Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Horory z pojišťoven

Jak daleko dokáží pojišťováci zajít ve svých argumentech, aby získali váš podpis pod pojistnou smlouvou? Stejně jako všichni prodejci i oni používají celou škálu přesvědčovacích metod. Některé z nich však hraničí až s psychologickou manipulací.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 7. 2001 14:48

I makléř může být nezávislý jen navenek a klientovi šikovně podsouvat produkty společnosti, která mu dá více. Navíc makléři nemají mnohdy detailní znalosti o všech produktech na trhu, takže jejich tvrzení, že vám vyberou to nejlepší, je jen tvrzení. Určitě vám pomohou se zorientovat na trhu pojistění, ale finální výběr si ponechte pro sebe a osobně si přímo u poj. společnosti porovnejte nabídky.

Reagovat

 

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (vaclava 14. 04. 2001 19:20)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

9. 4. 2001 0:00, koukolik.a@volný.cz

Vážený pane, se zájmem a určitým pobavením čtu různé názory v této rubrice na chování pojišťoven a jejich zaměstnanců. Chtěl bych konstatovat dvě skutečnosti. Jako jsou lidé dobří a lidé špatní, jsou i pojišťovací poradci slušní a neslušní. Do této profese nejde člověk s cílem podvádět klienty, lhát jim a tahat z nich peníze bezdůvodně. Hlavně proto, že neví co práce pojišťovacího poradce obsahuje. Je však často nucen podřídit se v některých případech mimořádně tvrdým podmínkám pojišťoven, které přímo určují svým poradcům výši finančních částek kterou musí od klientů vybrat za určité období. Jsou to tedy často přímo pojišťovny, které dělají ze slušného pojišťovacího poradce člověka, který vlastně při jednání s klientem, bojuje o vlastní přežití. Z jednání poradce, lze tedy částečně vyvodit, k jakému chování je veden v pojišťovně. Za druhé bych rád upozornil na přesvědčovací metody o kterých se tady často mluví. Pomlouvání jiných ústavů, klamné informace o pojišťovně vlastní a konkurenční umožňuje především minimální znalost většiny potencionálních klientů, kteří prostě nemají zkušenosti s tímto druhem pojišťování, často se o tyto trhy nezajímají, ať už z nedostatku času, nebo je to prostě nebaví. Osobně mám nejradši klienty, kteří mě naopak vyzpovídají do všech detailů. Takto uzavřená pojistka je pak trvalá a klient je přesvědčen, že je pojištěn dobře. Pokud si se mnou chcete nezávazně popovídat, nabízím Vám svoji adresu. Rád bych si poslechl Vaše zkušenosti z jednání v deseti pojišťovnách

Reagovat

 

-4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (zarecky 04. 04. 2001 14:06)

Další příspěvky v diskuzi (59 komentářů)

10. 4. 2001 19:08 | Aston

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Nechystám se pojistku využít, :-) ale vrtalo mi to hlavou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (RedMan 10. 04. 2001 14:37)

11. 4. 2001 10:51 | holes

Pojistětě se kdekoliv jinde, jen ne u CSZP.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 04. 04. 2001 21:19)

11. 4. 2001 17:39 | Katerinka

Čmuchalové nebo \"práskači\"? Nám se stalo, že deset minut poté, co jsem přivezl manželku s dcerou z porodnice, zazvonil u našich dvěří pojišťovák a chtěl mou dceru pojistit. Když jsem se mu snažil vysvětlit, že bychom v této chvíli chtěli být v rodinném kruhu, nechtěl se nechat odbýt a pořád "plácal" něco o vynikajících produktech. Pomohlo teprve, když jsem se zeptal, od koho ví, že máme doma novorozence, od koho ví, že zrovna dneska máme přijet z porodnice a jestli by se mi mohl prokázat nějakým průkazem, abych měl jistotu, že není podvodník. Potom "jel jak namydlenej blesk". Asi si dobře uvědomoval že nejen jeho chování není "košer", ale ani chování někoho v porodnici, kdo si zřejmě přivydělává dost odporným způsobem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

11. 4. 2001 17:41 | Katerinka

Jak kde, jak co... Zajímavým doplňkem k ŽP je možná i připojištění pro závažná onemocnění. Na první pohled vypadá slibně, ale v pozadí jsou schované některé další faktory: 1) Každá pojišťovna pojistí jen několik málo onemocnění 2) Někdy se jedná jen o specifickou, méně se vyskytující variantu (např. agent říká infarkt, ale při podrobnějším čtení smlouvy zjistíte, že vám musí polovina srdce ochrnout, abyste něco dostali) 3) Lepší, než takto onemocnět je ... 4) Podobné je to i s připojištěním na trvalou invaliditu - mít "jen" částečný invalidní důchod určitě nestačí a u úplného si také nejsem na 100% jistý.
U ŽP s kapitálovou složkou si zase agenti dávají záležet, aby zdůraznili, kolik klient dostane zpět po ukončení pojistky (např. za 25 let 1.000.000) a zvláště je baví finta, kdy do výsledku zahrnou předpokládanou inflaci, ale zapomenou už podotknout, jaké bude celkové pojistné za těch X let při předpokládané inflaci. Asi dobře vědí, že by si kapitálové pojištění většina klientů rozmyslela.
Velmi dojemné pro mne bylo líčení, jak pojišťovna zabezpečí případný pohřeb a úkony s tím spojené...
Pojistit jsem se nakonec nechal (i s kapitálovou složkou)...
Osobně však jako nejvýhodnější ŽP vidím "úvěrové pojištění", které se asi nejčastěji použije k jištění hypotéky, ale není to nutné, kdy jednorázově zaplatíte fixní pojistné na určitou dobu (např. 35.000 na 10 let), za kterou se pojistná částka (např. 1.500.000) lineárně snižuje k nule.
A k otázce autorů na manipulativní metody agentů musím jen podotknout, že daleko horšími manipulátory jsou politici, kteří rovněž slibují za mé peníze hory doly, málokdy však sliby plní a já nemám možnost jim peníze nedat, chci-li také nějaké mít.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

12. 4. 2001 13:23 | Halamka

Jak dál v životním pojištění Od 1.1.2001 vstoupila v platnost novela zákona o dani z příjmu, která umožňuje odpočítat ze základu daně životní pojištění. Zaměstnavatel můžena tyto produkty přispívat z nákladů. Co to přineslo v praxi? Pojišťovny uviděli další zlatou žílu a vrhly se na budoucí klienty s reklamou nešetří. Pozveteli si pojišťováka, začne tím, že na rozdíl od konkurence mají v základním pojištění další produkty /např.: podporu v prac. neschopnosti, atd/. Samozřejmě tvrdí, že vše můžete odečítat a zamětsnavatel Vám může přispívat. Pokud však zavoláte správci daně na FÚ zjistíte pravý opak. Bohužel tak vystupuje většina pojišťoven. Zájem klienta je mimo hru jde o to, urvat co největší kus z nabízeného koláče. Jak na konci roku při zúčtování daně dopadne klient je nezajímá. Začátkem příštího roku se dovíme jak byli úspěšní. Jak byl spokojen klient je otázkou. Bohužel ani ministerstvo financí k této situaci svým jednáním nepřispívá. Výklad k novele je velmi rozporuplný a nejlepší je odpověď, že se tím ještě nezabývají snad na podzim. Přeji všem, aby zvolili nejen správnou pojišťovnu, ale i správný produkt a nenechaii se ovlivnit jak ukazuje test. Není kam spíchat. Odstoupení od těchto smluv, je finanční sebevražda.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

14. 4. 2001 17:47 | Marek1

Setkal jsem se s několika pojišťováky,pojistku jsem uzavřel jen u dvou.Před tím jsem si dost zjistil,což se jim moc nelíbilo.Spoléhají na to,že lidé moc nevědí a dají se "ukecat" třeba zmíňovanými katastrofami.Je nutno dat si velky pozor a zjistit si vše předem.Trochu mě zarazilo hodnocení pojišťovny,ve které mám pojistku.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

14. 4. 2001 19:20 | vaclava

K názorům na ŽP několik myšlenek. Dříve jsme si především pojišťovali majeteček a sebe, zejména živitele rodiny, jsme vynechávali. Ve vyspělých zemích tomu je naopak a někteří mají i 2-3 životní pojistky. Ani pro svobodné ŽP není nesmyslem, musí se jen vědět, který typ pojistky zvolit. Ne nadarmo jsou možné i daňové úlevy. Porovnávat ŽP s investicemi do kapitálových a peněžních trhů z hlediska výnosů nejde. V ŽP si vedle jistých výnosů kupuji i klidné spaní s ohledem na zabezpečení rodiny, ale i sebe sama třeba pro případ invalidity. Výnosy z jiných investic mohou tudíž být vyšší, ale i nižší či žádné. Různé pojišťovny přitom nabízejí různé druhy produktů. Je užitečné si nechat poradit kdy, kam a jak i třeba malé a postupně vydělávané peníze investovat. Prosím nespoléhejte, že si budete "užívat" ze státem zajišťované penze na stáří. Zdravý rozum říká, že když někdo něco prodává za provizi, tak se to snaží prodat a je na každém z nás, jestli si to koupíme. A je jedno jestli prodává ŽP jedné pojišťovny nebo jiné zboží. Doporučuji nezávislého finančního poradce z nezávislé společnosti, který mu pomůže se zorientovat v nabídce všech renomovaných pojišťoven, investičních fondů, penzijních fondů atp. Proč dštít síru na provize? Porovnám si placení pojistného, kolik bych dostal kdyby..... nebo kolik dostanu při dožití se konce pojistné doby a beru nebo neberu. Kolik platí pojišťovny prodejcům mne přece nemůže zajímat, pokud nechci aby se mnou cloumala neoprávněná závist.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

16. 4. 2001 17:54 | zarecky

A navíc, kolik reklamních zásilek budete domů dostávat, abyste se dověděl, co je pro Vaše dítě nejlepší.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Katerinka 11. 04. 2001 17:39)

20. 4. 2001 10:01 | Havlicek

Vzhledem k tomu, že se nezávislým kompletním finančním poradenstvím již několik let zabývám, domnívám se, že mám již za tu dobu docela dobře zmapovaný i náš pojistný trh a společnosti na něm fungující. Proto jak z vlastních zkušeností, tak i stovek mých klientů se kterými se setkávám, se rovněž nemohu připojit k objektivitě zmíněného náhodného prezentovaného průzkumu. Tímto však v žádném případě nepopírám, že se klienti mohou i s popsanými praktikami setkat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Marek1 14. 04. 2001 17:47)

25. 4. 2001 23:16 | Koukolík.a@volný.cz

V prvních dvou letech nemá Vaše životní pojistka odkupní hodnotu z těchto tří důvodů : 1) Pojišťovna si bere peníze za rizika kterými ručí za Váš život 2) Pojišťovna z Vašich peněz z prvních dvou let platí investice, protože se zavázala, Vaše peníze zhodnotit. A i investování stojí peníze. 3) Myusí zaplatit práci pojišťovacího poradce a případně dalších zamněstnanců, kteří s Vašim produktem pracují.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Radek Pokorný 04. 04. 2001 13:40)

25. 4. 2001 23:30

Vážený Lišáku, opravdu si myslíte, že chvilka vtírání a pár keců o tragediích je pracovní náplní pojišťovacího poradce. Až se dopracujete k těm "starým kolenům" ozvěte se mi, rád bych sledoval Vaši novou kariéru
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 04. 04. 2001 15:51)

21. 5. 2001 18:43

Zdravím vřele všechny pisatele. Podrobně jsem si přečetla některé Vaše reakce a s většinou z Vás musím souhlasit. Stojím ale na opačné straně. Já životní pojištění nabízím jako ředitelka pražské pobočky jedné z našich pojišťoven. Nevykládám žádné horory, snažím se velmi korektně a konkrétně klientovi v klidu své kanceláře vše vyložit."Životka" není houska na krámě a klient má právo vědět vše a také mít čas si vše rozmyslet. Co myslíte, je to slušný přístup? Úspěch tohoto přístupu je ale nevalný.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

25. 5. 2001 17:28

Váš názor mne zaujal. Nechcete se mnou spolupracovat? Děkuji předem za odpověď. Jelenová
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (vaclava 14. 04. 2001 19:20)

20. 6. 2001 11:25 | Baronlempl

Vystrašit a pojistit - víc než desatero pojišťovacích agentů. Pokud bych měl označit pro mne nejodpornější profesi, je to pojišťovací agent a nejodpornější instituce pojišťovna.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+16
Líbí
Nelíbí

28. 7. 2001 14:48

I makléř může být nezávislý jen navenek a klientovi šikovně podsouvat produkty společnosti, která mu dá více. Navíc makléři nemají mnohdy detailní znalosti o všech produktech na trhu, takže jejich tvrzení, že vám vyberou to nejlepší, je jen tvrzení. Určitě vám pomohou se zorientovat na trhu pojistění, ale finální výběr si ponechte pro sebe a osobně si přímo u poj. společnosti porovnejte nabídky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (vaclava 14. 04. 2001 19:20)

28. 7. 2001 15:06

To jste měl opravdu smůlu, dotyčná rozhodně není vzorem finančního poradce NN a její praktiky musím označit za naprosto neprofesionální. Bohužel, ani sebelepší školení a tréninky, ani etický kodex či jiná smluvní pravidla nezabrání tomu, aby se pár "poradců" chovalo tak, jak píšete. U NN mne to překvapuje dvojnásob, protože její poradci často klientovi sami navrhnou, aby si nechali udělat nabídku u konkurence.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (wojtechm 06. 04. 2001 18:01)

28. 7. 2001 15:44

Jednoduše - na notebooku namodeluji jednotlivé situace (dlouhá nemoc, invalidita, smrt ...) na konkrétních datech Vás a Vaší rodiny. Dostanete přesná čísla o riziku, žádné historky. Pak se budeme bavit, co s tím uděláte.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Dr. Bambas 04. 04. 2001 13:39)

28. 7. 2001 16:04

Jste úplně mimo. Osobní finanční plánování znamená polopaticky tohle: pojišťováci, jak je známe z televize apod., přijdou, vidí vilku a před ní bavorák (nebo kancelář a vizitku) a hned mají jasno, jakou pojistku bude pán "potřebovat". Nebo mu ochotně odkývou jeho představu, pokud je vyšší. Případně se ptají: a co takhle kapitálovka na dva milióny, to by bylo pro Vás vhodné ... Tomu se říká hardselling, tedy prodej natvrdo.
Finanční poradce NN vám nabídne, že návrh pojistné ochrany Vám udělá podle vašich skutečných rizik a potřeb (nikoliv odhadem). A ty zjistí pomocí finanční analýzy. Tomu se pro změnu říká prodej podle potřeb.
Pojišťovák vás lehce přepojistí, a nebudete o tom vědět vy ani on. I podpojistit Vás může - nepojistí něco, o čem neví, nebo co mu neřeknete. Lehce se může stát, že cítíte potřebu zajistit rodinu ale skutečné riziko může být např. v zajištění dětí apod. Finanční poradce pomocí finanční analýzy zjistí skutečný stav, pojišťovák vaří většinou z vody.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 04. 04. 2001 08:55)

4. 1. 2005 12:12

copa o to to mi taky Rudolf Dolezal
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Dr. Bambas 04. 04. 2001 13:39)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 787 919 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Stanislav Gross

expremiér a podnikatel

Jaroslav Pajonk

podnikatel, Centr Group

Stanislav Gross
ÚSPĚŠNOST
35,51 %

z 107 duelů
×
Jaroslav Pajonk
ÚSPĚŠNOST
53,66 %

z 41 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK