Zjednodušený daňový doklad

Náležitosti zjednodušeného daňového dokladu

a) obchodní firmu, sídlo nebo místo podnikání, popřípadě bydliště nebo místo podnikání plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění,
b) daňové identifikační číslo plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění,
c) pořadové číslo dokladu,
d) rozsah a předmět zdanitelného plnění,
e) datum vystavení dokladu,
f) datum uskutečnění zdanitelného plnění (zpravidla shodné s datem vystavení),
g) výše ceny celkem (včetně daně),
h) základní nebo snížená sazba daně, případně sdělení, že se jedná o zdanitelné plnění osvobozené o povinnosti uplatnit daň na výstupu podle § 46 nebo 47 zákona o dani z přidané hodnoty.

Oproti běžnému daňovému dokladu zde není nutno uvádět identifikační údaje o příjemci zdanitelného plnění (kupujícím), cenu lze uvést celkem včetně DPH a postačí uvést pouze příslušnou sazbu DPH. Oproti běžnému daňovému dokladu zde za správnost vypočtené výše daně pro účely odpočtu daně ze zjednodušeného dokladu odpovídá plátce, pro něhož se zdanitelné plnění uskutečňuje (příjemce, kupující), i když je na zjednodušeném daňovém dokladu uvedena plátcem uskutečňujícím zdanitelné plnění.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.