Equa ruší poplatek za výběry z bankomatů v cizině

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 5. 2. 2020 | 3 komentáře

Equa bank zruší od 20. února poplatek za výběry z bankomatů v zahraničí. Nově tak budou zadarmo a neomezeně po celém světě.

Klienti osobního bankovnictví tím ušetří devět korun za každý zahraniční výběr, klienti firemního bankovnictví 99 korun za výběr.

„V rámci našeho běžného účtu získá klient nejširší spektrum bezplatných služeb, a to bez jakéhokoliv omezení a podmínek,“ říká Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Běžný účet od Equa patřil už doteď k nejlevnějším na trhu. Banka neúčtuje poplatky ani za vedení běžného účtu nebo vydání platební karty, ani za základní služby jako jsou tuzemské platby nebo europlatby (zadané elektronicky), výběry ze všech tuzemských bankomatů, zdarma je i vedení účtu v cizí měně.

Víme víc

Dokážete během pěti měsíců utratit 100 000 Kč? Pak můžete odměnu za nový účet v Monetě vyčerpat naplno.

Banka láká na bonus 2000 Kč. Prozkoumali jsme podmínky


Které banky už umějí okamžité platby? Na kolik vás přijdou prioritní a mají ještě vůbec smysl? A jak snadno si je nováček splete?

Okamžité platby nejsou prioritní ani expresní. Jak banky ukážou rozdíl?


Chytrý, Aktivní a Prémiový. Do světa se vydala trojice nových účtů, která nahradila řadu eKonto. Prozkoumali jsme, co nabízí a jestli se vyplatí i dosavadním klientům.

Raiffeisenbank má nové účty. Levnější a bez podmínek

Nabídka od Equa bude od 20. února srovnatelná s Creditas nebo Expobank (Neo účet) – také tyhle banky nabízejí všechny základní služby zdarma a bez podmínek. Drobný rozdíl ocení jenom ti, kdo chtějí najednou vložit hotovost nad 375 tisíc korun: Creditas nad tuhle hranici vybírá poplatek 0,05 %, zatímco Equa má bezplatné vklady bez omezení částky.

Ostatní banky, které nabízejí bezplatné vedení účtu bez podmínek, mají přinejmenším jedno drobné omezení. U mBank jsou výběry bez poplatku až od částky 1500 korun. Air Bank účtuje výběry z cizích bankomatů v tuzemsku, stejně jako ze zahraničních (shodně 25 Kč). U Fio je k bezplatnému výběru z cizích bankomatů potřeba splnit určité podmínky a ani pak nejsou bez omezení; v zahraničí je zdarma jeden výběr měsíčně, za každý další se platí 80 Kč. U Monety se platí za výběry z jiných tuzemských bankomatů (20 Kč nebo paušální příplatek). Výběry v cizině účtují i Hello bank (30 Kč) nebo Raiffeisenbank u svého nového, jinak bezplatného účtu (dokonce 100 Kč plus 0,5 % z vybírané částky).

Equa bank loni na podzim spustila prvních šestnáct vlastních bankomatů. Všechny umožňují kromě výběru také vklady hotovosti.

Během prvního čtvrtletí chce Equa spustit okamžité platby, které už před ní zavedlo devět tuzemských bank.

A nic vám neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám zajímavé rozhovory, aktuality ani praktické tipy! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

2. 2. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

David Novotný má na starost chod celé bankomatové sítě České spořitelny, kterou tvoří více než 1740 strojů. Se svými týmy se stará jak o jejich funkčnost a dostupnost, tak o modernizaci... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

6. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

Česká spořitelna inovuje logo a celkový vizuální styl. Základní barvou bude bílé písmo na modrém podkladu, dosavadní kombinace byla modro-červená. Nová tvář vychází z digitálního bankovnictví... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.