Místo kasičky terminál. Přichází donátorský totem

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 5. 8. 2021 16:20 | 4 komentáře
Místo kasičky terminál. Přichází donátorský totem

Zdroj: ČS

Česká spořitelna přichází se samoobslužným platebním terminálem pro veřejný a neziskový sektor. Mohou ho využívat nejen dobročinné organizace či církve, ale i například nemocnice nebo úřady pro úhradu poplatků.

„Již žádné kasičky a schránky na mince a bankovky. Nově bude stačit přiložit platební kartu, mobilní telefon nebo chytré hodinky k takzvanému donátorskému totemu, který funguje jako přenosný platební terminál pro bezhotovostní transakce,“ říká Petr Chlupáč, bankovní poradce pro veřejný sektor v České spořitelně.

První takový totem umístila spořitelna v rámci pilotního projektu v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově. „Věřím, že se osvědčí a brzy ho nabídneme i na dalších místech,“ dodává Chlupáč. Na platebním řešení spolupracuje s Global Payments, zařízení dodává firma Telmax. Novinka má za sebou dlouhé testování, nasazení do reálného provozu se několikrát odsunulo kvůli covidu.

Zdroj: ČS

Zástupci České spořitelny, Global Payments, firmy Telmax a Sdružení Neratov.

Pokud chce dárce například věnovat příspěvek nějaké charitativní organizaci, vybere si na dotykovém displeji z několika přednastavených částek, případně zadá částku podle svého uvážení. Pro fungování terminálu je potřeba mobilní signál nebo připojení k internetu. Umožňuje tisknout účtenku a poskytuje provozovateli přehled o transakcích a jejich správu na webu.

S dárcovským terminálem přišla už před třemi lety ČSOB ve spolupráci se společnostmi Bellpro a Globit. Je přenosný, takže ho lze využít i pro sbírky „v terénu“, typicky na ulicích.

„Jsme úplně první velkou bankou na trhu, která dokáže klientům z veřejného a neziskového sektoru připravit na míru unikátní samoobslužný terminál s atraktivním vzhledem a možnostmi individuálního nastavení,“ zdůrazňuje teď Chlupáč z České spořitelny.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Dvě banky ruší poplatek za výběry cash advance

17. 9. 2021 | Olga Skalková | 2 komentáře

Dvě banky ruší poplatek za výběry cash advance

Vysvětlíme vám, kdy se tahle služba může hodit, proč o ni Češi nemají zájem a na co si dát pozor.

Startuje nová platební brána pro e-shopy

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Startuje nová platební brána pro e-shopy

Společnost Shoptet, největší český poskytovatel platformy pro e-shopy, spouští vlastní platební bránu Shoptet Pay. Stává se tak konkurencí pro dosavadní brány ČSOB, GoPay, PayU, Comgate... celý článek

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

Kdo dá nejvyšší úrok, všechny výběry zadarmo nebo originální kartu? Projděte si nový přehled bankovních účtů pro školáky.

Levnější než karty. Využije okamžité platby víc obchodů?

17. 8. 2021 | Petr Kučera | 8 komentářů

Levnější než karty. Využije okamžité platby víc obchodů?

Ani dva a půl roku poté, co první banky v Česku spustily okamžité platby, nevyužili podnikatelé naplno jejich potenciál. Jsou přitom pro ně levnější alternativou, jak zákazníkům umožnit... celý článek

Moneta mění ceník. Co vylepší a kdo si připlatí

16. 8. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Moneta mění ceník. Co vylepší a kdo si připlatí

Hlavní novinky od listopadu: K účtu dostanete i druhou kartu zdarma. Skončí minimální zůstatek, který blokoval 200 korun. Výběry ze všech bankomatů budou bez poplatku i u dětských účtů.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.