Fio banka už umí Apple Pay i pro karty Visa

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 7. 2. 2023
Fio banka už umí Apple Pay i pro karty Visa

Zdroj: Fio

Klienti Fio banky si nově mohou přidat do Apple Pay také kartu Visa a použít ji pro placení mobilním telefonem, chytrými hodinkami i pro výběry z bankomatu.

Až do loňského podzimu si mohli klienti Fio digitalizovat jen karty Mastercard a Maestro. Od listopadu si mohou přidat i kartu Visa do aplikací Google Pay (Peněženka Google), Garmin Pay i Fitbit Pay – na rozšíření pro Apple Pay si ještě museli počkat.

„Placení mobilem nebo hodinkami si naši klienti velmi oblíbili, nyní tyto technologie využívá více než 155 tisíc klientů. A nyní přichází řada také na tu množinu klientů, kteří mají iPhone a kartu Visa,“ říká Jan Bláha, obchodní ředitel Fio

S kartou Visa mají klienti Fio banky neomezený počet výběrů z bankomatů zdarma, a to v Česku i v zahraničí. U karet Mastercard jsou podmínky komplikovanější, podrobněji jsme to shrnuli při loňské změně.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Fio patří mezi banky, které podporují všechny čtyři v Česku dostupné služby pro mobilní platby: Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Nejširší možný výběr nabízejí svým klientům také Air Bank, Česká spořitelna, Komerční banka, mBank, Moneta a Raiffeisenbank.

Zpátky do minulosti: První bankomaty a karty

Autoři fotek: Pavel Juřík a KB

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Raiffeisenbank mění ceník. Hlavně pro účty z Equa

23. 10. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Raiffeisenbank mění ceník. Hlavně pro účty z Equa

Raiffeisenbank od Nového roku změní sazebník poplatků a obchodní podmínky. Týká se to hlavně účtů převedených z Equa bank, kterou předloni koupila. Některé změny se dotknou i účtů sjednaných... celý článek

Číslo karty v mobilní aplikaci ukáže už sedm bank

23. 10. 2023 | Petr Kučera | 3 komentáře

Číslo karty v mobilní aplikaci ukáže už sedm bank

Kompletní údaje k platebním kartám už umí ukázat i mobilní aplikace Smart Banking od UniCredit Bank. Klienti si mohou nechat zobrazit celé číslo karty, datum expirace i její CVV/CVC... celý článek

mBank má další akci s odměnou 2000 Kč. Nejen pro nováčky

17. 10. 2023 | Petr Kučera

mBank má další akci s odměnou 2000 Kč. Nejen pro nováčky

Lidé, kteří zatím nejsou klienty mBank a nově si u ní založí běžný účet mKonto, dostanou odměnu až 2000 korun. Akce potrvá do poloviny prosince.

Nevýhodný výběr v cizině už umí blokovat i Raiffeisenbank

16. 10. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nevýhodný výběr v cizině už umí blokovat i Raiffeisenbank

Nová verze aplikace Raiffeisenbank přináší několik novinek. Tou nejvýraznější je snadná ochrana před nevýhodným kurzem DCC při výběru z bankomatu.