Alkohol už vás o peníze nepřipraví, slibuje první pojišťovna

| rubrika: Aktuality | 24. 6. 2019 10:35

Pojišťovna Axa Assistance oznámila, že jako první v Česku nabízí připojištění krytí léčebných výloh v zahraničí do výše 0,8 promile alkoholu, což odpovídá přibližně čtyřem pivům či panákům. Mezi další nová připojištění patří Pojištění půjčeného vozidla  a Autoasistence na cestách.

„Od nynějška už u nás neplatí, že když se na dovolené v zahraničí po konzumaci alkoholu zraníte, tak vám pojišťovna odmítne proplatit náklady na ošetření ze sjednaného cestovního pojištění,“ říká generální ředitel Axa Assistance Jan Čupa.

„Dosud všechny pojišťovny na českém trhu v případě alkoholu uplatňovaly výluku – alkohol v krvi pro ně byl důvodem pro to odmítnout proplácet výdaje lékařské ošetření. S naším připojištěním si teď klienti budou moci dát v klidu koktejl na pláži nebo pivo k večeři,“ dodává Čupa.

Srovnáme cestovní pojištění

Za kopečky? Sjednáme vám cestovní pojištění, aby skákalo, jak budete pískat...

Připojištění, které klienty chrání i po konzumaci alkoholu do 0,8 promile, se jmenuje Drink povolen. Vztahuje se jenom na dospělé osoby. Při týdenní dovolené v Evropě si jednotlivec připlatí 13, 16 nebo 31 korun podle varianty samotného pojištění (po započtení 50% slevy).

Mezi další nová připojištění patří Pojištění půjčeného vozidla. „V případě autonehody, nebo pokud klient vrátí vozidlo poškozené, mu proplatíme spoluúčast až do výše 30 000 Kč. Cena tohoto připojištění je mnohonásobně nižší, než když si jej člověk sjedná přímo na místě v půjčovně,“ říká mluvčí Axa Assistance Michal Roškanin.

Další novinkou je připojištění Autoasistence na cestách. „Nevztahuje se jen na zahraničí, ale také na události, k nimž dojde na cestě do nebo z dovolené na území ČR,“ upřesňuje mluvčí.

Axa zároveň pokračuje v marketingové akci, díky níž každý při sjednání cestovního pojištění dosáhne na poloviční slevu oproti ceně, kterou uvádí jako standardní.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.