Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Schlingova nová auta

Jan Heřman | | 27. 2. 2002 | 32 komentářů
Populistický návrh ministra dopravy na dotaci na nákup nových aut má sice mizivou šanci na přijetí, nicméně vedle majitelů ojetin ho uvítají i výrobci automobilů a různí vynalézaví obchodníčci. Je to tak jednoduché. Sešrotovat vrak, dostat dotaci, koupit auto a honem s ním do bazaru.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 3. 2002 10:08, ipotesil

Jakkoliv nejsem příznivcem vlády starců, pravověrnost diskutujících mne zaráží... Všem, kdo se chtějí vystěhovat bych radil Španělsko. Minulý rok jsem měl příležitost mluvit s našinci z této evropské země. Docela se divili, proč máme 17 let starou rachotinu a říkali, že u nich bych měl možnost o nějaký příspěvek na malé auto v rámci sociálních programů na podporu mladých rodin požádat. Opravdu nevím podrobnosti, třeba by někdo zjistil...
Jinak si ovšem myslím, že "Schlingova auta" jsou samozřejmě předvolební slib z kategorie nesplnitelných vějiček typu "Klausových dvacetitisícových platů k roku 2000" s tím rozdílem, že tady by šlo o použití prostředků ze státního rozpočtu. A proto, i kdyby byla upřímná vůle eventuální příští vlády ČSSD tento slib splnit, těžko by s ním prorazila přes pravověrné...

Reagovat

 

+33
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

9. 3. 2002 12:46, Phill

Tuto sbirku bych si urcite zakoupil!!!!!!!!!!

Reagovat

 

-3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pedro 01. 03. 2002 17:52)

Další příspěvky v diskuzi (32 komentářů)

1. 3. 2002 0:16 | ivousek

A co takhle udělat sbírku na Schlinga. aby si koupil nový sporťák/cca 5 mil/ a co nejrychleji odjel ze Strakovky oblažovat svými přitroublými nápady někam jinam?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

1. 3. 2002 7:50 | Xaver

Hluboce se mýlíte, u těch izolací se též vybíralo, protože vyčleněné prostředky zdaleka nestačily pro všechny. A jakým způsobem se u nás vybírá, není třeba osvětlovat - nebo znáte hodně státních úředníků, kteří postaví barák ze svého platu?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (zarecky 28. 02. 2002 17:42)

1. 3. 2002 17:52 | Pedro

Vivat "Timur Schling" a jeho parta !!! Kdyby tak chtěl vždycky po volbách někdo vydat sbírku všech předvolebních slibů všech politických stran, to by se národ pobavil. :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

2. 3. 2002 10:08 | ipotesil

Jakkoliv nejsem příznivcem vlády starců, pravověrnost diskutujících mne zaráží... Všem, kdo se chtějí vystěhovat bych radil Španělsko. Minulý rok jsem měl příležitost mluvit s našinci z této evropské země. Docela se divili, proč máme 17 let starou rachotinu a říkali, že u nich bych měl možnost o nějaký příspěvek na malé auto v rámci sociálních programů na podporu mladých rodin požádat. Opravdu nevím podrobnosti, třeba by někdo zjistil... Jinak si ovšem myslím, že "Schlingova auta" jsou samozřejmě předvolební slib z kategorie nesplnitelných vějiček typu "Klausových dvacetitisícových platů k roku 2000" s tím rozdílem, že tady by šlo o použití prostředků ze státního rozpočtu. A proto, i kdyby byla upřímná vůle eventuální příští vlády ČSSD tento slib splnit, těžko by s ním prorazila přes pravověrné...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+33
Líbí
Nelíbí

4. 3. 2002 11:28

Způsobů je víc: jít do penze, nechat se zavřít do kriminálu... všechno je ale dost chudex, a proto tenhle systém funguje - volba menšího zla: plať a zůstane ti aspoň něco... ;-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Honza 27. 02. 2002 10:01)

4. 3. 2002 16:55 | jadr

Tento nápad není špatný, možná, že by bylo dobré koupit vůz bez brzd. Dvojí prospěch: a) menší investice b) jistota, že se nevrátí. Mám, ale lepší nápad, ať každý dostane za odevzdaný vrak nový automobil zcela zdarma. O náklady se podělí pan ministr s paní Ludmilou Roubcovou mluvčí, která tak horlivě jeho návrh obhajuje. Nepochybuji, že by na tuto akci měli dostatek peněz, když jsou přesvědčeni, že je to tak výhodné, tak asi opravdu neznají cenu peněz. To se přece stává těm, kdo jich mají nadbytek a navíc k nim nepřišli poctivou prací.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ivousek 01. 03. 2002 00:16)

4. 3. 2002 17:04 | jadr

Pane, víte vůbec odkud jsou peníze ve státním rozpočtu?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ipotesil 02. 03. 2002 10:08)

5. 3. 2002 12:46

S návrhem pana Schlinga souhlasím a vítám ho. Mám auto z roku 1982 Fiat Ritmo bez katalyzátoru. Spaluji Natural. Humus z výfuku. Za sešrotování dám 3.000,- Kč. Za 250.000,- Kč koupím Citroen Saxo předváděčku - rok předváděnou avšak dokladově jako nový vůz. Nebo třeba Fabii a pod. Jakýkoliv prodejce se rád zbaví předváděcího vozu. Následně si zajdu na ministerstvo pro 90.000,- Kč. Nové auto mě tak vyjde na 160.000,- Kč. Do toho jdu. U nás na dědině by do toho šla půlka jenom naší ulice - Všichni mají 120tky z roku max 1986 - tudíž vyhovují "zadání". A Aut nových do 250.000 je hromada. A poud se týká přerozdělování, tak když už platím na cigány jejich sociálky, tak holt bych si taky jednou s dovolením vzal.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

6. 3. 2002 22:53 | ipotesil

Vím kde se berou (doslova). Vím, že perpeetum mobile neexistuje ani v ekonomice. A víte vy, že se rozpočet přerozděluje a na co všechno se přerozděluje? Pro mne je arci úchylné státní financování darmojedů lecjakých... Ačkoliv nejsem filozof ani ekonom :-)... Ti obyčejní Španělé mi ještě vysvětlovali, že tímto sociálním výdajem stát zřejmě omezuje jiné výdaje, které souvisejí zejména s tím, že stará auta jsou ekologicky škodlivější a méně bezpečná. Ono i poškození životního prostředí méně ekologickým provozem staré kraksny, ztráta lidského života či pracovní schopnosti v důsledku vyšší nehodovosti starých aut jsou vyčíslitelné v penězích.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jadr 04. 03. 2002 17:04)

9. 3. 2002 12:46 | Phill

Tuto sbirku bych si urcite zakoupil!!!!!!!!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pedro 01. 03. 2002 17:52)

22. 3. 2002 17:20

Napad je to super.Jen bych jeho uvedeni na trh uvital tak mesic po volbach a pak bych zvazoval,co je hloupejsi.Nas stat nema na nemocnice,skoly a dalsi dulezite veci a chce rozdavat na nesmyslna mista.Ja mam 120 r.v. 1980.Je to srot,ale dnes neni problem,koupit si jine auto na uver.Kdyby tento navrh prosel,nas stat prijde o tolik penez,ze se to nikomu nezda.To neni jen 90 000 na nove auto,ale nova auta maji mensi spotrebu a tim se snizuje castka vybrana na dani z pohonych hmot,ktera je asi 10kc/l.A pokud se jedna o nova auta,pak by se tedy melo spise jednat o zlevneni aut od Skodovky,ktera si tu svym monopolem diktuje obrovske ceny.Za ceskou praci ma zahranicni ceny.Pokud by vse bylo jak ma,ta se urcite dostane pod 200 000kc. Nicmene po dosavadnich zkusenostech s nasi vladou bych byl pripraven na vse.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

25. 3. 2002 2:52 | Miki

Srovnejte se stavebním spořením: stát Vám přidá úžasných 25 % státní podpory a máte pocit, jak jste nevydělali. Jenže vydělal i stát - koupíte si tašky na střechu, cihly, okna, cokoliv a v tu ránu má stát 22 % zpátky ve formě DPH. Navíc tašky někdo musel vyrobit, to znamená platil sociální, zdravotní, zaměstnance, daně,....
Stát Vám dá 90.000 Kč, ale získá mnohem víc: 22 % DPH ( ihned inkasuje 45.000 Kč zpátky ! ), vysoká dovozní cla, sociální, zdravotní, zaměstnance, daně, ...
A to není vše: budete-li mít nový vůz, tak je víc než jisté, že taky budete vozem jezdit - tedy opět platit ze všeho, co k tomu patří: oleje, nová pneu, spoilery, náhradní díly, ..... U obrovského množství benzínu navíc nehoráznou spotřební danˇ.
Modlím se, aby to brzy klaplo, včera jsem si přivezl funkční skodovku 120 z roku 1983, stála 3.000 Kč.
Je to geniální tah, jak naplnit státní pokladnu !!!
P.s: Mnete si ruce nad státním příspěvkem a úlevani z daní u penzijního připojištění nebo životního pojištění ? Potom neberte kalkulačku do ruky, jinak zbrunátníte a smlouvy roztrháte vzteky !
Miki
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 500 695 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Klaus

politik

Eva Štěpánková

podnikatelka, Ryor

Václav Klaus
ÚSPĚŠNOST
82,98 %

z 47 duelů
×
Eva Štěpánková
ÚSPĚŠNOST
56,00 %

z 25 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK