Místo kasičky terminál. Přichází donátorský totem

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 5. 8. 2021 | 4 komentáře
Místo kasičky terminál. Přichází donátorský totem

Zdroj: ČS

Česká spořitelna přichází se samoobslužným platebním terminálem pro veřejný a neziskový sektor. Mohou ho využívat nejen dobročinné organizace či církve, ale i například nemocnice nebo úřady pro úhradu poplatků.

„Již žádné kasičky a schránky na mince a bankovky. Nově bude stačit přiložit platební kartu, mobilní telefon nebo chytré hodinky k takzvanému donátorskému totemu, který funguje jako přenosný platební terminál pro bezhotovostní transakce,“ říká Petr Chlupáč, bankovní poradce pro veřejný sektor v České spořitelně.

První takový totem umístila spořitelna v rámci pilotního projektu v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově. „Věřím, že se osvědčí a brzy ho nabídneme i na dalších místech,“ dodává Chlupáč. Na platebním řešení spolupracuje s Global Payments, zařízení dodává firma Telmax. Novinka má za sebou dlouhé testování, nasazení do reálného provozu se několikrát odsunulo kvůli covidu.

Zdroj: ČS

Zástupci České spořitelny, Global Payments, firmy Telmax a Sdružení Neratov.

Pokud chce dárce například věnovat příspěvek nějaké charitativní organizaci, vybere si na dotykovém displeji z několika přednastavených částek, případně zadá částku podle svého uvážení. Pro fungování terminálu je potřeba mobilní signál nebo připojení k internetu. Umožňuje tisknout účtenku a poskytuje provozovateli přehled o transakcích a jejich správu na webu.

S dárcovským terminálem přišla už před třemi lety ČSOB ve spolupráci se společnostmi Bellpro a Globit. Je přenosný, takže ho lze využít i pro sbírky „v terénu“, typicky na ulicích.

„Jsme úplně první velkou bankou na trhu, která dokáže klientům z veřejného a neziskového sektoru připravit na míru unikátní samoobslužný terminál s atraktivním vzhledem a možnostmi individuálního nastavení,“ zdůrazňuje teď Chlupáč z České spořitelny.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna prodlužuje 15% slevu na nákupy v řetězcích

30. 9. 2022 | Petr Kučera

Spořitelna prodlužuje 15% slevu na nákupy v řetězcích

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou ušetřit až 500 korun při nákupech v řetězcích Albert a Globus také během října. Banka totiž prodloužila akci o další měsíc. Strop... celý článek

Snadné platby Click to Pay nabízí už pětina e-shopů

15. 9. 2022 | Olga Skalková | 3 komentáře

Snadné platby Click to Pay nabízí už pětina e-shopů

Češi dostávají novou možnost, jak zaplatit na internetu. Díky službě Click to Pay odpadá opisování čísel z karty.

Equa bank definitivně končí. Raiffka řekla, kdy a co se změní

10. 9. 2022 | Petr Kučera | 3 komentáře

Equa bank definitivně končí. Raiffka řekla, kdy a co se změní

Klienti dostanou nové číslo účtu a nové internetové a mobilní bankovnictví. Přechodem k Raiffeisenbank získají víc poboček, vkladomatů nebo třeba věrnostní program. O některé dosavadní... celý článek

Spořitelna prodlužuje 15% slevu na nákupy v řetězcích

2. 9. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Spořitelna prodlužuje 15% slevu na nákupy v řetězcích

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou ušetřit až 500 korun při nákupech v řetězcích Albert a Globus také během září. Banka prodloužila akci, která měla původně skončit... celý článek

Hotovost neberu, jen karty. Proč zrušit povinnost pro obchodníky

1. 9. 2022 | Michal Skořepa | 2 komentáře

Hotovost neberu, jen karty. Proč zrušit povinnost pro obchodníky

Skupina senátorů prosazuje, aby právo zaplatit v hotovosti bylo přímo v ústavě. Ekonom Michal Skořepa z České spořitelny s návrhem nesouhlasí. Právo na platbu hotovými penězi by podle... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.