Daně na webu? Tvrdý oříšek

O daňových přiznáních podávaných po internetových linkách se letos hodně mluví. Jak ale v praxi vypadá on-line komunikace s daňovými poradci?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 3. 2001 14:27, TGP

To by ale chtělo, aby existovalo něco srozumitelné úplně pro každého, třeba plošná daň. Každý by tak platil třeba 25% svých příjmů bez ohledu na to, kolik vydělá. Asi by se ale musely zrušit odpočitatelné položky, aby to bylo opravdu jednoduché a srozumitelné.

Zobrazit celé vlákno

+21
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

16. 3. 2001 10:41 | FekarZ

Pred casem se na me obratil jakysi pan Drahokoupil (Drbohlav...) nebo jak se jmenoval a tazal se me na ceny za danove priznani. Pri telefonovani jsem mu, pravdepodobne pravne nevzdelanemu, se snazil vysvetlit rozdil mezi objektivni a subjektivni odpovednosti tak, jak je zakotvena v ceskem pravnim radu a jak ze zakonu dopada na vztah mezi klientem a danovym poradcem. Bohuzel ten pan nic nepochopil... Moje chyba, priste budu muset byt pri vysvetlovani trpelivejsi. Jinak, pana Drbohlava ( Drahokoupila ...) jsem upozornil, ze: 1. cena je orientacni a zalezi na skutecnem rozsahu praci (nestrilel jsem od boku, jak se snazite naznacit) - skutecny klient chce zpravidla slyset konkretni sumu, nezajimaji ho nekonkretni povidani, 2. i v mem pripade danovy poradce odpovida ze zakona (jak je uvedeno napr. u firmy Konzulta Brno, otazka ale zni podle jakeho, zalezi na smluvnim vztahu/viz zminovany telefonat) S pozdravem Martin Stepan, ASPEKT HM s. r. o.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 3. 2001 18:10 | TGP

Přiznávám, že "poctivě" asi bylo příliš silné slovo. Myslel jsem spíš "produktivně", tedy vytvářet nějakou hodnotu. Myslím, že kdyby byla flat tax, mohli by tito lidé vynakládat své mozkové kapacity (a sám vím, že to jsou většinou schopní lidé) na vymýšlení něčeho jiného. Ještě jednou se omlouvám za špatné slovo, doufám, že teď je moje myšlenka srozumitelnější.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 3. 2001 17:05 | urbanjan

Nééé. Vážně? Já se tady vždycky dovím něco nového.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 3. 2001 13:42 | martinahu

Ten člověk mluví z cesty. Například daňový poradce může ušetřit firmě spoustu peněz, které může efektivněji investovat než státní mašinerie. On asi pan Sejk nikdy nepodnikal nebo netuší co může takové daňové poradenství dokázat. Doporučuji mu seznámit se s touto problematikou hlouběji.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 3. 2001 10:58

Nepřipadá Vám osočování více než třítisícové skupiny obyvatel z nepoctivosti jako poněkud hloupé. Zřejmě asi příliš nevíte o čem mluvíte, ale věřte tomu, že daňový poradce není ve většině případů totéž jako daňový podvodník.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2001 22:21 | TGP

Mám stejný názor. Bylo by to spravedlivé, administrativně jednoduché a stát by ušetřil miliardy, které dnes vyhazuje za lidi na finančních úřadech. Jenom pár stovek daňových poradců by bylo bez práce a museli by se začít živit poctivě :-(((
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2001 15:24 | TGP

No a proc ne? Odpocitatelne polozky jsou stejne jenom zdvorilejsim nazvem pro uniky a omluvou pro nominalni vysi dani. Takze smele do toho!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2001 14:27 | TGP

To by ale chtělo, aby existovalo něco srozumitelné úplně pro každého, třeba plošná daň. Každý by tak platil třeba 25% svých příjmů bez ohledu na to, kolik vydělá. Asi by se ale musely zrušit odpočitatelné položky, aby to bylo opravdu jednoduché a srozumitelné.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2001 13:12 | xhlav

Podle mého názoru by daňové poradenství vůbec nemělo existovat. Daňové zákony by měly být jednoznačné, formuláře jednoduché a srozumitelné každému občanovi. A přiznávat příjem ke zdanění by si měl každý občan podávat sám, bez prostřednictví či poradenství daňových poradců.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Koblic

ředitel Burzy cenných papírů Praha

Petr Fejk

manažer

Petr Koblic
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Petr Fejk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services