k tomu, že jsem zaměstnán v jedné velké firmě (25.000 zaměstnanců) a pobírám celkem nadprůměrný plat, pak také platím daně jako utržený z řetězu. A zrovna já nejsem typ, který pátý rok vloží na stavebko 18.000, protože já na stavebka celé rodiny (4 lidi) ukládám ročně celkem 72000 Kč. A z toho co já tam vložím Vy máte pořízený byt. Hypotéka je klasický finanční produkt, stejně jako leasing, s tržním úrokem, to znamená, že se banky předhánějí v jejich poskytování vybraným klientům. Naproti tomu stavební spoření a úvěr ze stavebního spoření si může dovolit a většinou jej i dostane skoro každý.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ori 09. 12. 2002 10:27)

9. 12. 2002 19:58 | CSrypatschek

...to prostředí se zde lepší nestane a to hodně dlouho, zda-li vůbec kdy. Tento bémiš prostor k tomu není ostatně ani určen a platí to pro tu již poměrně zblble nebezpečnou bémiš populaci. Proto je třeba, kdo si to ještě včas uvědomí, čerpat a upravit si pro vlastní potřebu poznatky třeba i takového pana Blatného nebo Vora Izzakóna. Čistě v nutné sebeobraně. Divím se, že jim tady na serveru už nedali nějaký ten anonymní prostor. Vidět, tedy znát stav věci zde a trendy, a být při tom čekajícím optimistou, je velice neupřímné ! Třeba já už mám své svobodné kaliště a ostré páráky, jichž bez váhání a bez lítosti použiji, to je ta příroda, tedy pravda. Tím odpovídám na Vaši otázku závěrem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pedro 08. 12. 2002 17:06)

9. 12. 2002 20:03 | CSrypatschek

...co mě je tady v kališti, jako spekulantovi, po nějaké stavební spořitelně a po těch doslova nenažrancích, co se tam tak pěkně usadili a parazitují ? A myslí si snad, že to tam mají navždy a píšou proto tady do diskuze ? Vůbec, ale vůbec nic, ať ty stavební spořitelny raději všechny zruší ! Panenky a panáčci ať jdou odtamtud, tedy i ti výtečníci v buřinkách z České spořitelny, třeba do Spolany Neratovice likvidovat pro společnost dioxinovou ekologickou zátěž. Když si chtějí vydělat. Už jsem to tu jednou na serveru takto napsal a za tím si stále stojím, chrocht, zvláště po přečtení Vašeho příspěvku.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+20
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (holes 09. 12. 2002 10:08)

11. 12. 2002 11:03 | holes

Vážený pane Rypáčku, Vaše názory, které se na tomto serveru vyskytují už delší dobu, jsou čím dál, tím zajímavější. Nejdříve jste začal útočit na Českorakouskou spořitelnu a musím uznat, že v mnohém jste měl pravdu. Moje zkušenosti s touto institucí byly asi podobné. Posléze jste se začal pouštět do všeho, co bylo byť trochu v nepořádku, ale nyní útočíte na nejlepší finanční produkt na českém trhu. Existuje vůbec něco, do čeho se nebudete trefovat?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (CSrypatschek 09. 12. 2002 20:03)

16. 4. 2003 11:19

A co kdyby se nějaký ministr, až bude osekávat státní podpory, podíval také na dotace hypoték? Proč je měsíční poplatek normální nedotované hypotéky např. 200,- Kč a hypotéky se státní dotací 350,- Kč? Mám dojem, že státní dotace je skrytou dotací pro banky. Kdysi jsme měli i dvojí ceny, např. v hotelu jedny pro cizince a druhé pro tuzemce. Nevíte někdo, proč jsou dvojí ceny u poplatků za vedení účtu v bance??
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 033 956 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vratislav Randa

podnikatel, Tipsport

Zdeněk Pelcl

podnikatel, GZ Digital Media

Vratislav Randa
ÚSPĚŠNOST
45,45 %

z 11 duelů
×
Zdeněk Pelcl
ÚSPĚŠNOST
93,75 %

z 48 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK