Bank Austria Creditanstalt: Nepoučitelní

Dramatické finále bankovního kola. Podle autorky seriálu webových hodnocení rakouská banka nedokázala porazit svého německého rivala. Porota serveru Peníze.CZ je ale opačného názoru...

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 4. 2001 9:42

Tak jsou asi přeci jen poučitelní ...

Zobrazit celé vlákno

+34
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 22 komentářů)

11. 5. 2001 0:11

Určitě nepletu jablka s hruškami,protože tentp server je alespoň podle mého názoru integrální součástí webu ba-ca... A navíc jsou tam v jiném názoru uvedené kalkulátory...
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2001 18:01 | pjt

Nejednalo se o server majordomus, ale o www.ba-ca.cz. Pletete jablka a hrusky.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2001 17:37 | Petr Sýček, davos@seznam.cz

Nemyslím si, že by server hypotečních úvěrů BACA, který je provozoován na adrese www.majordomus.cz byl špatný, jak z Vašeho článku vyplývá. Dokonce bych řekl, že patří k tomu nejlepšímu co na našem trhu v tomto segmentu je. Grafická úroveň je velmi dobrá a použití flash animací server velmi ozvláštňuje. Použité kalkulátory a hlavně možnosti spočítat si prakticky vše pomocí různých cest je originální. Žádná jiná banka u nás něco podobného nenabízí. I když porovnám obsah a množství informací, které je na webu Majordomus dostupné je na BACA největší a to s jasnou převahou. Co je tam ještě neobvyklé a co žádná jiná banka nenabízí je chat! Kdo jiný to dnes z bank (kromě klasicky internetových) používá? To, že by banka na tomto serveru používala frames rovněž není pravda. Možná je používala v přešdešlé verzi, ale nyní po nich není ani vide a natož pak slechu. Pokud jste tedy hodnotili předchozí verzi, tak byste měli dát pryč oskaz nepoučitelní, nebo alespoň udělat jiný článek...
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 4. 2001 8:30

www.deutschebank.de například, ale je jich víc...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 4. 2001 9:42

Tak jsou asi přeci jen poučitelní ...
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 4. 2001 9:13 | David

To je ale divné, před chvílí jsem na jejich stránkách byl, fulltextový vyhledávač tam mají a funguje bezvadně...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2001 18:16

Ja jsem nemyslel uplne ze vsech, ktere existuji, to je urcite nesmusl, ale prece jste nejake musela videt. Jenom bych proste chtel vedet (a na vlastni oci), jak ma takovy bankovni web podle vas vypadat.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 4. 2001 15:49

Tak to Vam opravdu nepovim. Jiste chapete, ze neni v lidskych silach otestovat vsechny bankovni weby, ktere kde ve svete existuji :-))) Umite si predstavit ono cislo a take, kolik casu by se tomuto hodnoceni muselo venovat? Pokud mate chut a spoustu volneho nevyuziteho casu, pustte se do toho, preji prijemnou zabavu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 4. 2001 13:15

Dobre, a ted bych jeste rad vedel, jaky bankovni web je podle vasich kriterii nejlepsi. Nemyslim ted jenom na vami testovane ceske banky, ale i cizi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 4. 2001 12:04 | Danuše Pecharova | pecharova@improve.cz

Je jasne, ze ne jen dobra technicka uroven stranek dela dobry web, ale z uzivatelskeho hlediska prevazene hezky a jednoduse obsluhovatelny a funkcni graficky kabatek. Pro graficke hodnoceni jsou kriteria takovato: pote, co zadate pozadovanou adresu sledujete rychlost nacitani jednotlivych grafickych prvku a jejich prvni vizualni dojem na Vas. Muzete mit sebelepsi grafiku, ale pokud se nacte za 20sekund, nikdo si na ni nepocka a z webu odejde (a to i driv nez za 20sec. Take Vas musi privni stranka webu oslovit a to v pozitivnim slova smyslu, nejhorsi je nedozvedet se nic. Dale si vsimate, nakolik intuitivni a vypovidajici je navigace, co naleznete v jednotlivych urovnich webu, jak mezi sebou "spolupracuji" a souvisi jednotlive stranky, jak dobre se Vam se strankami pracuje, jestli si muzete pozadovane informace jednoduse vytisknout nebo stahnout - a jak dlouho to trva nez je naleznete a v jake kvalite je dostanete. Samozrejme jde o to co nejvice nezaujate ohodnotit napriklad neotrela graficka reseni, nezavrhovat neobvykle metody atp. Neco podobneho delate pri hodnoceni webu po technicke strance, ale samozrejme s jinymi vstupnimi parametry. A nakonec to date dohromady a musite z toho udelat zaver. Jen dobra grafika nebo jen dobra technicka uroven webu sama o sobe nestaci. Jedna se tedy o balicek ruznych kriterii, bylo by to na samostatny clanek. Doufam ale, ze Vas moje odpoved alespon trochu uspokojila.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 4. 2001 10:18

Dobre, tak mi prosim prozradte podrobnejsi kriteria podle ktery stanovujete vas verdikt. Ne jenom technicka, nebo graficka stranka webu to je strasne siroky pojem.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 4. 2001 12:23 | Honza

Nemáte pravdu - snažil jsem se jen poukázat na množství informací a funkčnosti, které byly potlačeny něčím, čemu se říká "technická analýza"
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 4. 2001 11:49 | TGP

Nenechte si tím kazit náladu - někomu jste šlápla na kuří oko, tak se snaží místo věcných argumentů jít po vás. Je to typicky české - a neúčinné. Takže bych dal pánovi čí dámě jeho pět vteřin online slávy a zapomněl na něj.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 4. 2001 9:16 | Danuše Pecharova | pecharova@improve.cz

Nejdrive jsem si rikala, ze nebudu vubec na takoveto "vykriky do tmy" reagovat. Nicmene - kazdy nazor jednotliveho cloveka je z urciteho uhlu pohledu ciste subjektivni. V tom s Vami samozrejme budu souhlasit.Nicmene, jestlize jste cetli pozorne predchozi hodnoceni, kriteria pro hodnoceni (alespon na me strane) jsou stale tataz. Hodnotim technickou stranku webu (v cemz mi samozrejme pomaha program a ten neni subjektivni :-)) a z uzivatelskeho hlediska hodnotim informacni obsah a vizualni podobu ci privetivost stranek. Vzhledem k tomu, ze se touto cinnosti v podstate zivim, myslim, ze moje hodnoceni je relevantni. Pod rukama mi totiz projde tolik webu, ze opravdu nemam cas na nejake sympatie ci averzi k tomu kteremu z nich.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2001 23:35

mě se nejvíc ze všeho líbí kalkulátor, který počítá snad všechno...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 4. 2001 15:15 | FekarZ

Subjektivní pohled je v každém hodnocení, nicméně já věřím, že se autorka seriálu snaží o maximum objektivity. Tu navíc redakce serveru Peníze.CZ zajišťuje i dvanáctičlennou nezávislou porotou a čtenářskou anketou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2001 12:39

Ja si taky myslim, ze hodnoceni bankovnich www, ktera jsem si dosud precetl jsou velmi subjektivni a tudiz uplne na nic.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2001 12:23 | Honza

paní Pecharová má, zdá se, velice zaujatý pohled na tento web - podle mého se zde vyskytuje mnoho informací a interaktivních služeb, které bychom na webu HVB těžko hledali
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 4. 2001 11:39 | FekarZ

Ano i ne. Obě banky dosud operují na českém trhu jako dva bankovní domy, s vlastní korporátní identitou, vlastní produktovou nabídkou - a tedy i vlastními webovými prezentacemi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2001 10:53

Jenom pokud vim, tak BACA a HV je jedna banka a to uz asi rok.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomio Okamura

senátor a podnikatel

Petr Mach

ekonom a politik

Tomio Okamura
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Mach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services