Pravděpodobně…

Petr Fejtek | | 27. 3. 2001 | 12 komentářů
Že hodíme kostkou šestku šestkrát za sebou, máme šanci jednou z 7776 pokusných sérií hodů. Tak praví teorie pravděpodobnosti. Při každém hodu má každá strana kostky stejnou vyhlídku, tedy 1/6.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 3. 2001 13:16, TGP

Pravděpodobnost - skoro stejně kouzelné slovo jako statistika. Statisticky lze dokázat úplně vše a na pravděpodobnost se pak vymluvit, pokud to nevyjde :-) Běžný člověk to ale často příliš netuší a tak se dá velmi jednoduše ukecat. Obvykle ke své vlastní škodě.

+31
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

28. 3. 2001 9:44 | TGP

A jaké? Že zavřou pražskou burzu?
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2001 8:51

Jen pro zajímavost, shm mi včera vydělaly dalších zhruba 10 %! Ale rozhodně to není doporučení někomu koupit tyto akcie, já se totiž chystám je v dohledné době prodat, neboť víc nahoru nejspíš nepůjdou. Chtěl jsem Vám jen názorně ukázat, jak se dá vydělat i na malých firmách. A nehazarduju, vše dělám po důkladné analýze!
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2001 23:08

Jedna noticka: nechte medvěda medvědem - když nevím, co udělá zámoří, co to zkusit doma ? Tady se přece letos na akciovém trhu chystají zajímavé věci !? (že by se hodil ten SPOROTREND :-) ???
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2001 16:01 | TGP

Nepsal jsem o dobré a špatné spekulaci, ale o tom, že slovo spekulace nemyslím hanlivě (tedy tak, jak se často vnímá).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2001 13:33 | ajka

Můžete mi vysvětlit rozdíl mezi dobrou a špatnou spekulací (ne ex post podle výsledku, ale podle povahy).
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2001 13:18 | TGP

To nepopírám, spekulací (v dobrém slova smyslu) lze zajímavě vydělat (i prodělat). Ale je to jen pro pár dobře informovaných lidí, kteří vědí, co dělají a proč. Takové znalosti má ale jen velmi málo lidí, proto bych byl velmi opatrný a normálnímu člověku takové akcie nabízel maximálně přes zahraniční fondy, a to ještě s varováním. Jen málokdo je totiž připraven nést (byť i krátkodobě) ztrátu v desítkách procent.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2001 13:16 | TGP

Pravděpodobnost - skoro stejně kouzelné slovo jako statistika. Statisticky lze dokázat úplně vše a na pravděpodobnost se pak vymluvit, pokud to nevyjde :-) Běžný člověk to ale často příliš netuší a tak se dá velmi jednoduše ukecat. Obvykle ke své vlastní škodě.
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2001 10:59

No, záleží, jestli to je diplom z pionýrskýho tábora nebo za Bobříka mlčení:-)). Ale vážně. To s těmi malými firmičkami-zrovna včera jsem na jedné takové (shm) vydělal 8 %! Já Váš pesimismus nesdílím. Co se týká akcií, půjdou možná ještě dolů, neboť hospodaření za poslední čtvrtletí nebude nic moc. V druhé polovině roku a hlavně v r.2002 dojde k znatelnějšímu nárůstu. Stačí? Stejně se mnou nebude spousta lidí souhlasit, ale chtěl jste znát můj názor.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2001 10:18 | TGP

:-) Co dáte, když vám ukážu diplom? Pokud byste názor dočetl do konce, zjistil byste, že jsem měl na mysli pouze malé farmaceutické a biotechnologické firmičky, které jsou závislé na jediném produktu. To snad chápete i vy, ne? A mimochodem, jak tipujete vývoj US akcií?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2001 8:55

Myslím, že na řadě jste vy. Farmacie = technologie? Dost velká soda na fin. poradce. Máte alespoň ukončené střední vzdělání?
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2001 8:52 | TGP

Obávám se, že sežere úplně všechno. Včetně turistů, kteří si na burzu vyšli jako na procházku, úplně nepřipravení a bez průvodce a bez mapy.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2001 7:48 | TGP

Myslím, že další na řadě jsou biotechnologie a farmacie, což je v podstatě jen mírně převlečená klasická technologie - velké sliby, mnoho oslavných článků v médiích a ztrátové firmy. Tím samozřejmě nemyslím velké farmaceutické kolosy, které se svou charakteristikou blíží spíše klasické průmyslové firmě, ale malé startupy a střední firmy, závislé na několika málo produktech.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Leoš Novotný

podnikatel, Leo Express

Gabriel Eichler

podnikatel a investor, Benson Oak

Leoš Novotný
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Gabriel Eichler
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services