Akcionáři Harvardu plačte

Petr Vykoukal | | 16. 8. 2001 | 5 komentářů
Na čtvrteční únavné dvanáctihodinové valné hromadě Harvardského průmyslového holdingu byl sice schválen odkup akcií od jejich majitelů, celá věc však má stále příliš mnoho háčků.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

29. 8. 2001 8:11

Na celé kauze mě zaráží malá činnost či spíše nečinnost Komise pro cenné papíry (dosavadní prohlášení jsou pouze alibismus podobně jako i v jiných kauzách - vytunelované fondy, úpadky obchodníků s cennými papíry, které KCP přelicencovala apod.), vyšetřovatelů (včetně SPOKu) a celého českého právního systému, který je zcela nefunkční. Proč nikdo nejde do minulosti a nezjistí, jak je možné, že zápis přeměny fondu na holding byl stihnut těsně před změnou zákona v r. 1996 (nezapomenutelný výrok palcovým titulkem v tehdejším deníku Práce z 12.5.1997 od dnešního komisaře KCP byl: Kapitálový trh jsme nechali na pospas podvodníkům) a že společnost Honba stáhla už vyhranou žalobu na neplatnost této přeměny. Jo země česká, vrcholný kocourkov.
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2001 9:07 | ten šťastnější z vás

Třeba budeme příjemně překvapený. Teda spíš budete, já si naštěstí nemusím každé ráno opakovat jak jsem naletěl a jaké z toho mám problémy. No jo, někdo nalítne na pár procent navíc za rok a ti hloupější, co kritizují ostatní, na desetinásobek (kromě pana Zajíčka samozřejmě...:-) ). Quo vadis, lidský rozume?
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2001 8:45 | Jakub Rejžek

No jo, tak se poznají profesionální píáristi, mistři lží a překrucování faktů. Chtěl bych být agenturou, pečující o Harvardy - jejich platby musí být docela zajímavé. Navíc dobrý PR man nemá svědomí, takže mu nemůže vadit, že pomáhá okrádat tisíce lidí.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 8. 2001 8:33 | TGP

Přiznávám se, že mě překvapuje ta stále přetrvávající naděje lidí, že opravdu něco dostanou. Nejde o nic jiného než výbornou mediální strategii jak vždy při rostoucím napětí uklidnit dav a koupit si tak pár dalších měsíců. A všichni na to skáčou.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2001 6:46 | David Lukáš

Myslím, že tady už nejde o nic jiného než nějaké mediální šarády a pomalé odčerpávání posledních peněz na provoz firmy a vysoké platy pár (všeho) schopným.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Janoušek

lobbista, podnikatel a kriminálník

Petr Toman

advokát

Roman Janoušek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Toman
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services