Není nad zlato - aspoň ve zlých časech

Petr Vykoukal | | 16. 10. 2001 | 5 komentářů
Zlato, stříbro a drahé kameny jsou již po mnoho staletí považovány za nejjistější způsob uložení majetku. Nerezaví, nepodléhají inflaci, moli je nežerou. Jenže...

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

30. 7. 2010 9:05 | Čech

Tak to vidítě, jakou jste udělali chybu že jste nekoupili zlato.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2001 10:53 | Sysel

Pokud je mi známo, zlato lze koupit jako šperk, minci nebo obecný kov. Jako investice je vhodná asi pouze mince, a to zmíněný jihoafrický krugerrand (ale i jiné mince, které jsou vydávány pouze pro uložení zlata ). Tyto mince lze nakoupit v numizmatickcých prodejnách nebo na burzách mincí. Tam je možno tyto mince i prodat - ale se ztrátou. Marže prodejců jsou daleko větší, než pár procent, což by šlo akceptovat. Tato investice mi připadá nepříliš vhodná. A kolik by stály zlaté mince ve špatných časech (kdy je prodávajících hodně a všichni jsou pod tlakem)? No nevím.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2001 10:43

Zlato je sice cool, ale: 1.Světové centrální banky již dlouhou dobu likvidují své zlaté rezervy a jdou do instrumentů, se kterými se jim lépe pracuje. 2.Technologické i další praktické uplatnění zlata se taktéž dlouhodobě snižuje. Stačí se rozhlédnout na ulici. Kolik zářivě zlatých úsměvů jsme viděli před listopadem 89 a kolik je jich nyní. :-) Oba tyto faktory by mohly držet cenu níže, než očekáváte.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2001 10:03 | Eric

No, já nevim, ale takový skvělý téma a takhle ho odbýt. Pokud příště, tak více. Díky.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2001 8:43 | Zdeněk Kramoliš

Existují třeba nějaké zlaté fondy, přes které by šlo zlato nakoupit?
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Trojan

producent

Alexandr Vondra

politik

Ondřej Trojan
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Alexandr Vondra
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services