Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Daňové ráje i pekla. Nový žebříček finančních úřadů

| rubrika: Aktuálně.cz | 3. 4. 2011 | 1 komentář
Daňové ráje i pekla. Nový žebříček finančních úřadů
Podnikatele v Blansku kontroluje tamní finanční úřad v průměru každých šest let. Zato do firmy se sídlem v Praze 2 zavítá kontrola v průměru jednou za 142 let.

Vyplývá to z nejnovějšího přehledu, který na základě údajů ministerstva financí zpracovala společnost Terrinvest. Zahrnuty jsou údaje z let 2005–2010, takže přehled zachycuje i dlouhodobější trendy a není tolik ovlivněn výjimkami v jednotlivých letech.

Ve větších městech bývá klidněji

Údaje potvrzují, že podnikatelé ve větších městech se za svůj život setkají s kontrolory finančního úřadu mnohem méně (někteří ani jednou za život) než v menších městech.

Zdaleka to ale neplatí automaticky – například v Plzni jsou kontroly dvakrát častější než třeba v Holicích, Kadani či Vysokém Mýtě. V Brně jsou ještě častější.

Čísla v tabulkách udávají takzvanou periodu kontrol – tedy za jak dlouho se v průměru opakuje kontrola u stejného poplatníka (v Praze 2 je to jednou za 142 let, v Blansku jednou za šest let).

Nejméně časté kontroly podle údajů z let 2005–2010 (číslo udává, za kolik let se v průměru opakuje kontrola u stejného poplatníka)Nejčastější kontroly podle údajů z let 2005–2010 (číslo udává, za kolik let se v průměru opakuje kontrola u stejného poplatníka)
FÚ pro Prahu 2142FÚ v Blansku 6
FÚ pro Prahu 3122FÚ v Pacově 7
FÚ pro Prahu 6117FÚ v Konici8
FÚ pro Prahu 10115FÚ ve Voticích8
FÚ v Praze-Modřanech106FÚ v Telči8
FÚ pro Prahu 798FÚ v Bruntále8
FÚ v Pardubicících90FÚ v Poděbradech8

Obsáhlejší tabulku najdete na Aktuálně.cz , úplnou pak na webu společnosti Terrinvest .

Podrobná verze tabulky, dostupná na webu společnosti Terrinvest, obsahuje vedle počtu provedených kontrol také údaje o počtu pracovníků jednotlivých finančních úřadů či množství registrovaných fyzických a právnických osob.

Podle jednatele společnosti Tomáše Pelikána nejde jen o čistě matematický průměr získaných dat. "V přehledu jsme zohlednili i obvykle delší dobu trvání daňové kontroly u právnických osob, stejně jako údaje o velikosti podnikajících subjektů ve větších městech," říká.

Celý článek si přečtete na Aktuálně.cz

Vytisknout

Líbil se vám článek?

-6
Ano
Ne

Diskuze

4. 4. 2011 | 12:48 | Jana

a k tomuto přistupuje ješě další skutečnost: Kdo tyto konteroly na berňáku dělá? Řadový kontrolor má 9 - 10 třídu plus (když se Kalousek dobře vyspí) nějaké 2000 osobního ohodnocení. Skutečně si někdo myslíte, že na takovém...více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK