Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Tučné zisky na maďarských dluhopisech?

V posledních týdnech bylo napsáno mnoho komentářů, které se věnovaly atraktivitě trhů s dluhopisy u našich středoevropských sousedů. Trochu ve stínu Polska je podle mého Maďarsko, neprávem.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 2. 2002 14:58, rychlik

... áááá, tak se asi ozval někdo přímo z pí ár České spořitelny, resp. ISČS. Ale vždyť je třeba se dívat na vývoj kurzu, zvláště u akciového fondu, z delší perspektivy, než je jen jeden poslední rok. A je to pro spořitelního investora, který je v OPF Sporotrend uvězněn déle a po všech těch veletočích se statutem fondu, s portfoliem a asi i s osobami za tím, opravdu smutné podívání ! Něco jiného je samozřejmě pohled spekulanta, na fondu se takto dalo a dá vydělat, ale o takové sofistikované podílníky ISČS přece proklamovaně mj. svojí poplatkovou politikou vůbec nestojí ! Má nedůvěra k ČS pramení už od těch jejích prvních OPF Čechoinvestů a Moravoinvestů, nebo jak se fondy vlastně jmenovaly, které pak raději po letech se sklopenýma očima a po tichu zmizely. Ten OPF Sporotrend možná jde v jejich stopách. Konkrétně poukazuji na odpozorovaný fakt, že spořitelna, mám pocit že pravidelně, nedokáže vhodně načasovat a zvládnout průběh zainvestování fondů s akciemi. Brzo po vzniku fondů, po období vznášení se kolem startovní hodnoty podílu, následuje skluzavka o jedno dvě patra níž, kde se to dlouhodobě plácá. Ta ISČS je pro mne svým konáním naprosto nečitelná a pro nějakou náročnější operaci s akciemi a rizikovějšími dluhopisy ve středoevropském prostoru bych jí asi, žel, své peníze už nesvěřil a raději každému známému osobu správce ISČS rozmlouvám. Jen jako příklad na závěr, naprostou nečitelnost svého chování ISČS předvedla aktuálně u jejího OPF Všeobecný. Do nedávné doby, dlouhodobě po otevření fondu, to byl prakticky dluhopisový fond, kde však minimálně hodně přes celý 1 rok čněly vůbec nejvyšší vstupní poplatky 3,5% ze všech ostatních fondů ISČS. Kolik asi fond získal za tuto dobu nových podílníků ? Jako zaháčkovaný z kupónové privatizace jsem doslova doloval z ČS a z ISČS informaci o tom, co a kdy bude výhledově dále s portfoliem fondu. Ostatně, věc jsem nadhodil kdysi i na tomto serveru za časů spořitelního mága CSdefence. Dělali si ze mne akorát legraci, že nic neví, někdy navíc s arogantním dotazem, co mi po tom vlastně vůbec je. A sledovat soustavně zpětně portfólio fondu na serveru ISČS mě, pro nepřehlednost, brzo přestalo bavit. Dnes jsem rád, že jsem peníze na vrcholu v závěru roku 2001, ještě jako z dluhopisového fondu, vybral a na spekulaci dal jinam. Nyní jsem si všiml, že fond je najednou, hrc drc, ode zdi ke zdi, ze dne na den, nově a náhle zainvestován, a ejhle, hodnota podílu o nějaká ta procenta tradičně níže ! Jaký balzám pro moji investorskou duši ( moji duši spekulanta dám nyní stranou ) je proti tomu chování konkurenční IKS-KB s jejím, po otevření fondu transparentním, postupným a konzervativním zainvestováváním OPF Globální !

Reagovat

 

+41
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 19. 02. 2002 09:25)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

20. 2. 2002 20:32, vděčná čtenářka

Tolik sága o využití volného času pana Grafomana... :-)))

Reagovat

 

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (rychlik 19. 02. 2002 14:58)

Další příspěvky v diskuzi (11 komentářů)

12. 2. 2002 9:10 | TGP

A co Polsko? To bylo taky strašně populární a dneska je to velký průšvih. Nečeká náhodou něco podobného taky Maďarsko?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

13. 2. 2002 16:54 | Baronlempl

Nejsem takový odborník, abych se mohl zapojit na úrovni do debaty o konkrétních dluhopisech konkrétních středoevropských zemí. Snadno však najdete na trhu dva dluhopisové fondy dvou různých IS, které se v současné době dají doporučit právě z pohledu střední Evropy. Hledejte, třeba Vám padnou do oka.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+24
Líbí
Nelíbí

13. 2. 2002 18:31 | Ondřej Král/okral@iks-kb.cz

Pěkný článek, jen v něm postrádám více originality. Nemohu se ubránit pocitu, že je "velmi podobný" nedávno publikované zprávě Morgan Stanley pod názvem "EMD Perspectives" a článku "Continue the Carry Trade". Z tohoto pohledu je to místy zdařilý překlad. Analytici v MS by měli jistě radost.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

13. 2. 2002 23:29 | Š. Mikolášek

Pane Králi, podstatou komentáře je porovnání investic do maďarských dluhopisů s polskými (aj.) ekvivalenty o kterých není ve zprávě ani zmínka. Vaše narážky na "podobnost" směřují k úvodnímu shrnutí faktických skutečností (popř. grafickému znázornění vývoje kurzu), které se v analýzách podobného typu opakují velmi často. Fakta bohužel nelze měnit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ondřej Král/okral@iks-kb.cz 13. 02. 2002 18:31)

14. 2. 2002 12:55 | Ondřej Král/okral@iks-kb.cz

Zdravím Tě Štěpáne, souhlasím, že fakta změnit nelze, ovšem vyvozené závěry ano. Koneckonců kdo si přečte originál od Morgan Stanley a porovná ho, ten si může udělat závěr sám. Mimochodem ERM2 (Exhange Rate Mechanism) je stávající kurzový mechnizmus zemí v EMS, o "EMR2", který je uveden v článku, jsem nikdy neslyšel. Asi chyba překladu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Š. Mikolášek 13. 02. 2002 23:29)

14. 2. 2002 16:30 | TGP

A který je lepší? Po kterém sáhnout? Nebo si jsou úplně podobné a je to v podstatě jedno?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Baronlempl 13. 02. 2002 16:54)

18. 2. 2002 19:54 | rychlik

Skrytá reklama ISČS na její nový dluhopisový produkt OPF Trendbond ? Nevadí. Nemám nic proti mudrování kolem dluhopisů ze zemí bývalého tábora socialismu. Rád se poučím a hledám příležitosti. Tady si ale myslím, a neplatí to jen pro Maďarsko, že možný úspěch zde je odvislý až od hmatatelných výsledků ze zatím pro mne stále mlžných politických záměrů a proklamací k budoucí formě EU a k jejímu rozšiřování. Tyto záměry z geografického pohledu ale mají svá východiska úplně odjinud, než od nás, a košile přece bývá vždy bližší než kabát ! To se zřetelně ukazuje už v posledních týdnech, kdy čas pomalu nazrává. Mnoho nadšení pro tuto investiční příležitost proto nesdílím, možná tak jen jako spekulaci vhodně načasovanou. A zde si dovoluji vyslovit pochybnost, zda-li toho je právě sama ISČS vůbec schopna ! To když se podívám na pro mne smutnou "story" akciového bratrance, OPF Sporotrend, který má investovat do přibližně stejného regionu. A to u OPF Sporotrend bylo navíc portfolio skoro z 50% dlouhodobě zainvestováno, dle mne ne zcela profesionálně, pouze do 5 českých akciových titulů v bláhovém očekávání výrazných zisků při završení tuzemské privatizace. Výsledek je, jak říkají tuším Poláci, zatím svrab a cholera. Tak proč tomu zbytečně nadbíhat ?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+32
Líbí
Nelíbí

19. 2. 2002 9:25

Nerozumim vasi neduvere. Sporotrend mel loni (2001) nejlepsi vykonnost ze vsech akciovych fondu na trhu (aspon z tech, ktere znam).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (rychlik 18. 02. 2002 19:54)

19. 2. 2002 14:58 | rychlik

... áááá, tak se asi ozval někdo přímo z pí ár České spořitelny, resp. ISČS. Ale vždyť je třeba se dívat na vývoj kurzu, zvláště u akciového fondu, z delší perspektivy, než je jen jeden poslední rok. A je to pro spořitelního investora, který je v OPF Sporotrend uvězněn déle a po všech těch veletočích se statutem fondu, s portfoliem a asi i s osobami za tím, opravdu smutné podívání ! Něco jiného je samozřejmě pohled spekulanta, na fondu se takto dalo a dá vydělat, ale o takové sofistikované podílníky ISČS přece proklamovaně mj. svojí poplatkovou politikou vůbec nestojí ! Má nedůvěra k ČS pramení už od těch jejích prvních OPF Čechoinvestů a Moravoinvestů, nebo jak se fondy vlastně jmenovaly, které pak raději po letech se sklopenýma očima a po tichu zmizely. Ten OPF Sporotrend možná jde v jejich stopách. Konkrétně poukazuji na odpozorovaný fakt, že spořitelna, mám pocit že pravidelně, nedokáže vhodně načasovat a zvládnout průběh zainvestování fondů s akciemi. Brzo po vzniku fondů, po období vznášení se kolem startovní hodnoty podílu, následuje skluzavka o jedno dvě patra níž, kde se to dlouhodobě plácá. Ta ISČS je pro mne svým konáním naprosto nečitelná a pro nějakou náročnější operaci s akciemi a rizikovějšími dluhopisy ve středoevropském prostoru bych jí asi, žel, své peníze už nesvěřil a raději každému známému osobu správce ISČS rozmlouvám. Jen jako příklad na závěr, naprostou nečitelnost svého chování ISČS předvedla aktuálně u jejího OPF Všeobecný. Do nedávné doby, dlouhodobě po otevření fondu, to byl prakticky dluhopisový fond, kde však minimálně hodně přes celý 1 rok čněly vůbec nejvyšší vstupní poplatky 3,5% ze všech ostatních fondů ISČS. Kolik asi fond získal za tuto dobu nových podílníků ? Jako zaháčkovaný z kupónové privatizace jsem doslova doloval z ČS a z ISČS informaci o tom, co a kdy bude výhledově dále s portfoliem fondu. Ostatně, věc jsem nadhodil kdysi i na tomto serveru za časů spořitelního mága CSdefence. Dělali si ze mne akorát legraci, že nic neví, někdy navíc s arogantním dotazem, co mi po tom vlastně vůbec je. A sledovat soustavně zpětně portfólio fondu na serveru ISČS mě, pro nepřehlednost, brzo přestalo bavit. Dnes jsem rád, že jsem peníze na vrcholu v závěru roku 2001, ještě jako z dluhopisového fondu, vybral a na spekulaci dal jinam. Nyní jsem si všiml, že fond je najednou, hrc drc, ode zdi ke zdi, ze dne na den, nově a náhle zainvestován, a ejhle, hodnota podílu o nějaká ta procenta tradičně níže ! Jaký balzám pro moji investorskou duši ( moji duši spekulanta dám nyní stranou ) je proti tomu chování konkurenční IKS-KB s jejím, po otevření fondu transparentním, postupným a konzervativním zainvestováváním OPF Globální !
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+41
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 19. 02. 2002 09:25)

20. 2. 2002 20:32 | vděčná čtenářka

Tolik sága o využití volného času pana Grafomana... :-)))
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (rychlik 19. 02. 2002 14:58)

23. 2. 2002 16:00 | rychlik

... jsem, milá dámo, velice potěšen, nejen s lýtkem, ale i se stehýnkem si pohrál můj rypáček páráček !
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (vděčná čtenářka 20. 02. 2002 20:32)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Hausenblas

podnikatel a investor, Adler

Jan Kočka

podnikatel

Martin Hausenblas
ÚSPĚŠNOST
30,88 %

z 136 duelů
×
Jan Kočka
ÚSPĚŠNOST
30,94 %

z 139 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK