Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nečekané dozvuky krachu PI - problémy fondů

V pátek večer vydala Komise pro cenné papíry tiskovou zprávu, upozorňující na problémy, které může krach Private Investors způsobit některým podílovým fondům.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 6. 2001 16:01

Vazeni pane Drozd, slibili jsme, ze budeme v co nejrychlejším sledu obeznamovat podilniky bude-li nejaky vyvoj v situaci. Jak jsme v minulosti sdelili, je třeba nejdříve zjistit aktuální stav - a ten se porad šetří. Teprve po zjištění zda-li došlo ke škodě, popřípadě jejimu rozsahu, můžeme zaujmout konkrétnější stanovisko a vyvinout (jeste vice) konkretnejsi aktivity. V kazdem pripade vitame i tuto iniciativu. Kdybyste cokoliv potreboval, staci zavolat. Dalsi informace jsou k mani na www.akro.cz. Pavel Kucera, medialni zastupce, IS AKRO, 0602 325650.

Reagovat

 

+8
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 15. 06. 2001 13:26)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

28. 5. 2001 3:23

Dobrý den pane Kučero,
myslím, že ať se rozhodnete situaci řešit jakkoli, vždy půjde Vaše rozhodnutí zařadit do jedné ze dvou kategorií: podílníků se buď nedotkne anebo se podílníků dotkne.
Varianta a) znamená, že se k problému postavíte čelem, přiznáte si že způsob jakým technicky zabezpečujete své obchody je pro podílníka neviditelný, nemá šanci jej ovlivnit a neměl by tedy - na rozdíl od následků rizika spojeného s vývojem kapitálových trhů, které je nedílnou součástí tohoto způsobu investování - nést jeho následky. Neboli, že ztráty takto vzniklé zamáznete z vlastního jmění investiční společnosti. Cokoli jiného spadá do varianty b).
Způsob řešení, který zvolíte, bude velmi zajímavou praktickou ukázkou významu velikosti a kapitálové síly investiční společnosti. Půjdete-li cestou "za á", ukážete že silná investiční společnost znamená vyšší bezpečí pro investice podílníka. Půjdete-li druhou cestou, a přenesete, třeba jen z části, ztráty na Vaše podílníky, ukážete že kapitálová síla (kterou se investiční společnosti tak rády ohánějí) je podílníkovi z praktického hlediska zcela k ničemu. Umožní totiž v případě krize přežití mateřské společnosti, nikoli ale podílníka. Renomé a síla správce, tolik doporučovaná jako kriterium při volbě fondu, se stane prakticky bezcennou informací. Potenciálním investorům naopak ukážete, že libovolná investiční společnost, ať už vypadá jakkoli skvěle, může zafungovat jako bílý kůň a přenést na něj následky chyb podnikatelských subjektů, které jsou za IS nějakým způsobem schované.

Reagovat

 

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 27. 05. 2001 16:58)

Další příspěvky v diskuzi (55 komentářů)

28. 5. 2001 1:32

Pane Šebesto, rychle Vám, otrnulo. Kdepak berete tu drzost, oslovovat účastníky tohoto fóra "děti"? Mnoho z nich jste - spolu s ostatními "klíčovými" pracovníky PI - připravil o statisícové částky.
Poznámečka na okraj: prokládat české větičky anglickými výrazy působí hrozně moc světácky, ale jen pokud máte v pořádku gramatiku. Pokud tak činíte a pletete si "of" s "off", působíte leda jako šasek.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 26. 05. 2001 23:37)

28. 5. 2001 2:48

Pane Šebesto,
stejně jako dva předchozí pánové, i já bych Vás rád požádal, abyste poněkud krotil svůj humor. Měl byste vědět, že klient (Akro či kdokoli jiný), který si přijde vyzvednout SVÉ peníze, nemůže brokera položit.
Co se týče investičních prázdnin a laviny krachů, kterou předpokládáte, tak bych byl rád, kdybyste se s tímto názorem (pokud je podložený) obrátil s konkrétními podněty na KCP. Ono to sice může vypadat, že Vás navádím k určitému udavačství, ale myslím si, že v této chvíli by takový postup (zejména od Vás) byl na místě.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 26. 05. 2001 23:37)

28. 5. 2001 3:23

Dobrý den pane Kučero, myslím, že ať se rozhodnete situaci řešit jakkoli, vždy půjde Vaše rozhodnutí zařadit do jedné ze dvou kategorií: podílníků se buď nedotkne anebo se podílníků dotkne. Varianta a) znamená, že se k problému postavíte čelem, přiznáte si že způsob jakým technicky zabezpečujete své obchody je pro podílníka neviditelný, nemá šanci jej ovlivnit a neměl by tedy - na rozdíl od následků rizika spojeného s vývojem kapitálových trhů, které je nedílnou součástí tohoto způsobu investování - nést jeho následky. Neboli, že ztráty takto vzniklé zamáznete z vlastního jmění investiční společnosti. Cokoli jiného spadá do varianty b). Způsob řešení, který zvolíte, bude velmi zajímavou praktickou ukázkou významu velikosti a kapitálové síly investiční společnosti. Půjdete-li cestou "za á", ukážete že silná investiční společnost znamená vyšší bezpečí pro investice podílníka. Půjdete-li druhou cestou, a přenesete, třeba jen z části, ztráty na Vaše podílníky, ukážete že kapitálová síla (kterou se investiční společnosti tak rády ohánějí) je podílníkovi z praktického hlediska zcela k ničemu. Umožní totiž v případě krize přežití mateřské společnosti, nikoli ale podílníka. Renomé a síla správce, tolik doporučovaná jako kriterium při volbě fondu, se stane prakticky bezcennou informací. Potenciálním investorům naopak ukážete, že libovolná investiční společnost, ať už vypadá jakkoli skvěle, může zafungovat jako bílý kůň a přenést na něj následky chyb podnikatelských subjektů, které jsou za IS nějakým způsobem schované.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 27. 05. 2001 16:58)

28. 5. 2001 3:25

Na to si casem zvyknete, v jinem prispevku inzert misto insert, nejdrive cenne papiry a ted gramatika. Kdy a kde to skonci?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 28. 05. 2001 01:32)

28. 5. 2001 8:40 | Roman

No tak to je vrchol drzosti a arogance!! PI proste ukradlo penize Akra a jeden z klicovych lidi ted obvinuje Akro, ze muze za potize PI. Lidi z PI byli vzdycky arogantni a hloupi-tj. nemeli paru o investovani- vcetne svych nahanecu ale co je moc to je moc. Akro obchodovalo pres PI jako brokera a melo samozrejme kdykoliv moznost vzit si sve penize zpet!!! Pouze ignorance a kriminalni jednani PI je dostala do potizi.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 26. 05. 2001 23:37)

28. 5. 2001 10:13

Vážený pane, ostatní fondy obchodují přes Wells Fargo, respektive Raiffeisenbank, což jsou instituce s ratingem vyšším než Česká republika. Po této zkušenosti může AKRO zaručit, že přes nikoho jiného než instituce tohoto typu provádět obchody nebude. Možná to bude znamenat o něco málo vyšší správní poplatky, ale zase vyšší bezpečí. Pavel Kučera, mediální zástupce, IS AKRO.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 27. 05. 2001 20:02)

28. 5. 2001 10:17

Rodný jazyk je angličtina - jsem Čech narozen v Austrálii. Děkuji za poklonu, avšak mám před sebou stále hodně učení. Na gramatice pořád (ne)usilovně pracuji. PK.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (ajka 27. 05. 2001 20:59)

28. 5. 2001 11:00

Zadny PF si nesmi pujcovat penize na svoje investice. Zkuste se zeptat prof.Revenda z VSE.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 27. 05. 2001 19:55)

28. 5. 2001 11:26 | Marek

Mam jeden dotaz ktery jsem polozil jiz v reakci na dnesni clanek p. Skrivanka. Neni mi uplne jasne jak se Akro mohlo dostat do problemu, kdyz mu predpokladam sluzby custody PI nezajistovalo, tudiz musi byt akcie fondu evidovany na jinych uctech (custody) nez jsou ucty PI. Maximalne mohli zustat "viset" nektere obchody, ktere se nestihli vyporadat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

28. 5. 2001 14:00

Vážený pane Rukeš, jistě pochopíte, že nemohu uzavírat sázky, byť symbolické, a to z prostého důvodu, že zatím nikdo nevý jaký je skutečný stav a zda, či do jaké míry, došlo k poškození podílníků. Až po zjištění skutečného stavu bude na místě konkrétní debata o způsob vyspořádání se s vzniklou situací. Tímto nevyvracuji to, že už některé blíže nespecifikované kroky byli již podniknuty. Pavel Kučera, mediální zástupce, IS AKRO.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 27. 05. 2001 19:55)

28. 5. 2001 14:49

Dobrý den pane Čapek. V IS AKRO bohužel nemáme dost faktů abychom se mohli takto jednoznačně k celé záležitosti postavit - buď anebo. Nechceme neseriozně slibovat podílníkům nic dokud nebudeme vědět jaké jsou fakta. Na straně druhé deklarujeme, že vyvineme (a vyvíjíme) maximální úsilí pro zabezpečení majetku naších podílníků. Jedna věc je deklarované a smluvně podchycené chování partnera (PI) a i konkrétní pozitivní zkušenosti, druhá je smutná realita která vyplývá z vědomého rozhodnutí deklarovaný vztah jednostranně vypovědět s možnými negativními následky. Sám víte, že papír snese vše. Když někdo se rozhodne chovat jinak než smluvně, to je záležitost spíše nepoctivá, která je z titulu často neviditelná a bohužel hlavně neovlivnitelná. Věříme, že jsou i jiné než popsané cesty, budou-li úspěšné ukáže jen čas. V každým případě jsme si vědomi břemena který neseme ve smyslu souzení dalších OPF dle naších konkrétních činů, a nebereme tuto zodpovědnost na lehkou váhu, tak jak nebereme na lehkou váhu současný stav vztahu IS AKRO - podílník. Pavel Kučera, mediální zástupce, IS AKRO.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 28. 05. 2001 03:23)

28. 5. 2001 16:22

Společnost PI zajišťovala i custodian služby pro Akro svět. Pavel Kučera, mediální zástupce, IS AKRO.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Marek 28. 05. 2001 11:26)

30. 5. 2001 14:28

Šebesto, tvůj slepičí mozeček s motorkou zn. Yamaha prostě do sebe nezapadají. Bejt tebou, mám staženou prdel a držím pusu. Vrchol drzosti, když postpubescentní smrkáč rozdává rozumy, přičemž ale uboze kecá. Výjimečně používám tato slova, protože tvůj příspěvek je výjimečně debilní.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 26. 05. 2001 23:37)

15. 6. 2001 13:26

Rád bych založil sdružení majitelů podílových listů fondu AKRO Svět. Jeho cílem by bylo sledovat kroky, které společnost AKRO činí směrem k navrácení naší investice, a v případě, že nebudeme souhlasit s postupem této společnosti, koordinovat postup na ochranu našich zájmů. Prosím majitele podílových listů, aby zaslali svůj email na adresu akrosvetinvestor@yahoo.com . Pokud chcete zůstat v anonymitě, založte si novou anonymní schránku. Poté, co se získám kontakty na více lidí, založím webové stránky a fórum pro výměnu názorů. Januš Drózd
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

15. 6. 2001 16:01

Vazeni pane Drozd, slibili jsme, ze budeme v co nejrychlejším sledu obeznamovat podilniky bude-li nejaky vyvoj v situaci. Jak jsme v minulosti sdelili, je třeba nejdříve zjistit aktuální stav - a ten se porad šetří. Teprve po zjištění zda-li došlo ke škodě, popřípadě jejimu rozsahu, můžeme zaujmout konkrétnější stanovisko a vyvinout (jeste vice) konkretnejsi aktivity. V kazdem pripade vitame i tuto iniciativu. Kdybyste cokoliv potreboval, staci zavolat. Dalsi informace jsou k mani na www.akro.cz. Pavel Kucera, medialni zastupce, IS AKRO, 0602 325650.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 15. 06. 2001 13:26)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Dvořák

manažer a podnikatel

Lubomír Lízal

ekonom

Martin Dvořák
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 56 duelů
×
Lubomír Lízal
ÚSPĚŠNOST
51,92 %

z 52 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK