Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vážený pane předsedo, vážená vládo!

Je možné, že si vzpomenete na mojí živou korespondenci s Vámi ohledně dividendy a vlastního prodeje Českých radiokomunikací. Jsem pouhý nicotný burzovní spekulant, některá konkrétní čísla byla trochu spekulativní, nicméně podstata byla vždy můj skutečný názor, píše v otevřeném dopisu Pavel Zajíček.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 10. 2001 17:05, TGP

No vidíte, a já myslel, že je to tam schválně a že takto vyjadřujete k analytikům svou nelásku :-)

Reagovat

 

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Baronlempl 25. 10. 2001 16:22)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

30. 10. 2001 17:15, Baronlempl

Je sečtělý, to už jsem psal jinde.

Reagovat

 

-15
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (SkrivanekT 30. 10. 2001 09:17)

Další příspěvky v diskuzi (30 komentářů)

25. 10. 2001 17:39 | Baronlempl

Víte, analytiků si vážím a hltám každé jejich vyjádření, upozornění, snad i pohled. Není jich však mnoho, spíše málo. To stádo "analytiků" s nimi nemá nic společného. Jejich IQ totiž dokáže vytvořit maximálně připitomělý žebříček firem podle nějakého ukazatele bez ohledu na tisíce dalších ukazatelů. Nedávno tu jeden byl. Zvláštní kapitolou je třeba taková jejich parta, co každý týden již nejméně rok vypotí velikou tabulku pro Hospodářské noviny a sdělí národu vždy zhruba to stejné - Nasdaq do měsíce +4%, Nasdaq do šesti měsíců +18% (nechytat přesně za čísla, ale takto nějak to koreluje). Když bych jim položil otázku, zda vědí, o kolik za posladní rok Nasdaq klesl nevšímaje si jejich předpovědí, jistě by odpověděli, že vědí. Kdybych jim po této odpovědi řekl, že jsou volové, asi by se cítili uraženi.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 25. 10. 2001 17:05)

25. 10. 2001 17:43 | Baronlempl

Jistě jste mne poznal podle kontextu a slohu, ale přesto se radši veřejně přihlašuji k názoru výše.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Baronlempl 25. 10. 2001 17:39)

30. 10. 2001 9:17 | SkrivanekT

Vážený pane předsedo vlády, vážená vládo! Navazuji na předešlá sdělení: 1) Stále jste nikde důrazně neprohlásili, že celkový proces odstátnění Českých radiokomunikací přinesl státu (s přihlédnutím ke stavu světové ekonomiky) velice slušný výnos. 2) Privatizace Unipetrolu musí z mnoha důvodů zahrnovat povinný odkup akcií. Trochu sice poníží výnos (opravdu nepatrně, protože vítěz bude jistě vědět, že po učinění nabídky ji málo kdo uplatí). I s povinným odkupem s trochou šikovnosti musíte obdržet více než 13 miliard Kč. 3) Privatizaci ČEZ je potřeba znovu posoudit: 1) Z pohledu ÚOHS. 2) Z pohledu závazku odběru uhlí na 15 let (je to pouhé populistické gesto, já bych Vám ho obešel velice jednoduše, nabídnul bych dodavatelům za uhlí, které nechci, 10 haléřů za tunu). 3) Z pohledu závazku nerozprodávat 10 let. Snížit na 5 let jako u Unipetrolu. Pavel Zajíček.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

30. 10. 2001 17:15 | Baronlempl

Je sečtělý, to už jsem psal jinde.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-15
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (SkrivanekT 30. 10. 2001 09:17)

13. 11. 2001 6:47 | Baronlempl

Aliatel si jistě bude moci příslušné zařízení pronajmout. Je však jediné a vlastník si toho bude jistě vědom.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 22. 10. 2001 19:43)

13. 11. 2001 6:58 | Baronlempl

Dopis panu předsedovi vlády a vládě jsem poslal nový, aktualizovaný, ten sem již redakce nepřidala. V něm píši: 1) Unipetrol bude jistě prodán do vánoc a (pokud na to dohlédne pan předseda vlády!) výnos bude činit více než 16 miliard Kč. 2) Privatizaci ČEZ se podařilo za posledních 40 dnů tak dokonale zpatlat, že posunutí termínů o 3 měsíce je nevyhnutelné. 3) Privatizace Českého telecomu se dostala do naprosté a husté mlhy, odložení o rok je optimistický termín.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

13. 11. 2001 9:28 | SkrivanekT

Vážený pane předsedo vlády, vážená vládo, dovolte, abych vyjádřil uznání panu předsedovi vlády. Ve Spojených státech vystupoval jako předseda vlády svrchovaného státu. V tomto je prvním představitelem České republiky, který to dokáže. Momentálně je například obrovským štěstím pro tuto malou zem, že pan president je často nemocný a nemůže již tolik jezdit. Podle mého názoru je potřeba, aby se pan předseda vlády osobně podíval také na průběh tří hlavních privatizačních akcí a přenesl i mezi úřednictvo svéprávné chování a rozum: 1) Privatizace Unipetrolu je rozjetá bezchybně. Zde je potřeba při vyjednávání ceny vystupovat neúprosně. Zájemci budou zdůzazňovat pokles zisku za 9 měsíců roku 2001, protože se jim tato devítiměsíční anomálie hodí do krámu. Vy ale musíte vědět, že oblast zpracování ropy a těžká chemie ve střední Evropě byla v prvním pololetí nepříznivě ovlivněna cenami ropy v kombinaci s nízkou realizovatelnou marží. Teprve ve třetím čtvrtletí se začaly zisky zvyšovat poklesem cen ropy, protože výstupní ceny z rafinérií byly snižovány se zpožděním (někdy značným) a konečné ceny petrochemie a těžké chemie s ještě větším zpožděním. V závěrečných měsících roku mají rafinérie regionu malé žně, ostatní součásti Unipetrolu trochu větší žně a Benzina a.s. se v podstatě pakuje (navenek mohou sice sami kňučet, přeci nebudou mlaskat a hlásit motoristovi, že ho holí a stříhají). Zisk Unipetrolu za celý rok bude významně vyšší, než by odpovídalo početním kouzlům se zkresleným údajem za 9 měsíců. Závěr: Pokud by cenu vyjednával osobně předseda vlády pan Zeman, jsem si naprosto jistý, že dostane více, než 16 miliard. 2) Privatizace ČEZ, ve své podstatě dobře připravená, se dodatky a doplňky z poslední doby stala velice spornou a zamotanou. Připadá mi to, jako by na onom dobrém základu začala tvořit svazácko - odborářská buňka: Závazek odběru uhlí je ekonomický nesmysl. Nemá ani žádný sociální podtext - v zájmu zachování práce pro nás, starce, nařizujete urychlené vytěžení. Co budou těžit naše děti a vnoučata? Vždyť za třicet let se může uhlí prodávat za šílené ceny. Proč pálit zbytečně významnou a nenahraditelnou surovinu? Je to barbarství, navíc státem nařízené. Nový vlastník koupí a nesmí s majetkem dále svobodně nakládat 15 let? Co to je za hovadinu? Pochopit se dájí tři roky, maximálně pět let. Vždyť když tuto stať přečtu, tak mi vychází: chcete prodat za hromadu peněz a zachovat si zcela neomezený vliv. To je Absurdistán. Tak ČEZ neprodávejte vůbec, Francie je v EU od nepaměti a chová se pořád svéprávně. Závěr: Pane předsedo vlády, zasáhněte osobně. Nechť posunou termíny privatizace ČEZ o tři měsíce a vyškrtají z projektu všechny výše uvedené, případně další nesmysly. Jinak z toho bude privatizační blamáž obrovských rozměrů. 3) Privatizaci Českého telecomu posuňte až do prvního čtvrtletí 2003 a je pokoj. Dříve to stejně nedokážete. Před volbami nebudou -strany v naději- tak vrčet a budou rovné šance. Pavel Zajíček
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Baronlempl 13. 11. 2001 06:58)

13. 11. 2001 11:13

Pane Zajíčku, ve svém dopise píšete celkem rozumně, až na několik podstatných detailů, se kterými nesouhlasí. Stavíte mimoděk předsedu vlády do opozice vůči vlastní vládě a dalším institucím. Absurdistán tvoří vláda a vládní úřednici pod vedením svého předsedy. Někdo by mohl říci, "jaký pán, takový krám". Tím chci naznačit, že hlavní zodpovědnost za činnost vlády nese její předseda. Možná by bylo rozumnější, pane Zajíčku, obrátit své aktivity na poslance opozičních (třeba i smluvně opozičních) stran. Rovněž nesouhlasím s tvrzením, že předseda vlády reprezentuje naší republiku v zahraničí lépe, než pan prezident. Jak tyto dva politiky „bere“ zahraničí se můžete dozvědět ze zahraničních komentářů. Tady jednoznačně vede pan prezident. Řekl bych, že zatím nemáme štěstí na dobrého, a ve světě uznávaného, předsedu vlády. Chápu, že Vám nemusí pan Havel sedět, rovněž Vám neberu právo na osobní názor, ale nesnažte se ho prezentovat jako světonázor. Jinak s ekonomickou částí Vašeho dopisu souhlasím. Přeji pěkný den Petr.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

13. 11. 2001 14:09 | Baronlempl

Přeji také pěkný den. Jistě máte pravdu, že úvod ekonomické části je trochu provokující. Váš názor samozřejmě beru a připouštím, že může být lepší než můj. Jsem trochu poznamenán dlouhou přítomností na kapitálových trzích. Pan president možná lépe reprezentuje, všichni ho pochválí a odstrčí od koryta. Pokud bych pohlédl na pana Havla jako na člověka, tak pouze s hlubokou úctou a vděčností. Pana premiéra sice nepochválí, ovšem těžko mu něco vezmou z koryta. Nevěřím ve vítězství pravdy a lásky v tomto zvlčilém světě. Je však jistě potřeba se pokoušet svět zjemnit. V tom zase pan premiér mnoho nepomůže. Pavel Zajíček.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 13. 11. 2001 11:13)

10. 4. 2002 9:30 | NoName

Netla potřebovala snížit cenu akcií aby mohla levně skoupit co se dá. Bivideon hodlá prodat firmu za mnohonásobek ceny, kterou za ní státu zaplatil. Kdyby prodej uskutečnili tady, v ČR, cena by vešla ve známost a vystavili by tím uplacené vládní úředníky nepříjemným dotazům medií, proč prodali za tak směšně nízkou cenu a připravili tak stát o 30 - 40 miliard. Odpověď je pochopitelně zřejmá - provize ve výši větší než jedna miliarda Kč. Proto se všechny prodeje uskuteční potichu a přes Kajmanské ostrovy. Proto tady Bivideon mlží s nízkou odhadní cenou za podíl ČRa,a.s. v Radiomobilu. Za tuto cenu samozřejmě prodávat nehodlá, anžto reálná prodejní hodnota je kolem 20 miliard. Aby se ušetřilo i na daních za převod utržených peněz z Kajmanských ostrovů, bude výnos z prodeje vyplacen vlastníkovi formou dividend. Tohle Netla pochopila a tak se chce taky trochu na tomhle tunelu napakovat. To je jen první krok. Podle stejného scénáře se budou prodávat i další části rozdělované firmy. Vláda drží hubu, protože dostala provizi a ta se před volbami hodí. Navíc tak bude zlikvidována jediná firma, která mohla reálně konkurovat monopolnímu Telecomu. Pro jistotu ještě Bivideon nařídil okamžité hromadné propouštění zaměstnanců ČRa,a.s.. Takže z původních cca 3500 zaměstnanců v roce 1991 jich zůstane 270 pro telekomunikační činnosti a 250 pro obsluhu TV a rozhlasových vysílačů. Firmička s 270 lidmi už opravdu Telecomu konkurovat nemůže a tak se dá Telecom prodat za výrazně vyšší cenu (a vyšší provizi)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Janoušek

lobbista, podnikatel a kriminálník

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Roman Janoušek
ÚSPĚŠNOST
49,15 %

z 59 duelů
×
Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
54,43 %

z 79 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK