Přiznejte daně včas. Finanční správa varuje Uber, Bolt či Liftago

| rubrika: Aktuality | 3. 10. 2019 10:15

Kdo poskytuje přepravu osob prostřednictvím mobilních aplikací, například Uber, Taxify (Bolt), Liftago a podobně, neměl by zapomenout splnit povinnosti v oblasti daně z příjmů, daně z přidané hodnoty a silniční daně. Připomněla to Finanční správa.

„Pokud by daňové povinnosti za některá zdaňovací období nebyly splněny, doporučujeme co nejdříve podat chybějící přiznání a uhradit daň. Tímto postupem se daňové subjekty vyhnou sankcím, které jim v rámci kontrolní činnosti mohou být následně vyměřeny,“ říká generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

„Snažíme se jít cestou prevence a i touto cestou daňové subjekty upozornit, aby si své povinnosti splnily dříve, než od finančních úřadů dostanou výzvy k jejich plnění. Poskytovatelé přepravních služeb přes elektronické platformy mají k dispozici metodiku, ve které je dopodrobna rozepsáno, jaké daňové povinnosti a kdy musí plnit,“ upřesňuje Richterová.

„Finanční správa v rámci své analytické činnosti získává informace o příjmech poplatníků, kteří podnikají skrze elektronické platformy a má tedy k dispozici data, na jejichž základě dokáže ověřit splnění daňových povinností,“ dodává Lukáš Heřtus z tiskového oddělení Generálního finančního ředitelství.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.