Daňové ráje i pekla. Nový žebříček finančních úřadů

| rubrika: Aktuálně.cz | 3. 4. 2011 | 1 komentář
Daňové ráje i pekla. Nový žebříček finančních úřadů
Podnikatele v Blansku kontroluje tamní finanční úřad v průměru každých šest let. Zato do firmy se sídlem v Praze 2 zavítá kontrola v průměru jednou za 142 let.

Vyplývá to z nejnovějšího přehledu, který na základě údajů ministerstva financí zpracovala společnost Terrinvest. Zahrnuty jsou údaje z let 2005–2010, takže přehled zachycuje i dlouhodobější trendy a není tolik ovlivněn výjimkami v jednotlivých letech.

Ve větších městech bývá klidněji

Údaje potvrzují, že podnikatelé ve větších městech se za svůj život setkají s kontrolory finančního úřadu mnohem méně (někteří ani jednou za život) než v menších městech.

Zdaleka to ale neplatí automaticky – například v Plzni jsou kontroly dvakrát častější než třeba v Holicích, Kadani či Vysokém Mýtě. V Brně jsou ještě častější.

Čísla v tabulkách udávají takzvanou periodu kontrol – tedy za jak dlouho se v průměru opakuje kontrola u stejného poplatníka (v Praze 2 je to jednou za 142 let, v Blansku jednou za šest let).

Nejméně časté kontroly podle údajů z let 2005–2010 (číslo udává, za kolik let se v průměru opakuje kontrola u stejného poplatníka)Nejčastější kontroly podle údajů z let 2005–2010 (číslo udává, za kolik let se v průměru opakuje kontrola u stejného poplatníka)
FÚ pro Prahu 2142FÚ v Blansku 6
FÚ pro Prahu 3122FÚ v Pacově 7
FÚ pro Prahu 6117FÚ v Konici8
FÚ pro Prahu 10115FÚ ve Voticích8
FÚ v Praze-Modřanech106FÚ v Telči8
FÚ pro Prahu 798FÚ v Bruntále8
FÚ v Pardubicících90FÚ v Poděbradech8

Obsáhlejší tabulku najdete na Aktuálně.cz , úplnou pak na webu společnosti Terrinvest .

Podrobná verze tabulky, dostupná na webu společnosti Terrinvest, obsahuje vedle počtu provedených kontrol také údaje o počtu pracovníků jednotlivých finančních úřadů či množství registrovaných fyzických a právnických osob.

Podle jednatele společnosti Tomáše Pelikána nejde jen o čistě matematický průměr získaných dat. "V přehledu jsme zohlednili i obvykle delší dobu trvání daňové kontroly u právnických osob, stejně jako údaje o velikosti podnikajících subjektů ve větších městech," říká.

Celý článek si přečtete na Aktuálně.cz

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.