Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Sláva vítězům, čest poraženým

Pětkrát jsme vždy po týdnu hodnotili internetové stránky největších investičních společností. Dnes je již z hodnocení porotců zřejmé, kdože si cenu Peníze.CZ za nejlepší web roku odnese. Celkem zaslouženě to bude společnost Pioneer investments.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 7. 2001 10:23

Dobrý den, ač bychom rádi vždy probrali všechny weby všech finančních institucí, bohužel toho nejsme schopni. Pro první ročník jsme proto zvolili vždy pět největších v každém sektoru - velikost je totiž objektivní kritérium na rozdíl od řady jiných, které by do výběru mohly vnášet naše subjektivní pocity. O webech menších firem se alespoň stručně zmiňujeme vždy v závěrečném článku, aby se ti, kteří tyto weby neznají, na ně mohli podívat.

Reagovat

 

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 19. 07. 2001 10:10)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

13. 7. 2001 23:25

Lidovky.cz 13/7/2001
Rakušané odstartovali letos v České spořitelně řadu změn
Nový styl řízení, propouštění a zvýšení konkurenceschopnosti. To je rok České spořitelny pod novým majitelem - - rakouskou Erste Bank.
PRAHA - Loni v červenci zahájil nový majitel České spořitelny - rakouská Erste Bank - výkon svých vlastnických práv. Během dvanácti následujících měsíců prošla spořitelna pod správou svého rakouského majitele výraznými změnami. Posledními z nich jsou změny log a názvů společností ve finanční skupině České spořitelny.
Konkrétně Spořitelní investiční společnost se bude nově jmenovat Investiční společnost České spořitelny či kupříkladu ČS-Stavební spořitelna se přemění na Stavební spořitelnu České spořitelny. Nová loga prý zvýrazní příslušnost ke skupině Erste Bank. Změny log a názvů přitom nebudou lacinou záležitostí. Náklady na nový design přijdou spořitelnu podle šéfa marketingu Václava Kubaty na půl až tři čtvrtě miliardy korun. Další peníze spolkne celková rekonstrukce poboček banky.
Propouštění tisíců úředníků
Kromě zavedení nové ˝vizáže˝ spořitelna pod vedením nového managementu dosazeného Erste Bank výrazně zeštíhluje. Celkový počet zaměstnanců tuzemské bankovní trojky se snížil z 15 500 zaměstnanců na konci roku 1999 na současný počet ve výši zhruba třináct tisíc. Ke konci roku 2002 chce vedení České spořitelny snížit počet svých zaměstnanců na deset tisíc. Propouštění ale není jedinou změnou.
Česká spořitelna totiž přitvrdila i vůči konkurenci. Prosadila zvýšení poplatků, které ostatní banky platí za využívání spořitelních bankomatů svými klienty. Výrazné zdražení mezibankovních poplatků znepříjemní život bankovním domům, které nemají vlastní síť bankomatů, ale zároveň mají drobné klienty z malých měst a obcí. Tam je totiž často jediný bankomat, který vlastní právě spořitelna. Při zvýšení poplatků za využívání spořitelních bankomatů by mohlo dojít k odlivu klientů těchto bank do spořitelny.
Krokem proti konkurenci, který však potěšil každého zájemce o hypoteční úvěr, byla nabídka zvýhodněných hypoték. Na nabídku spořitelny byly přinuceny reagovat snížením úrokových sazeb i ostatní hypoteční banky.
˝Česká spořitelna se však ještě bude muset od své rakouské mateřské společnosti ještě hodně učit. Pro spořitelnu bude důležité právě převzetí kultury samotné Erste Bank,˝ říká analytik společnosti Patria Finance Jan Hájek. Podle jeho názoru by se to mělo projevit například v převzetí úvěrových procesů.
Děkuji za pozornost.

Reagovat

 

-1
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (17 komentářů)

13. 7. 2001 9:52 | SkrivanekT

Alespoň to PR Pioneer umí. Kurz podílových listů je po šestileté existenci zpět na nominálu. Zlatá střední cesta....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

13. 7. 2001 12:17

A to je doporučovaný inv. horizont 3 - 5 let !
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

13. 7. 2001 12:35 | urubkova

Každopádně ten web je nejlepší. Sama jsem pro ně hlasovala, jenom se na mě v losování neusmélo štěsí... :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

13. 7. 2001 23:25

Lidovky.cz 13/7/2001 Rakušané odstartovali letos v České spořitelně řadu změn Nový styl řízení, propouštění a zvýšení konkurenceschopnosti. To je rok České spořitelny pod novým majitelem - - rakouskou Erste Bank. PRAHA - Loni v červenci zahájil nový majitel České spořitelny - rakouská Erste Bank - výkon svých vlastnických práv. Během dvanácti následujících měsíců prošla spořitelna pod správou svého rakouského majitele výraznými změnami. Posledními z nich jsou změny log a názvů společností ve finanční skupině České spořitelny. Konkrétně Spořitelní investiční společnost se bude nově jmenovat Investiční společnost České spořitelny či kupříkladu ČS-Stavební spořitelna se přemění na Stavební spořitelnu České spořitelny. Nová loga prý zvýrazní příslušnost ke skupině Erste Bank. Změny log a názvů přitom nebudou lacinou záležitostí. Náklady na nový design přijdou spořitelnu podle šéfa marketingu Václava Kubaty na půl až tři čtvrtě miliardy korun. Další peníze spolkne celková rekonstrukce poboček banky. Propouštění tisíců úředníků Kromě zavedení nové ˝vizáže˝ spořitelna pod vedením nového managementu dosazeného Erste Bank výrazně zeštíhluje. Celkový počet zaměstnanců tuzemské bankovní trojky se snížil z 15 500 zaměstnanců na konci roku 1999 na současný počet ve výši zhruba třináct tisíc. Ke konci roku 2002 chce vedení České spořitelny snížit počet svých zaměstnanců na deset tisíc. Propouštění ale není jedinou změnou. Česká spořitelna totiž přitvrdila i vůči konkurenci. Prosadila zvýšení poplatků, které ostatní banky platí za využívání spořitelních bankomatů svými klienty. Výrazné zdražení mezibankovních poplatků znepříjemní život bankovním domům, které nemají vlastní síť bankomatů, ale zároveň mají drobné klienty z malých měst a obcí. Tam je totiž často jediný bankomat, který vlastní právě spořitelna. Při zvýšení poplatků za využívání spořitelních bankomatů by mohlo dojít k odlivu klientů těchto bank do spořitelny. Krokem proti konkurenci, který však potěšil každého zájemce o hypoteční úvěr, byla nabídka zvýhodněných hypoték. Na nabídku spořitelny byly přinuceny reagovat snížením úrokových sazeb i ostatní hypoteční banky. ˝Česká spořitelna se však ještě bude muset od své rakouské mateřské společnosti ještě hodně učit. Pro spořitelnu bude důležité právě převzetí kultury samotné Erste Bank,˝ říká analytik společnosti Patria Finance Jan Hájek. Podle jeho názoru by se to mělo projevit například v převzetí úvěrových procesů. Děkuji za pozornost.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

16. 7. 2001 8:29

Co dodat? Kdo pozorne sleduje hodnoceni webu financnich spolecnosti, jiste si vsiml, ze v nekterych pripadech hlavni hodnotitelka ma dobre informace o zmenach v prezentacich vybranych spolecnosti a ve svem hodnoceni je zminuje. Jinde o nich (taktne?) mlci, ackoliv se jedna o naprosto zasadni zmeny postihujici celou spolecnost.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 13. 07. 2001 23:25)

16. 7. 2001 8:42 | Danuše Pecharová | imProve a. s.

Buďte konkrétní, já nevím o ničem. Ve svém příspěvku se chováte stejným způsobem, který na mé osobě kritizujete.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 16. 07. 2001 08:29)

16. 7. 2001 15:34

To co je v pripade cele Financni skupiny CS nasnade - tedy zmeny natolik zasadniho charakteru, ze zasahnou prakticky vsechny oblasti - internetove prezentace nevyjimaje - jste nezminila ani v jednom hodnoceni... predpokladam, ze by to v zajmu zachovani objektivity za zminku stalo (pokud to jde v pripade napr. CMSS nebo ZB Trustu).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Danuše Pecharová | imProve a. s. 16. 07. 2001 08:42)

18. 7. 2001 19:46 | CSrypatschek

Slušela by Vám lépe dělná pokora, polepšete se ! To, co citujete, je placená novinová reklama Erste nebo ty články pan redaktor napsal za dobrou večeři ? Nemohu si pomoci, ale pochvalovat si pouhé pomalé a drahé přemalovávání firmy za peníze vkladatelů, které okrádáte lichvářským úrokem ( můj názor ) je drrrrzost. Jaký je úrok z vkladů v ČS, za kolik ČS půjčuje peníze a jaký je poslední údaj o inflaci v ČR ? Pro mne je rozhodující, jako příklad a k pobavení, tato věc. Více než před rokem jsem s rodiči-důchodci navštívil náhodně na cestách velkou úřadovnu ČS, abych si něco mimoemisně vyřídil. Čekal jsem též důležitý telefonní hovor. Hned při vstupu ( přepážky ČS s PC vzdálené tak 20 metrů ) spatřiv zde umístěný měřič tepu a tlaku, jsem v důvěře ukotvil pravou (!) paži do přístroje a jal se před rodiči měřit. Na potvoru, v tom mi v pravé (!) kapse kalhot zazvonil mobil. Pravá ruka zachycená v přístroji, levá ruka bezmocně šátrající po mobilu. Ihned po prvním zazvonění se na mě vyřítil rozeřvaný spořitelní chlap a křičel na mě, jako kdybych byl vrah a navíc tam něco ukradl. Paradox byl, že předtím nedávno jsem byl spořitelnou osloven jako VIP klient ! Za pár sekund kolem mě kruh seběhnuvších se čumilů, spořitelní vyřvávající hulvát, já bezmocně uvězněný v přístroji, přístroj si do toho vykecával své reklamy o službách a přívětivosti obchodní skupiny ČS, o rodiče se pokoušely mdloby. No, nakonec jsem chlapovi ten obličej neprokopl, ale s otřesenými rodiči-důchodci jsem návštěvu ČS na ten den rád vzdal. Když jsem dnes nucen navštívit úřadovny ČS, žel, z aktuálního personálního složení za přepážkami tam převažují stále ty odpudivé typy viz výše, spíše jejich koncentrace po propouštění roste spolu s jejich namyšleností... tedy nikdo na kšeft. To je pro mne, potenciálního minoritního akcionáře, smutné. Proti tomu, nedávno jsem seděl s rodiči v jedné podhorské cukrárně, a pozoroval obchodní koncert pana majitele : zákazníci se k pultu vraceli i 3x a 4x, nakonec jim prodal i nalámaný perník. Klid, pohoda, dobré ceny, rád se tam někdy vrátím a doporučím. A o tom to přece je.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 13. 07. 2001 23:25)

18. 7. 2001 20:26

Dobře, nalámaný perník opatříme, ale to ostatní - to ani nemyslíte vážně, že ne .....:-/ PS: na klienta působíte až příliš zhrzeným dojmem, pozor na pojmy typu "mimoemisní"...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (CSrypatschek 18. 07. 2001 19:46)

19. 7. 2001 10:10

Nechapu proc se provadi selekce v hodnocenych webech, myslim, ze jsou dobre i weby jinych mensich investicnich spolecnosti. Pokud se bude porad jen mluvit o tech nejvetsich tak budou jeste vetsi a mensi budou jeste mensi ... ?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

19. 7. 2001 10:23

Dobrý den, ač bychom rádi vždy probrali všechny weby všech finančních institucí, bohužel toho nejsme schopni. Pro první ročník jsme proto zvolili vždy pět největších v každém sektoru - velikost je totiž objektivní kritérium na rozdíl od řady jiných, které by do výběru mohly vnášet naše subjektivní pocity. O webech menších firem se alespoň stručně zmiňujeme vždy v závěrečném článku, aby se ti, kteří tyto weby neznají, na ně mohli podívat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 19. 07. 2001 10:10)

19. 7. 2001 10:24 | pjt

Nikdy nemuzete hodnotit vsechny! Klic Top 5 je myslim smysluplny. Ti mali, jsou proste mali. Ale vsichni byli nekdy mali. Nikdo nezacinal s 3 mld. pod spravou. Akorat to nekteri umeli at jiz s realnymi penezi nebo kupony a nekteri ne.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 19. 07. 2001 10:10)

19. 7. 2001 21:07 | CSrypatschek

Myslím to zcela vážně. Přiznám se, že když je ČS nespravedlivě chválena, musím si rýpnout. Potřebnou průběžnou modernizaci webu SIS, jako též bývalý informatik, pokládám pro banku významu ČS za samozřejmou a za to nejmenší a nejsnadnější. Provedená hodnocení webů pro Vás má být dělným podnětem, že ČS zde zbytečně (!) zaspala. Tedy malinkatá ostudka ČS. Mne spíše třeba zajímá, proč výsledky zhodnocení Sporoinvestu jsou nyní hluboko pod zveřejněnou inflací ČR a fond těžko a dýchavičně dotahuje svoji konkurenci ? Tedy velká ostuda ČS. Výmluva na „výrazné změny" v posledních 12 měsících provedené Erste ( viz obsah novin ) jsou pro mne z osobních zkušeností nepřesvědčivé. Má poslední čerstvá zkušenost ( tedy po změnách v ČS ) je příklad z obyčejného rušení 3 sporožirových účtů, které ČS ve všech 3 případech nedokázala zrušit dle svých vlastních obchodních podmínek. To mi přineslo jisté komplikace a vícenáklady. V omluvném dopisu, který jsem nedávno od ČS obdržel, stálo něco v tom smyslu, že jistě budu s dalšími službami ČS spokojen a že ČS mne o jejich kvalitě přesvědčí. Do pouhých 48 hodin (!) jsem následně obdržel z ČS výpis ze svého termínovaného devizového účtu, který byl nečitelný, s bílým pruhem uprostřed. Po následné reklamaci jsem obdržel výpis nový, avšak s uvedením jiného čísla účtu. Teprve napotřetí (!) jsem si mohl výpis doma založit. Ani proto nechci domýšlet, jak „kvalifikovaně" a „pozorně" ČS umísťuje své zdroje... Na jiném místě tohoto serveru jste se pošklíbal konkurenci se slepicemi na letácích. Na okraj, tato konkurence dnes ale má, jako samozřejmost, pro své klienty za hubičku čipovou kartu, navíc s elektronickou peněženkou a s mezinárodním Maestro. Já se zase proto musím pošklíbat, že ty „slepice" sedí dle mých zkušeností stále přímo v ČS ! A to je horší. Mějte přece trochu pokory v konfrontaci s názory a zkušenostmi jiných ! Tím nemyslím sebe. Konec.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 18. 07. 2001 20:26)

19. 7. 2001 22:18

Končím i já, s Vámi. O odpovědi nestojíte, pokory se ode mě nedočkáte. Takže hodně štěstí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (CSrypatschek 19. 07. 2001 21:07)

20. 7. 2001 1:39 | pjt

Naopak, VY nestojite o argumenty a bijete se za CSAS, veren svemu pseudonymu, hlava nehlava. Rypatshek ma v hodne vecech pravdu. I ja mam rozdilne zkusenosti z ruznych pobocek. Lepsi i horsi. Z toho plyne, ze je to vse o lidech. Pokud CSAS za skoro 12 let budovani kapitalismu nedokazala motivovat sve zamestnance k zakaznickemu pristupu, pak by se mela zamyslet sama nad sebou. A ta slavna, vami proklamovana Erste ma svych starosti dost a dost, aby alespon na rakouskem trhu prezila. Myslim, ze za chvili se budou premalovavat znaky a stity znova. O efektivite banky by se rovnez dalo pochybovat. Proc napr. CS buduje nove a nove bankovni haly v ruznych mestech, kdyz sve klienty od prepazek svymi poplatku odhani? Proc se nemohu dovolat na SPOROTEL pro obsazenost linky, proc neni telefonni bankovnictvi pres Zelenou linku? Tohle mi laskave, mily CSDefense, vysvetli. Rad budu naslouchat Tvym argumentum!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 19. 07. 2001 22:18)

20. 7. 2001 23:57

Když argumenty, tak argumenty: Ano vše je v lidech. Ale 12 let je irelevantních, když banku vedli lidé, kteří ji vedli a vlastnil ji STÁT. Mluvme tedy o 1,5 letech od podepsání smlouvy o privatizaci České spořitelny. Platy zaměstnanců - těch, do kterých se strefujete nejvíce- jsou zatím neadekvátně nízké (i pod průměrem ČR), tím větší hodnotu má jejich snaha o zlepšení. V ČS není zákaznický přístup ? Na které pobočky to chodíte ? Na jiné, než Accenture?! Na jiné, než SQI kontroly ? Pište konkrétně-"spořitelna je hrozná" mě už vůbec nebaví číst, to je dnes již čirá demagogie ! Tady se podívejte na toho trpaslíka, kterého pořád podceňujete (nemohu Vám zazlívat, že nemáte osobní zkušenost s Erste Bank, ale potom jsou zase vaše názory poněkud nepodložené, tím méně narážky na "přežívání" nebo neefektivitu někoho)-viz čísla ... Vy nechcete moderní a kulturní prostředí ve své bance ? Proč by tedy ČS neměla investovat do poboček ? Změny ještě ani nezačaly a nejsou samoúčelné - o tom se přesvědčíte, transformace ČS není adaptace pekařství. Pokud máte v oblibě telefonní bankovnictví, dočkáte se na podzim - bude spuštěno nové klientské centrum s několikanásobnou kapacitou a novými možnostmi (aktivní operace přes živého operátora atd.). Linka bude "modrá",tedy zlevněná. Není účel udělat klientům červené uši... Vše se dozvíte včas. Pokud porovnáte srovnatelné, vychází ČS konkurenceschopně, není již dále důvod k dumpingu. Jestliže již druhým rokem můžete např.z firemního účtu vybírat na stovkách poboček a transakce v rámci ČS probíhají v řádu minut/hodin, proč by měl účet stát 30,-Kč/měs. A to platí obecně - GSM-banking, Internetbanking, Homebanking, x druhů platebních karet, převody nadlimitního zůstatku na spořící produkty, trvalý příkaz založíte ještě i 1 den před 1.splatností...... Teď už víte, proč argumentuji ve prospěch České spořitelny. Ano, je mnoho věcí k nápravě, ale též mnoho jiných, které snesou nejpřísnější měřítka už dnes. Děkuji za pozornost.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (pjt 20. 07. 2001 01:39)

21. 7. 2001 10:36 | Baronlempl

To jsou trendy, musíme je brát na vědomí, a těžit z nich. Nerozumní a hloupí proti nim bojují. Uvedu obecný příklad: Zhroucení komunistických režimů byl výsledek trendu s kořenem v nevýkonné ekonomice - nic více a nic méně. Sovětští disidenti a nebo dokonce naše parta disidentů rekrutovaná z lidí z okraje společnosti pod vlivem návykových látek pořádající hluk ve stodolách - na to neměli nejmenší vliv. A pak se udělali presidentem, ministry - no hrůza.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 19. 07. 2001 10:10)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  6 998 053 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zbyněk Frolik

podnikatel, Linet

Šárka Grossová

podnikatelka

Zbyněk Frolik
ÚSPĚŠNOST
10,13 %

z 79 duelů
×
Šárka Grossová
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 9 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK