Finfo vysvětlí školákům, proč je důležité platit daně a cla

| rubrika: Aktuality | 19. 9. 2019 12:00 | 1 komentář

Finanční správa startuje projekt nazvaný Daně a cla do škol, záštitu nad ním převzalo ministerstvo školství. Cílem je nabídnout žákům a studentům možnost doplnit výuku finanční gramotnosti.

Základním pilířem projektu je nově vzniklý web Finfoveskole.cz, který obsahuje základní informace o daních a clech. Panáčka jménem Finfo – jako „finančního informátora“ – přivedly ministerstvo financí s finanční správou na svět už v roce 2013, nicméně ve větší míře ho při komunikaci nepoužívají.

„Web má pomoci nejen žákům a studentům k pochopení daní a cel, ale také učitelům poskytnout kvalitní a aktuální informace, které mohou využívat při výuce,“ říká šéfka Generálního finančního ředitelství.

Projekt je rozdělený do dvou etap. V té první se finanční správa zaměřuje na střední školy, kterým nabízí lektory z řad odborníků finanční a celní správy. Ve druhé fázi chce oslovit také základní školy, ve kterých hravou formou vysvětlí, proč se daně platí a co z nich žáci využívají v běžném životě.

„Projekt si klade za cíl ukázat žákům a studentům jaký mají daně smysl a proč je důležité daně platit. Měli by pochopit důležitost a nutnost daní a cel, naučit se je rozlišovat a především pochopit, že by stát nemohl bez daní a cel vůbec fungovat. Daně a cla pomáhají zajistit bezpečí, zdravotní a sociální pomoc, silnice nebo čisté životní prostředí,“ dodává Richterová.

Celkové náklady na uskutečnění projektu odhaduje na 1,3 milionu korun včetně DPH.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.