Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Myslete na zdraví i peněženku

Chtěli byste příspěvek na vitamíny, antikoncepci, plavání či lyžařský výcvik pro dítě? Vyberte si zdravotní pojišťovnu, která vám toto a mnoho dalších výhod nabídne. Orientace na českém trhu je snadná, k výčtu pojišťoven stačí prsty na rukou.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 5. 2002 10:51, Lucie

Pana Suttnera znam osobne a musim rici, ze je to velmi slusny clovek!
A dekuji informace ohledne VZP.

Reagovat

 

+20
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 17. 05. 2002 13:22)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

29. 5. 2002 10:48

Vážená autorka Petra Lampová je zřejmě v žurnalistickém vývoji, který u ní spěje tím nesprávným směrem. Má asi eminentní zájem rozšířit řady těch tvz. novinářů, kterým není zatěžko plácnout cokoli, hlavně když to nestojí nijaké úsilí informace ověřovat. Petra Lampová se pustila do hodnocení zdravotních pojišťoven, aniž by jí vůbec stálo za to se zamyslet nad faktem, že její rádoby sonda může být holým blábolem. A už vůbec si neuvědomuje, že může škodit uveřejněním nesprávných údajů, jako je to v případě zdravotní pojišťovny, za kterou píši tento text. Ani nechci domýšlet i další možnosti související s tak bohatě diskutovanou korupcí. To opravdu Petře Lampové podsouvat nemohu, i když ...
A tak milá Petro Lampová, prosím poznamenejte si do svého novinářského bloku: Česká národní zdravotní pojišťovna poskytuje vitaminy pro těhotné, přispívá na antikoncepci, nejdéle ze všech zdravotních pojišťoven u nás umožňuje svým pojištěnců bezplatný vstup do téměř čtyřiceti bazénů po celé republice, organizuje ozdravné pobyty, finančně podporuje výuku plavání dětí předškolního věku a vodní aerobik pro ženy, poskytuje svým pojištěncům slevu z ceny zájezdů k moři .... mám pokračovat ? To všechno jste, milá Petro Lampová, jaksi «opomněla». Ale co především - Česká národní zdravotní pojišťovna od začátku letošního roku zavedla systém Bonus Plus, jehož prostřednictvím u nás klienti získávají podle daných kritérií body, jež si mohou směnit za produkty a služby, které slouží k posilování jejich zdraví. Jsme v tomto směru jediná zdravotní pojišťovna u nás, která tento preventivní program zavedla. Chtěla byste ještě další fakta ? - K tomu vždycky stačí alespoň zvednout telefon a zeptat se u zdroje. Rádi bychom Vám informace dali. Nebo je to moc novinářské práce, na kterou nejste zvyklá? Pokud ano, pak se raději začněte věnovat nějaké bohulibější činnosti. Kde není třeba určité míry zodpovědnosti a etiky.
S pozdravem
PhDr. Miroslav Kaiser, vedoucí oddělení vnějších vztahů a marketingu České národní zdravotní pojišťovny.

Reagovat

 

-11
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (17 komentářů)

16. 5. 2002 15:17

Vážení čtenáři, dovolím si vyjádřit své hluboké zklamání nad neznalostí a tendenčním přístupem autorky článku, který je zaměřen proti VZP ČR, zcela opomíjejíc, že tato pojišťovna má své vlastní programy, projekty a záměry, ve kterých se odráží především její starostlivost o zdraví všech 7 177 318 pojištěnců VZP (k 31.12.2001), tedy téměř o 70 % občanů ČR, a které nemusí odpovídat programům a záměrům jiných zdravotních pojišťoven. Proč autorka nesrovnává například rovnátka s operacemi hemoroidů Longovou metodou nebo příspěvek na vitamíny s úhradou screeningu rakoviny prsu. Je proto potřebné se zmínit alespoň o některých programech VZP. Skutečně jen o některých, protože 3000 povolených znaků pro reakci nestačí zdaleka na jejich úplný výčet.
1. VZP ČR stála u zrodu a nadále aktivně podporuje preventivní vyšetření v rámci screeningu rakoviny konečníku a tlustého střeva. Jen v roce 2001 uhradila za testy pojištěnců VZP nad 50 roků věku z fondu prevence částku dosahující téměř 1 milion 800 tisíc korun.
2. Pojišťovna také realizuje řadu pilotních zdravotních programů, které sledují prosazování nových medicínských metod, vyšší komfort a kvalitu péče o nemocné. Patří sem například mammografický screening, operace hemoroidů Longovou metodou a další.
3. VZP ČR podporuje bezpříspěvkové dárce krve. Jen v prvním pololetí loňského roku poskytla VZP ČR z fondu prevence na cestovní pojistné těmto dárcům krve 1 milion 232 tisíc Kč.
4. VZP ČR finančně podporuje programy zaměřené na zdravý životní styl, např. Běhy Terryho Foxe, Lidové běhy s VZP, plavání s VZP, Český běžecký pohár a další.
5. VZP podporuje sportovní a reprezentační aktivity zdravotně handicapovaných sportovců.
6. Ve vybraných okresech Všeobecná zdravotní pojišťovna svým klientům dále nabízí účast na projektu Plaveme s VZP.
7. Pro chronicky nemocné děti s vymezenými diagnózami je určen jeden z nejvýznamnějších programů realizovaný Pojišťovnou pod názvem „Mořský koník“. VZP přispívá na ozdravný pobyt jednoho nemocného dítěte u moře diferencovaně, částkou dosahující až 20000 korun.
8. Dále pojišťovna nad rámec veřejného zdravotního pojištění finančně podporuje ozdravné pobyty onkologicky nemocných a mentálně postižených pacientů. Jedná se o stovky pacientů a desítky milionů korun ročně. Dovolím si doufat, že tento stručný a zdůrazňuji n e ú p l n ý seznam některých aktivit VZP ČR otevře oči nejen autorce článku, ale i jeho čtenářům. Myslím, že ani není nutné sčítat sumy peněz, které VZP ČR věnuje ve prospěch svých pojištěnců v rámci zdravotních a preventivních programů a v rámci podpory zdravého životního stylu.
Jiří Suttner – vedoucí odd. vnějších vztahů VZP ČR


Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

16. 5. 2002 18:34 | zarecky

Článek by bylo opravdu vhodné rozšířit(jak píše pan vedoucí níže) o další hlediska - např. co pro dárce krve znamená změna pojištovny. Není nás zase tak málo.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

17. 5. 2002 11:20 | Jirka Kajínek

Pozor, to je plukovník z FKÚ radí, pátrá, informuje !
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (zarecky 16. 05. 2002 18:34)

17. 5. 2002 13:22

Na rozdíl od bývalých agentů StB se ale podepisuje a uvádí mailové spojení. V tom by mohl být rozdíl mezi člověkem slušným a neslušným.
XYZ - to je pěkný podpis, co?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jirka Kajínek 17. 05. 2002 11:20)

22. 5. 2002 20:52 | Marek

Napadlo mne, ze se timto tematem jeste snad nikdo nezaobiral. Vlastne ani ja ne. Dik za namet k premysleni.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+15
Líbí
Nelíbí

29. 5. 2002 9:58 | Pavel Jánský

Ano, autorka je amatérka, to samé platí i pro jiné pojišťovny. Když už chcete napsat podobný článek, alespoň se podívejte na weby pojišťoven, jinak vznikne podobný paskvil plný chybných informací s nulovou hodnotou !!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 16. 05. 2002 15:17)

29. 5. 2002 10:48

Vážená autorka Petra Lampová je zřejmě v žurnalistickém vývoji, který u ní spěje tím nesprávným směrem. Má asi eminentní zájem rozšířit řady těch tvz. novinářů, kterým není zatěžko plácnout cokoli, hlavně když to nestojí nijaké úsilí informace ověřovat. Petra Lampová se pustila do hodnocení zdravotních pojišťoven, aniž by jí vůbec stálo za to se zamyslet nad faktem, že její rádoby sonda může být holým blábolem. A už vůbec si neuvědomuje, že může škodit uveřejněním nesprávných údajů, jako je to v případě zdravotní pojišťovny, za kterou píši tento text. Ani nechci domýšlet i další možnosti související s tak bohatě diskutovanou korupcí. To opravdu Petře Lampové podsouvat nemohu, i když ... A tak milá Petro Lampová, prosím poznamenejte si do svého novinářského bloku: Česká národní zdravotní pojišťovna poskytuje vitaminy pro těhotné, přispívá na antikoncepci, nejdéle ze všech zdravotních pojišťoven u nás umožňuje svým pojištěnců bezplatný vstup do téměř čtyřiceti bazénů po celé republice, organizuje ozdravné pobyty, finančně podporuje výuku plavání dětí předškolního věku a vodní aerobik pro ženy, poskytuje svým pojištěncům slevu z ceny zájezdů k moři .... mám pokračovat ? To všechno jste, milá Petro Lampová, jaksi «opomněla». Ale co především - Česká národní zdravotní pojišťovna od začátku letošního roku zavedla systém Bonus Plus, jehož prostřednictvím u nás klienti získávají podle daných kritérií body, jež si mohou směnit za produkty a služby, které slouží k posilování jejich zdraví. Jsme v tomto směru jediná zdravotní pojišťovna u nás, která tento preventivní program zavedla. Chtěla byste ještě další fakta ? - K tomu vždycky stačí alespoň zvednout telefon a zeptat se u zdroje. Rádi bychom Vám informace dali. Nebo je to moc novinářské práce, na kterou nejste zvyklá? Pokud ano, pak se raději začněte věnovat nějaké bohulibější činnosti. Kde není třeba určité míry zodpovědnosti a etiky. S pozdravem PhDr. Miroslav Kaiser, vedoucí oddělení vnějších vztahů a marketingu České národní zdravotní pojišťovny.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-11
Líbí
Nelíbí

29. 5. 2002 10:51 | Lucie

Pana Suttnera znam osobne a musim rici, ze je to velmi slusny clovek! A dekuji informace ohledne VZP.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+20
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 17. 05. 2002 13:22)

29. 5. 2002 11:02

Musim se slecny Lampove zastat. Jednak clanek je nejen pekne napsany, ale je v nem take dost informaci, diky kterym jsem byla donucena trochu premyslet o sve zdravotni pojistovne. Vzbudil ve mne zvedavost a sama jsem se sla podivat na webove stranky pojistoven. Myslim, ze i kdyby zminila vse, co jste napsal Vy, jiste byste si vzpomnel na dalsi produkty, ktere opomela... A jak jiz nize zminil Jiri Suttner, jde o tisice polozek... Preji hezky den. Lucie
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 29. 05. 2002 10:48)

29. 5. 2002 11:28 | Marcela Hrubesova

Ted Lucie nevim, jestli to myslite vazne, nebo si delate legraci. Opravdu si myslite, ze veta: "Česká národní zdravotní pojišťovna (ČNZP) – nenabízí, na rozdíl od svých konkurentek nic extra, co by se dalo vyzdvihnout." je pouhe opominuti nekolika detailu? Zda se vam to v poradku ze clanek na urcite tema je totalni blabol naprosto neodpovidajici skutecnosti? Naprosto souhlasim s tim, ze KDYZ UZ o necem takovem chci psat, zasada c. 1 je zjistit si jak je to doopravdy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 29. 05. 2002 11:02)

29. 5. 2002 12:56 | Lucie

Problem je v tom, ze Petra Lampova pravdepodobne vychazela z informaci, ktere nasla na webovych strankach. A tam se bohuzel v sekci CO HRADIME nehovori o vitaminech pro tehotne ani antikoncepci ani nicem extra, co by nenabizely i jine pojistovny. Je skoda, ze to tam CNZP neuvadi, myslim, ze by jim to prospelo. O tom, zda se snazila spojit s pojistovnou telefonicky, popr. jake dostala informace nic nevim...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Marcela Hrubesova 29. 05. 2002 11:28)

29. 5. 2002 14:03

Viz např. http://www.pendulus.cz/
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (zarecky 16. 05. 2002 18:34)

29. 5. 2002 17:03 | Daniel Groessel

Paní nebo slečna Lampová opravdu opravdu šlápla hodně vedle. V článku mimo jiné tvrdí: "U všech (myšleno zdravotních pojišťoven) kromě ČNZP jsem našla zmínku o dárcovství krve a kostní dřeně - dárci jsou"odměňováni"vitaminy a u některých pojišťoven dokonce ozdravnými pobyty či úhradami nemalých nákladů na odběr." Toto je naprostá nepravda. Jsem pojištěncem ČNZP a dárcem krve. Za každý odběr krve dostávám od ČNZP potravinovou poukázku v hodnotě 100,-Kč a ještě body do programu Bonus Plus. Jednoznačně si myslím, že paní redaktorka před publikováním článku se mohla v České národní zdravotní pojišťovně alespoň trochu informovat. Myslím, že by se měla ČNZP omluvit a napsat v dalším článku alespoň něco, co se blíží pravdě. Vašeho šéfredaktora je mi paní redaktorko opravdu líto.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-5
Líbí
Nelíbí

3. 6. 2002 11:31 | petrs

Určitě zajímavé téma - uvítal bych více informací. Příspěvky na různé aktivity jsou v podstatě jedinou možností jak zaměstnanec může trochu rozhodnout o své zdravotní dani (bohužel pojištění to není). Některé pojišťovny jsou dokonce schopné přispívat i na tzv. ozdravné pobyty atp. v ceně několik tisíc Kč - podmínkou je ovšem vyšší odvod (např. Metal Aliance toto poskytuje při odvodu nad 2000 Kč měsíčně ovšem ne automaticky)
Myslím, že by bylo zajímavé přinést více informací o tomto businessu, včetně toho, jaké jsou kde provize za získávání nových klientů (opět někde jsou odstupňovány dle výše odvodu nového klienta).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-6
Líbí
Nelíbí

3. 6. 2002 11:57 | Katerinka

Užitečný článek Je dobře, že se takový článek objevil, abychom věděli co si vybrat. Myslím, že VZP vítězí hlavně proto, že na začátku éry pojištění všichni automaticky spadli do ní a většina lidí se dále nestarala, jak byla zvyklá ze socializmu, kdy se stát postaral za ně.

Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

3. 6. 2002 11:57 | Katerinka

Kšeft se zdravím
je často vytýkán lékařum. Ale vychcaní zprostředkovatelé toku peněz se neštítí ničeho. Lékař je ten, co může pro vaše zdraví něco udělat. Pojišťovny jen odčerpávají prostředky. VZP má taky nejvíce drahých pacientů, na které přispívá stás z minimální mzdy a ostatní pojišťovny o ně nestojí. Jsou to jen pijavice - soustřeďují výdělečné pacienty. Nechal bych jen jednu pojišťovnu. Možnost přísné veřejné kontroly jejího hospodaření není utopie. To tvrdí ti, co chtějí zamlžovat špinavé kšefty.

Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

25. 8. 2005 14:21 | pavel

Po přečtení článku přecházím od VZP jinam.Už sem je kontaktoval e - mailem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Katerinka 03. 06. 2002 11:57)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 033 956 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Umrtí majitele
Poradna > Pojištění a penzijní připojištěníPovinné ručení

Otázka: Dobrý den,prosím o radu.Otec mě zemřel 14,3 2013 zbylo poněm auto fort fiesta.Majetkové vypořádání ještě neproběhlo.Pojištění končí 8 měsíc 2013.Prosím jak mám postupovat? více

Cestovní pojištění

Úrazové pojištění a pojištění v nemoci

Životní pojištění

Havarijní pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Penzijní připojištění

Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ilona Klímová

podnikatelka, Aspius

Ladislav Blažek

podnikatel, pánské oděvy Blažek

Ilona Klímová
ÚSPĚŠNOST
71,43 %

z 28 duelů
×
Ladislav Blažek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 20 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK