Dvojí zdanění

| rubrika: Komiks | 6. 11. 2011
Dvojí zdanění
Co je prosím vás na rovné dani rovného? Patnáct procent z milionu je desetkrát víc než patnáct procent ze sta tisíc. Existuje jedna dost rovná daň, od středověku se však vybírala jen při velkých finančních průšvizích. Tak se začněte chystat. Ovšem pozor! Jak ukážeme, někteří jsou si vždycky rovnější!
Víc hlav víc ví

Strip zvětšíte kliknutím

Jazyk je věc politická. A tak nám například bylo vnuceno slovo daně. Dříve se jím říkávalo berně, jak podnes slyšíme v stále živém slovu berňák. Mocensky se tak zatlačuje do pozadí pravý význam... Takže si to pro jistotu zopakujme: jde o peníze, které nám stát bere, nikoli o peníze, které bychom mu (snad dokonce s chutí!) dávali.

Chcete-li se skutečně něco přiučit, vyzkoušejte daňové školení od školícího střediska Notia.

Spral ďas, že etymologové by nás za takový výklad hnali. Konečně – až přijde do Evropy skutečná krize a skutečná nouze, až už nebude co zdanit a stát začne danit nás samotné (jedinou skutečně rovnou daní, tedy daní z hlavy), pak zmizí rozdíli mezi etymologem a jazykovým barbarem, bratrsky se obejmeme pod mostem, abychom se navzájem zahřáli.

Další Sváteční komiksy

◄ Neživot na dluh ◄► Božský prezident ◄► Odliv mozků ◄► Ruleta ◄► Velká říjnová ◄► Státní svátek ◄► Musí to bét? ◄► Severní vítr ◄► Tutanchamonova kletba ◄► Rockstar ◄► Cena mlčení ◄► Poprvé! A bez plavek! ◄► Zelené zlato ◄► Peníze nepadaj z nebe ◄► Vzestup a pád ◄► Život je boj(ler) ◄► Smrt fialové krávy ◄► Pracovní úraz ◄► Zákaz kouření ►Ilustrováno MaComiXem prostřednictvím jeho ComicsCreatoru.
Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-56
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.