Zlatá karta na tři roky zdarma, láká Creditas

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 7. 5. 2021
Zlatá karta na tři roky zdarma, láká Creditas

Zdroj: Banka Creditas

Banka Creditas odstartovala akci, jejímž cílem je aktivnější používání běžného účtu. Láká na možnost získat zlatou debetní kartu na tři roky bez poplatku za vedení. Do akce se mohou zapojit noví i dosavadní klienti, pokud do 30. června přijdou na pobočku.

Podmínky není těžké splnit: Stačí, když na účet přijde každý měsíc 12 tisíc korun z účtů v jiné bance, a zároveň z účtu každý měsíc odejde aspoň jedna úhrada trvalého příkazu nebo inkasa. Pravidla akce nestanoví, že by muselo jít o jednu příchozí platbu (může jít o součet), ani jak dlouho musí peníze na účtu zůstat, ani neuvádějí minimální částku trvalého příkazu či inkasa.

Za debetní kartu Mastercard Gold chce Creditas standardně 200 korun jako měsíční poplatek za vedení, samotné zřízení (vydání karty) je zdarma. Kdo v daném měsíci splní zmíněné podmínky, nemusí tedy platit paušál, a to až po dobu tří let. Klient se nezavazuje zůstat klientem banky nebo držitelem této karty po celou dobu.

Hlavní výhodou této zlaté debetní karty je cestovní pojištění Family pro celou rodinu. Nabízí limit sedm milionů korun pro léčebné výlohy a asistenční služby, dále pojištění odpovědnosti za škodu, úrazové pojištění, pojištění právní ochrany a pojištění zavazadel.

Tipy pro lovce odměn

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

Zlatá karta zahrnuje také pojištění zneužití karty Classic (s ročním limitem 100 tisíc), které jinak přijde na 20 korun měsíčně. Vztahuje se i na odcizení hotovosti nebo výdaje na pořízení nových osobních dokladů, klíčů či peněženky (souhrnný roční limit 15 tisíc).

Součástí jsou neomezené výběry ze všech bankomatů v Česku i v cizině. Na ně ovšem dosáhnou i méně aktivní klienti s běžnou kartou Creditas.

Na rozdíl od některých kreditních nebo prémiových karet nezahrnuje zlatá debetní karta od Creditas například slevový systém u partnerů (cashback) nebo výhodnější vstupy do letištních salonků.

Zlatá debetní karta od Creditas nemá nic společného s raritou, kterou banka představila v roce 2018. Exkluzivní debetní kartu MasterCard Real Gold tehdy nabídla ve dvou barevných variantách (zlaté a černo-zlaté), od každé bylo vyrobeno pouze 50 kusů. Zlato tvořilo skoro polovinu její hmotnosti, karta je sedmkrát těžší než běžné platební karty. 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+19
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

27. 6. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

Česká spořitelna jako první v Česku nabízí QR výběry z bankomatů. Kdo má v chytrém telefonu aplikaci George, nemusí už vůbec vytahovat kartu ani nic zadávat na obrazovce bankomatu.... celý článek

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 15 komentářů

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

Dobrá zpráva před dovolenou v cizině: Česká spořitelna se přidává k menším bankám a ukazuje, že platební kartu lze před nechtěnou službou chránit líp.

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

14. 6. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

Spojená síť přinese výhody hlavně těm klientům, kteří zatím neměli výběry z konkurenčních bankomatů zdarma. Ve druhé fázi budou dostupnější i vkladomaty.

mBank ukáže klientům, kdo si uložil jejich kartu

13. 6. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

mBank ukáže klientům, kdo si uložil jejich kartu

Klienti mBank mohou snadno zjistit, které nákupy zaplatili kartou uloženou u obchodníka. V mobilní aplikaci i internetovém bankovnictví nově najdou filtr „Karta uložená u obchodníka“.... celý článek

Jeden bankomat pro všechny. KB tlačí konkurenty ke sdílení

6. 6. 2022 | Olga Skalková | 10 komentářů

Jeden bankomat pro všechny. KB tlačí konkurenty ke sdílení

Komerční banka spustila kampaň za sdílení bankomatových sítí. Pomohlo by to klientům i samotným bankám, říká. Jak na to reaguje konkurence?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.