Kolik stojí nejlepší přítel člověka?

Pes se od vlka oddělil již před více než sto tisíci lety. Od té doby si nejlepší přítel člověka svého páníčka pěkně ochočil. Nyní slouží lidi psům a stojí to dost peněz.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 4. 2002 22:36, Acer

Čím víc poznávám lidi, tím raději mám zvířata. A řeknu vám, po přečtení některých komentářů, jsem se v tom jen utvrdil.
To je snad přehlídka deprivantů, citových zkrachovanců a nebetyčných pokrytců. Tvrdit, že je hnusné přepočítávat na peníze, kolik mě bude stát, pořídím-li si psa, to může snad jedině debil. Útulky, jejichž provoz je částečně hrazen z veřejných rozpočtů a částečně bojují o přežití jak mohou, jsou plné psů, jejichž bývalí majitelé se nesnížili k těmto ubohým kupeckým počtům. A ono se najednou ukázalo, že to leze nejen do času, ale i do peněz. Flák s čoklem do útulku a je po problému.
Proboha, proč lezete na server, který má peníze už v názvu, když penězi pohrdáte? No, spíš nepohrdáte, ale tváříte se tak. Zakrýváte své citové i jiné mindráky tím, že „je vám pes nadevše“. Nic proti tomu, ikdyž je to v některých případech možná už zralé na psychiatra, ale proč je špatné podívat se na věc i z hlediska peněz? To jste tak bohatí, že peníze nepočítáte? Nebo tak hloupí? Až budete bez peněz, tak si pro ně na sociálku půjdete, pokud tam už mnozí nechodíte. Ale navenek jimi pohrdáte, úžasné gesto. Kdyby lidi alespoň o malinko víc přemýšleli o svých penězích, vedlo by se lépe nejen jim, ale nám všem i našim psům. Myslíte si, že pro svého psa děláte to nejlepší a kupujete mu drahé pamlsky a potravinové doplňky, nesmyslné hračky, pelechy s nebesy, módní doplňky, s každým kýchnutím nebo prdem se ženete honem na veterinární pohotovost, pes chodí na trvalou a obléká se v nóbl salónu, už máme i psí hotely, v zahraničí jsou už i psí psychoanalytici. Kupujete si odpustky pro vlastní svědomí, ale ve skutečnosti se jen stáváte otroky cizího byznisu. A děláte to za každou cenu. Kdo má psa v bytě bez výběhu, je zločinec a měl by být souzen za týrání zvířat. Kdo chodí venčit psa na ulici a nechává tam ležet jeho exkrementy, je dobytek a zasloužil by, aby se s ním podle toho jednalo. A kdo tohle všechno odmítá vidět, je pokrytec.

+45
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 51 komentářů)

9. 4. 2002 8:42 | Eva

Každý by měl mít koníčka, bez toho je život strašně prázdný, pro někoho jsou to psi, pro někoho třeba známky. Náklady jsou tak vysoké jak velký "kůň" to je. Nedovedu si představit žít jen mezi prací a domácností a i když náklady na mého koníčka jsou občas šílené (zvlášť když jsou nějaké zdravotní komplikace) tak to, co mi moji ty moje bestie dávají je k nezaplacení.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 4. 2002 20:10 | Acer

Ono je to pro ně hlavně nejjednodušší. Mají pocit, že když zaplatí pár korun ročně jako poplatek za psa, tak si mohou dovolit cokoli.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 4. 2002 15:54

Aby pes toho sežral za více peněz než já, k tomu snad neklesnu. Místo kupování pamlsků pro psa bych si raději koupil v obchodě něco pro mně. Třeba o něco dražší salám nebo šunku než si kupuju normálně a podobně. Nemáte nějaké psychické komplexy že svému psovi tolik dopřáváte ?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 4. 2002 14:46 | Stanislav Kubů

No, právě jsem byl koupit dárkový balíček pro psa kamarádky, kterou jedu o víkendu navštívit - a stálo mě to 242 Kč, což je o dost víc než to ovoce, které k ní povezu na ovocný salát...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 4. 2002 8:25 | urubkova

Jsem majitelkou psa a v mnohém s vámi souhlasím. Majitelé psů si neuvědomují, že nechávání hovínek všude okolo je nejen neestetické, ale taky pro jejich psa nebezpečné. Právě z hovínek, co leží všude okolo, chytne štěňátko ty nejhorší nemoci. Vedle toho to také nahrává nepřátelům psů - neuvědomují si, že problém je zde člověk, ne pes.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 4. 2002 22:04 | Acer

Bohužel ve výčtu nákladů chybí jedna důležitá, v Česku bohužel prakticky neexistující položka. Mám na mysli pokuty pro nezodpovědné majitele psů. A že by se jich vybralo. Mohla by s tím začít leckterá městská policie, stejně jinak nemají co dělat. Děláš si z chodníku, parku nebo dětského hřiště psí toaletu? Zaplať pokutu. Necháváš svého raťafáka pobíhat volně po ulici či parku? A dokonce bez košíku? Zaplať pokutu. Všechno by mělo mít svá pravidla. Ať si pejskaři své pejsky klidně venčí kde chtějí, ale není-li to prostor vyhrazený pro psy, ať je pejsek na vodítku, košík by mu také slušel. A pokud se pejsek někde uprdne, ať si to pán uklidí. Jestli ale majitel psa není schopen dodržovat alespoň tato základní pravidla, měl by zaplatit pokutu. Nebo ať si raději místo psa koupí křečka.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2002 16:22 | urubkova

Právě jsem za pamlsky pro Aarona utratila 350 korun. Ty můj drahý pse...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2002 11:46

Pokud má člověk svého psíka rád, neřeší, kolik stojí operace. Moje štěňátko mělo po autonehodě komplikovanou zlomeninu nohy. 3 000 za operaci, další 3 návštěvy veterináře vždy po 1 000 Kč. Ale kdo by to řešil. Hlavně, že se uzdravil. :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 4. 2002 11:09 | Simona K.

Můj psík stojí v běžných denních nákldach víc než já. Samozřejmě ho nešatím, ale sobě zase nekupuju tolik opamlsků a hraček. Dost často mu říkám: Ty můj drahý psíku. :-)))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2002 11:06 | Martin Bednář / bednar@mujweb.cz

Už jste si také spočetli kolik stojíte sami sebe ? Náklady na vlastní stravu, zdravotní pojištění, zubní pastu, oblečení apod.... Vyplatíte se vlastně sami sobě ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 4. 2002 10:17 | Aja

Kdyz jsme po operaci naseho jezevcika rekli sousedce, kolik stala (pred 8 lety - asi 300,- Kc), ta spraskla ruce a rekla, ze jsme si za ty penize mohli koupit noveho. Zjevne nepochopila, ze radost a laska, kterou Vam da pes, se neda vycislit penezi (stejne jako radost a laska, kterou Vam da clovek).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 3/3

3

Následující

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Matějovský

podnikatel, Povlečení Matějovský

Bohumír Ďuričko

podnikatel

Zdeněk Matějovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Bohumír Ďuričko
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services