Neplatí někdo vaší kartou?

Jen během uplynulého roku vzrostl objem podvodů s českými platebními kartami na trojnásobek. Větší část tohoto skoku mají na svědomí transakce, u kterých není karta fyzicky přítomna, především při placení na internetu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

25. 7. 2001 23:18

jdu teda trochu po funuse(casove), ale chtel bych se jenom vyjadrit k anketni otazce: zda se mi malo moznosti odpovedi, chybi mi jeste jedna odpoved: ano, je to nebezpecnejsi, ale riziko neni o tolik velke, na internetu platim...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 6. 2001 15:04

V Holandsku ted cipove karty prozivaji bezmala boom a za dusledek to ma bohuzel i to, ze obchodnici houfne prestavaji prijimat platby "magnetickym prouzkem". Takze ne-holandan (ja) je v drtive vetsine kramu nahranej, protoze nemuze platit kartou a musi si vybirat z bankomatu hotovost za nehorazne poplatky. Dokonce to plati i ve velkych supermarketech typu Spar. Zase na druhou stranu z pohledu holandana je vyhoda, ze 1) je cip o dost rychlejsi a 2) maji terminal opravdu v kazde trafice (teda skoro :-)
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 6. 2001 13:39 | PetrV

Představitelé Europaye hodně argumentují tím, že zavedení čipu sníží množství podvodů (ve Francii došlo k poklesu o 70 procent), jenom díky tomu by se přechod na čip (jak na straně obchodníků, tak na straně bank) zaplatil během sedmi let. Navíc od roku 2005 dojde k přechodu odpovědnosti za podvodné transakce provedené magnetickými kartami na obchodníky a ti budou sami motivováni co nejdříve na čip přejít. Většina bankomatů a platebních terminálů je schopna na čip přejít relativně rychle (jsou tak konstruovány) a na začátku roku 2003 (plán Europaye) by mělo být k přijímání čipových karet standardu EMV (Europay MasterCard Visa) připraveno 75 procent všech obchodníků. Dalším silným argumentem je možnost offline autorizace, která maximálně sníží náklady, protože odpadnou telekomunikační poplatky. Pak bude moci být terminál v každé trafice.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 6. 2001 10:38 | TGP

Čipové karty jsou ale také o tom, mít dostatečnou síť míst, kde se přijímají. A kdo zaplatí tuhle síť? Kdo dokáže zavést čipový terminál do každého stánku s novinami?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 6. 2001 10:29 | TGP

Nemyslím, že internet je o tolik nebezpečnější než když si vaši kartu odnesou v restauraci někam dozadu. Je to vždy konkrétní riziko konkrétního místa - a hlavně bych o tom rád rozhodoval sám. Chtěl jsem něco nakoupit u Amazon.com a použil svou kartu od KB. Amazon ale napsal, že banka transakci odmítla - a v KB mi řekli, že mám sdělit Amazonu, aby do KB zavolal a provedl hlasovou autorizaci transakce. A tvrdili to naprosto vážně. Chápete to?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dara Rolins

zpěvačka a podnikatelka

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Dara Rolins
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services