Equa ruší poplatek za výběry z bankomatů v cizině

| rubrika: Aktuality | 5. 2. 2020 11:30 | 3 komentáře

Equa bank zruší od 20. února poplatek za výběry z bankomatů v zahraničí. Nově tak budou zadarmo a neomezeně po celém světě.

Klienti osobního bankovnictví tím ušetří devět korun za každý zahraniční výběr, klienti firemního bankovnictví 99 korun za výběr.

„V rámci našeho běžného účtu získá klient nejširší spektrum bezplatných služeb, a to bez jakéhokoliv omezení a podmínek,“ říká Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Běžný účet od Equa patřil už doteď k nejlevnějším na trhu. Banka neúčtuje poplatky ani za vedení běžného účtu nebo vydání platební karty, ani za základní služby jako jsou tuzemské platby nebo europlatby (zadané elektronicky), výběry ze všech tuzemských bankomatů, zdarma je i vedení účtu v cizí měně.

Víme víc

Dokážete během pěti měsíců utratit 100 000 Kč? Pak můžete odměnu za nový účet v Monetě vyčerpat naplno.

Banka láká na bonus 2000 Kč. Prozkoumali jsme podmínky


Které banky už umějí okamžité platby? Na kolik vás přijdou prioritní a mají ještě vůbec smysl? A jak snadno si je nováček splete?

Okamžité platby nejsou prioritní ani expresní. Jak banky ukážou rozdíl?


Chytrý, Aktivní a Prémiový. Do světa se vydala trojice nových účtů, která nahradila řadu eKonto. Prozkoumali jsme, co nabízí a jestli se vyplatí i dosavadním klientům.

Raiffeisenbank má nové účty. Levnější a bez podmínek

Nabídka od Equa bude od 20. února srovnatelná s Creditas nebo Expobank (Neo účet) – také tyhle banky nabízejí všechny základní služby zdarma a bez podmínek. Drobný rozdíl ocení jenom ti, kdo chtějí najednou vložit hotovost nad 375 tisíc korun: Creditas nad tuhle hranici vybírá poplatek 0,05 %, zatímco Equa má bezplatné vklady bez omezení částky.

Ostatní banky, které nabízejí bezplatné vedení účtu bez podmínek, mají přinejmenším jedno drobné omezení. U mBank jsou výběry bez poplatku až od částky 1500 korun. Air Bank účtuje výběry z cizích bankomatů v tuzemsku, stejně jako ze zahraničních (shodně 25 Kč). U Fio je k bezplatnému výběru z cizích bankomatů potřeba splnit určité podmínky a ani pak nejsou bez omezení; v zahraničí je zdarma jeden výběr měsíčně, za každý další se platí 80 Kč. U Monety se platí za výběry z jiných tuzemských bankomatů (20 Kč nebo paušální příplatek). Výběry v cizině účtují i Hello bank (30 Kč) nebo Raiffeisenbank u svého nového, jinak bezplatného účtu (dokonce 100 Kč plus 0,5 % z vybírané částky).

Equa bank loni na podzim spustila prvních šestnáct vlastních bankomatů. Všechny umožňují kromě výběru také vklady hotovosti.

Během prvního čtvrtletí chce Equa spustit okamžité platby, které už před ní zavedlo devět tuzemských bank.

A nic vám neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám zajímavé rozhovory, aktuality ani praktické tipy! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.