Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Byl jsem klíčovým zaměstnancem Private Investors

Názor bývalého zaměstnance Private Investors Petra Š., který se objevil v diskusi na našem serveru, považujeme za natolik zajímavý, že jej v neredigované verzi uveřejňujeme ještě formou samostatného článku. (pozn. Tomáš Skřivánek, šéfredaktor)

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 6. 2001 23:09

Z toho formulare pro pripojeni ke konkurzu PI nejsem uplne moudrej, nesoup by sem nekdo ukazku jak to sam vyplnil?

Reagovat

 

+36
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

6. 6. 2001 0:54

Ty si ale pako ?!
Neviem co ake je Vase vzdelanie Pan Mudry, ale hocicim je ovencene je Vam asi na prd.
Brokerina je nieco, co ked sa robi seriozne, je uplne v pohode, a da sa s nou existovat aj 100 rokov. Toto hovori moj priatel 67 rocny Ted McKinley z NY. Inac brooker u Stanly Morgan & Dean Witter. Brokercina je cisty obchod, nie asset management. Tieto pojmy nemozno pliest, ako to vela spolocnosti robi. Ak to chcem skusit, a risknut, ze ma klienti ukamenuju, zalozim si inu spolocnost. Spravcovsku.
A teraz k investorom cez OI.
Ak sa rozhodnem, ze investujem do krachujucej firmy, tak som to realizoval v tomto pripade sam, tak ako to podla tvojho nazoru urobila aj Jana, ale to je vysostne moje rozhodnutie, a jej rozhodnutie, a nie rozhodnutie spravcu portfolia investicnom fonde, ale to ze niekto robil margin so zarukou aj mojho portfolia, je aj podvod, aj kradez. A mna okradli konkretne osoby, a ja sa aj budem s konkretnymi osobami sudit, nie zo "zastierkou" firmy. V tej firme su za konkretne veci zodpovedny konkretny ludia. A urcite sa najde ten, kto bol zodpovedny za to, ze sa veci udiali tak, ako sa udiali.

Reagovat

 

-17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rostislav Branský 29. 05. 2001 23:21)

Další příspěvky v diskuzi (220 komentářů)

31. 5. 2001 11:09 | ...

jsem plne informovan co je T+2 , T+3 atd ....asi jsem se spatne vyjadril co myslim ... u PI to casto fungovalo jinak ....modelova situace v 10.00 koupili IBM za 100 ....v 10.30 kupuji dalsi balik za 105 , ale na uctech klientu se objevilo ze ho vsem koupili za 105....ve spojeni s bodem 3/ to vzdy pro nektere firmy predstavovalo zisk
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (auditor 31. 05. 2001 10:47)

31. 5. 2001 18:04 | Kyklop

Tak, tak, nezbývá než souhlasit...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 30. 05. 2001 21:48)

31. 5. 2001 18:06 | Kyklop

To mas z toho, ze moc mluvis, preji rovnez GOOD LUCK!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Autor článku 25. 05. 2001 01:49)

31. 5. 2001 20:46 | ajka

Pokud byli investoři u PI informování o riziku resp. jejich postoj k riziku byl testován testem investičního rizika (který je mj. převzat i zde na Penězích....), tak je to politováníhodné a vůbec bych se nedivil, kdyby byly klientovi peníze zainvestovány v rozporu s jeho postojem k riziku, investičnímu horizontu nebo jeho finanční situací. Dotazníky, které většinou dávají společnosti svým klientů, aby "otestovaly" jejich postoj k riziku jsou z 99 procent amatérské nebo v lepším případě neúplné. Dotazník PI je ale trumfnul...Tomáš Janča
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Autor článku 29. 05. 2001 00:07)

31. 5. 2001 22:13 | Jana

Pane Šebesto, co jsem chtěla napsat, jsem již napsala. Už mi ten čas za to nestojí, abych na Vaše názory jakkoli reagovala. Je těžké Vám vysvětlovat, kam moje ostrá slova mířila. Máme zkrátka na věc odlišný pohled a Vaše obhajoba svého já u mne neobstojí. Pro mne není skutečný makléř ten, který dává lekce, ohání se pojmy a svým image. Prosím, čtěte pozorně! Kromě odbornosti a VELKÉ zkušenosti (tu na rostoucím trhu nezíská), musí být makléř především ČLOVĚK, kterému nejsou cizí slova čest, poctivost, zodpovědnost....atd. A i když toto všechno splňuje, NIKDY NEMÁ A NEMůŽE MÍT k penězům klienta takový vztah (byť si pod penězi představuje domy, auta....), jaký má ke svým penězům klient sám! Klient se na rozdíl od makléře nedívá jen před sebe, ale i za sebe! A tak snad závěrem jen toto: OI klienti nedali svou důvěru dobře placeným makléřům PI, nepoužívali jejich nervovou soustavu, ani jejich odborných rad! Za své obchody řádně platili a za svá chybná rozhodnutí také, hned a ze svého! Shrnuto: Klienti, využívající služeb makléřů PI, doplatili na jejich neschopnost a svou důvěřivost. OI klienti, pokud jim nebude vše vráceno, byli okradeni.Mám na Vás už jen poslední dotaz. Píšete, že OI byla pro Vás "přece jen konkurence". Myslíte si, že je normální a logické, aby konkurenční firma, platila za chyby firmy, které konkuruje? Nebo se PI i vy zasadíte o to, aby byli klienti OI odškodněni přednostně a v plné výši? Děkuji a sbohem, Jana klientka OI
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Autor článku 29. 05. 2001 00:07)

31. 5. 2001 22:18

¨Pane Pastorku, nepracoval jste poněkud neúspěšně u PI. A pokud ano, už tehdy byly Vaše prac. výkony ve stínu nedůvěry v management, jo ?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 30. 05. 2001 08:36)

31. 5. 2001 22:22

Pane Balšíku, zdravím Vás do Bohm and partners. Skutečně jste takový drsoň, nebo z Vás sálá zášť vůči Private Investors a.s., kteří se podepsali nad odlivem Vašich klientů ? Osobně pozdravujte floortradery v Usa. Bača Ivan
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+33
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 30. 05. 2001 21:45)

31. 5. 2001 23:53

Vážený pane anonyme,
u Private Investors jsem nikdy nepracoval. Byl jsem jejich klientem od konce roku 1999 a na začátku roku 2001 jsem celé své portfolio převedl do Online Investor.
Patrně si mě pletete s jiným panem Pastorkem. Já jsem již od roku 1991 až dodnes zaměstnán ve společnosti 100MEGA (jsem jejím jednatelem), jak ostatně dokládá i moje emailová adresa. Pokud byste ještě dále měl pochyby, stačí mi na tüto emailovou adresu napsat.
Proto Vás důrazně žádám, abyste si příště zkusil ověřit fakta, než začnete někoho osočovat. Já jsem se na rozdíl od Vás do diskuse nepřihlásil anonymně a nemám se za co skrývat.
Anonymům nezdar, Pastorek
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 31. 05. 2001 22:18)

1. 6. 2001 9:26

Vážený pane Bačo, nejprve rád bych Vás informoval, že ve společnosti Bohm & partner již 4 měsíce nepracuji. Pokud jde o zášť vůči PI, tak se velmi mýlíte. 1) Tato společnost nikdy nebyla přímým konkurentem B&P, jelikož se soustředila na poněkud jiný segment trhu i když to nemusí být na první pohled zjevné. 2) Produkty PI a B&P i z předešlého důvodu nesnesou do značné míry srovnání. 3) Osobně prakticky nikoho z PI neznám a ujišťuji Vás, že nepodléhám žádné řevnivosti. Dovolil jsem si pouze presentovat svůj názor v reakci na některé jiné podobně, jak to učinili mnozí jiní. Mrzí mě totiž, že události o nichž zde debatujeme poškozují obor jako celek. Předpokládám, že mi toto právo nebudete upírat. Jedinou osobou, kterou jsem možná poněkud výrazněji "oslovil" byly pan Branský. Nemohu si pomoci, ale zdá se mně, že příspěvky podobné tomu jeho vybočují z mezí únosnosti, protože obrana vůči nim je v podstatě nemožná. Pokud jde o to jestli jsem drsňák - jak na co a jak kdy. Prozradím Vám, že pokud sedím u obchodního terminálu, tak leckdy výrazně měknu. Vaše pozdravení vyřídím. J. Balšík
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 31. 05. 2001 22:22)

2. 6. 2001 13:10

A kdo tvrdi, ze davam vsechny vajicka do jedne misky?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Klient PI 29. 05. 2001 23:29)

2. 6. 2001 13:14 | muj vzor

A jak je na havaji Peto?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+15
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (kukla 30. 05. 2001 02:41)

6. 6. 2001 0:54

Ty si ale pako ?! Neviem co ake je Vase vzdelanie Pan Mudry, ale hocicim je ovencene je Vam asi na prd. Brokerina je nieco, co ked sa robi seriozne, je uplne v pohode, a da sa s nou existovat aj 100 rokov. Toto hovori moj priatel 67 rocny Ted McKinley z NY. Inac brooker u Stanly Morgan & Dean Witter. Brokercina je cisty obchod, nie asset management. Tieto pojmy nemozno pliest, ako to vela spolocnosti robi. Ak to chcem skusit, a risknut, ze ma klienti ukamenuju, zalozim si inu spolocnost. Spravcovsku. A teraz k investorom cez OI. Ak sa rozhodnem, ze investujem do krachujucej firmy, tak som to realizoval v tomto pripade sam, tak ako to podla tvojho nazoru urobila aj Jana, ale to je vysostne moje rozhodnutie, a jej rozhodnutie, a nie rozhodnutie spravcu portfolia investicnom fonde, ale to ze niekto robil margin so zarukou aj mojho portfolia, je aj podvod, aj kradez. A mna okradli konkretne osoby, a ja sa aj budem s konkretnymi osobami sudit, nie zo "zastierkou" firmy. V tej firme su za konkretne veci zodpovedny konkretny ludia. A urcite sa najde ten, kto bol zodpovedny za to, ze sa veci udiali tak, ako sa udiali.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rostislav Branský 29. 05. 2001 23:21)

8. 6. 2001 10:06 | Holeš

Nejsem sice na celém průšvihu zaangažovaný ani na jedné straně - tedy bezprostředně se mi nic nestalo. Jak ale bývá v tomto státě zvykem, očekávám, že se budu podílet na zaplacení nepřímo - třeba v cenách. Dále doufám, že se najde nějaký trouba typu páně Tigrida, který přijde s teorií, že i za tento průšvih může 40 let totality.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+23
Líbí
Nelíbí

8. 6. 2001 18:37 | TGP

Komise pro cenné papíry doporučuje všem klientům společnosti Private Investors, aby z důvodu opatrnosti uplatnili svoji pohledávku jak v konkurzu, který byl na společnost Private Investors prohlášen 1. června, tak i u Garančního fondu obchodníků s cennými papíry. Přihlášky k uplatnění pohledávky v konkurzu se podávají u Městského soudu v Praze, Slezská 12, Praha 2.
Podle upozornění Městského soudu v Praze musí být v přihlášce uveden důvod a výše pohledávky, kterou je třeba doložit smlouvou a výpisem o vyúčtování obchodů. Pohledávku v cizí měně je třeba přepočítat podle kursu vyhlašovaného Českou národní bankou ke dni prohlášení konkursu. Jde-li o peněžitou pohledávku neurčité výše nebo o jiný nepeněžitý nárok, musí být jeho hodnota odhadnuta a vyjádřena v penězích. Podmínky pro přihlášení nároků z Garančního fondu obchodníků s cennými papíry vyhlásí Garanční fond poté, co obdrží od Komise a ministerstva financí oznámení, že společnost Private Investors není schopna dostát svým závazkům vůči zákazníkům. Komise předpokládá, že toto oznámení Garančnímu fondu doručí v krátké době.
Radka Procházková, tisková mluvčí KCP
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

9. 6. 2001 22:09 | FekarZ

Chytráku! A od čeho je Komise pro cenné papíry a taky různé profesní asociace? To víš, že to není těžké založit si vlastní účet a sám obchodovat. A co je těžkého na tom upéct chleba, vypěstovat brambory a podojit mlíko? Proč chodíš nakupovat do supermarketů, když si to můžeš udělat sám! Od toho asi právě ty společnosti sou, aby člověk nemusel všechno dělat. A za to jim platíš. Základ ekonomických vztahů. Chápeš?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu

13. 6. 2001 23:08 | paja

No a co sem podle tebe udelal? Zalozil si ucet u oi a pres nej obchodoval! Radsi se prober ...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu

13. 6. 2001 23:09

Z toho formulare pro pripojeni ke konkurzu PI nejsem uplne moudrej, nesoup by sem nekdo ukazku jak to sam vyplnil?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+36
Líbí
Nelíbí

13. 6. 2001 23:13

odpovim si sam :) na www.appi.cz by se mel pristi tyden objevit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 13. 06. 2001 23:09)

20. 6. 2001 13:35

Podle ověřené informace byla založeno ještě jedno združení poškozených klientů PI.Tito klienti jsou z řady těch největších, nejbohatších a nejvlivnějších v součastné době se snaží dostat přímo k penězum které stále leží na účtech v USA a z tohoto účtu je doslova ukrást. Vzhledem k tomu že mezi těmito klienty jsou i vysocí statní úředníci je velmi pravděpodobné že Komise pro Cenné papíry s nimi spolupracuje. Jelikož se doposdavad snaží velice urputně mlžit skutečné stavy a pohyby na těchto účtech po úpadku |PI.v
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

28. 6. 2001 23:54

Ještě bych doplnil pana Balšíka a téma "o Vás bez Vás". Připravuji se jisté kroky které se budou týkat nejen nejužší vedení PI a které s "jistý právní normy" maji skutečně pramálo společné. Tímto se omlouváme J. Balšíkovy, ale je to vynucené právě "[ne]možnostech vymáhání práva v těchto zeměpisných šířkách".
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+28
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 30. 05. 2001 21:48)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 033 956 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Matějovský

podnikatel, Povlečení Matějovský

Jakub Havrlant

podnikatel a investor

Zdeněk Matějovský
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 21 duelů
×
Jakub Havrlant
ÚSPĚŠNOST
31,25 %

z 16 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK