Místo kasičky terminál. Přichází donátorský totem

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 5. 8. 2021 | 4 komentáře
Místo kasičky terminál. Přichází donátorský totem

Zdroj: ČS

Česká spořitelna přichází se samoobslužným platebním terminálem pro veřejný a neziskový sektor. Mohou ho využívat nejen dobročinné organizace či církve, ale i například nemocnice nebo úřady pro úhradu poplatků.

„Již žádné kasičky a schránky na mince a bankovky. Nově bude stačit přiložit platební kartu, mobilní telefon nebo chytré hodinky k takzvanému donátorskému totemu, který funguje jako přenosný platební terminál pro bezhotovostní transakce,“ říká Petr Chlupáč, bankovní poradce pro veřejný sektor v České spořitelně.

První takový totem umístila spořitelna v rámci pilotního projektu v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově. „Věřím, že se osvědčí a brzy ho nabídneme i na dalších místech,“ dodává Chlupáč. Na platebním řešení spolupracuje s Global Payments, zařízení dodává firma Telmax. Novinka má za sebou dlouhé testování, nasazení do reálného provozu se několikrát odsunulo kvůli covidu.

Zdroj: ČS

Zástupci České spořitelny, Global Payments, firmy Telmax a Sdružení Neratov.

Pokud chce dárce například věnovat příspěvek nějaké charitativní organizaci, vybere si na dotykovém displeji z několika přednastavených částek, případně zadá částku podle svého uvážení. Pro fungování terminálu je potřeba mobilní signál nebo připojení k internetu. Umožňuje tisknout účtenku a poskytuje provozovateli přehled o transakcích a jejich správu na webu.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

S dárcovským terminálem přišla už před třemi lety ČSOB ve spolupráci se společnostmi Bellpro a Globit. Je přenosný, takže ho lze využít i pro sbírky „v terénu“, typicky na ulicích.

„Jsme úplně první velkou bankou na trhu, která dokáže klientům z veřejného a neziskového sektoru připravit na míru unikátní samoobslužný terminál s atraktivním vzhledem a možnostmi individuálního nastavení,“ zdůrazňuje teď Chlupáč z České spořitelny.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Raiffeisenbank mění ceník. Hlavně pro účty z Equa

23. 10. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Raiffeisenbank mění ceník. Hlavně pro účty z Equa

Raiffeisenbank od Nového roku změní sazebník poplatků a obchodní podmínky. Týká se to hlavně účtů převedených z Equa bank, kterou předloni koupila. Některé změny se dotknou i účtů sjednaných... celý článek

Číslo karty v mobilní aplikaci ukáže už sedm bank

23. 10. 2023 | Petr Kučera | 3 komentáře

Číslo karty v mobilní aplikaci ukáže už sedm bank

Kompletní údaje k platebním kartám už umí ukázat i mobilní aplikace Smart Banking od UniCredit Bank. Klienti si mohou nechat zobrazit celé číslo karty, datum expirace i její CVV/CVC... celý článek

mBank má další akci s odměnou 2000 Kč. Nejen pro nováčky

17. 10. 2023 | Petr Kučera

mBank má další akci s odměnou 2000 Kč. Nejen pro nováčky

Lidé, kteří zatím nejsou klienty mBank a nově si u ní založí běžný účet mKonto, dostanou odměnu až 2000 korun. Akce potrvá do poloviny prosince.

Partners Financial Services