Equa bank zruší od 20. února poplatek za výběry z bankomatů v zahraničí. Nově tak budou zadarmo a neomezeně po celém světě.
Klienti osobního bankovnictví tím ušetří devět korun za každý zahraniční výběr, klienti firemního bankovnictví 99 korun za výběr.
„V rámci našeho běžného účtu získá klient nejširší spektrum bezplatných služeb, a to bez jakéhokoliv omezení a podmínek,“ říká Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.
Běžný účet od Equa patřil už doteď k nejlevnějším na trhu. Banka neúčtuje poplatky ani za vedení běžného účtu nebo vydání platební karty, ani za základní služby jako jsou tuzemské platby nebo europlatby (zadané elektronicky), výběry ze všech tuzemských bankomatů, zdarma je i vedení účtu v cizí měně.
Nabídka od Equa bude od 20. února srovnatelná s Creditas nebo Expobank (Neo účet) – také tyhle banky nabízejí všechny základní služby zdarma a bez podmínek. Drobný rozdíl ocení jenom ti, kdo chtějí najednou vložit hotovost nad 375 tisíc korun: Creditas nad tuhle hranici vybírá poplatek 0,05 %, zatímco Equa má bezplatné vklady bez omezení částky.
Ostatní banky, které nabízejí bezplatné vedení účtu bez podmínek, mají přinejmenším jedno drobné omezení. U mBank jsou výběry bez poplatku až od částky 1500 korun. Air Bank účtuje výběry z cizích bankomatů v tuzemsku, stejně jako ze zahraničních (shodně 25 Kč). U Fio je k bezplatnému výběru z cizích bankomatů potřeba splnit určité podmínky a ani pak nejsou bez omezení; v zahraničí je zdarma jeden výběr měsíčně, za každý další se platí 80 Kč. U Monety se platí za výběry z jiných tuzemských bankomatů (20 Kč nebo paušální příplatek). Výběry v cizině účtují i Hello bank (30 Kč) nebo Raiffeisenbank u svého nového, jinak bezplatného účtu (dokonce 100 Kč plus 0,5 % z vybírané částky).
Equa bank loni na podzim spustila prvních šestnáct vlastních bankomatů. Všechny umožňují kromě výběru také vklady hotovosti.
Během prvního čtvrtletí chce Equa spustit okamžité platby, které už před ní zavedlo devět tuzemských bank.
Petr Kučera
Zaměřuje se na osobní finance a spotřebitelská témata. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Přes pět let vedl web Peníze.cz, předtím ekonomicko-finanční rubriku... Další články autora.
Sdílejte článek, než ho smažem