Kolik stojí plynová přípojka a jak ji zřídit? Svépomocí to nepůjde!

Finexpo | rubrika: FINEXPO | 27. 1. 2020 | 1 komentář
Když člověk staví dům, dobře si rozmyslí, čím bude topit. Plyn pohodlně vytopí domácnost a pomůže při ohřevu vody nebo vaření. Než budete moci těžit z výhod plynu, je nutné mít plynovou přípojku. Jak na to a kolik to stojí?
Kolik stojí plynová přípojka a jak ji zřídit? Svépomocí to nepůjde!

Komerční spolupráce

Málokdo se před výstavbou svého vysněného rodinného domu orientuje v nákladech na potřebnou přípojku plynu. Často tak vyřizování končí údivem, s jak vysokou cenou za zhotovení je nutné počítat.

Kolik stojí zhotovení plynové přípojky?

Hned na začátku zapomeňte na to, že si plyn přivedete do domu sami, svépomocí tento krok vyřešit nepůjde, zapotřebí je mít odborný projekt, udělat výkopové práce a vyřešit výslednou montáž.

1. krok: Projektová dokumentace

V prvním kroku vás čeká tzv. inženýring, což znamená zajistit odbornou firmu, která vyhotoví projektovou dokumentaci k přípojce plynu. Jedná se o administrativní část, jejíž cena se pohybuje kolem 10 000 Kč.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

2. krok: Zemní práce

Na základě projektové dokumentace může dojít k zemním pracím, tedy k výkopovým činnostem. Výkop by měl být dostatečně hluboký, poté následuje montáž přípojky, napojení na skříň (hlavní uzávěr plynu) a zhotovení plynové přípojky směrem k nemovitosti. I tyto práce je vhodné přenechat na odborníkovi. Náklady za výkop, montáž a materiál potřebný na dva metry plynového potrubí se pohybují kolem 18 000 Kč. Za každý další metr přípojky pak zaplatíte zhruba 1 400 Kč.

Co je dál potřeba udělat před spuštěním plynu?

Zhotovením plynové přípojky samozřejmě náklady nekončí. Pokud ještě upustíme od samotné ceny plynu, je zapotřebí počítat s dalšími výdaji. Ty se týkají kompletní revize, napojení a dalších nezbytností, které je nutné provést ještě před samotným připojením a spuštěním.

Celkové náklady za plynovou přípojku jsou ale velmi individuální. Ceny se liší na základě bydliště a rozdílnosti požadovaných prací. Jedná se však o orientační odhad, který vám napoví, v jakých řádech korun se budete pohybovat.

Nezapomeňte na výhodného dodavatele plynu!

Celý proces pak končí tím, že si najdete vhodného dodavatele plynu. Toho nejlevnějšího vám pomůže vybrat online kalkulačka plynu, která vám srovná více dodavatelů a na základě vaší spotřeby poradí, který je pro vás ten pravý.

Internet je skvělým pomocníkem při hledání toho nejlepšího dodavatele, díky němu nemusíte po večerech luštit desítky ceníků a obcházet osobně pobočky několika společností.

Zřídit plynovou přípojku není složité, bez profesionálních odborníků, kteří mají příslušná oprávnění a dostatek zkušeností, se to ale neobejde. Každopádně se ale jedná o důležitý krok k příjemnému teplu domova, na kterém se nevyplatí šetřit, levný dodavatel energií je pak už jen třešinkou na dortu.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Zjistěte tržní cenu nemovitosti i výši nájmu

Odborným garantem této služby je Quantum reality - realitní kancelář Praha

A tohle už jste četli?

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

Energetický regulační úřad zveřejnil svou část ceny za elektřinu a plyn. Co to udělá s konečnou cenou pro domácnosti? Tady je přehled.

Omezení hypoték zmírní. ČNB ruší další klíčový limit

29. 11. 2023 | Kateřina Hovorková

Omezení hypoték zmírní. ČNB ruší další klíčový limit

Banky nebudou muset od ledna 2024 dodržovat parametr DTI, tedy počet ročních čistých příjmů žadatele nutných ke splacení všech jeho dluhů. Platný tak zůstane jen limit LTV – poměr výše... celý článek

Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné? Pozor na inflační doložku

28. 11. 2023 | Pavel Strnad

Kdy může pronajímatel zvýšit nájemné? Pozor na inflační doložku

Význam inflačních doložek roste. Často jsou však neplatné, protože nejsou správně formulované. Advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad radí, na co se zaměřit.

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

28. 11. 2023 | Gabriel Pleska

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

Tržní cena elektřiny zlevňuje, přesto za ni v příštím roce zaplatíte víc. Jak je to možné? Naučíme vás vyznat se ve vyúčtování.

Creditas končí s hypotékami. Ještě v létě si je chválila

27. 11. 2023 | Olga Skalková

Creditas končí s hypotékami. Ještě v létě si je chválila

Banka Creditas přestala přijímat žádosti o hypotéky. Podle informací z poboček vyhlásila interně stopku zhruba v polovině listopadu. Rozhodnutí dnes pro Peníze.cz potvrdila mluvčí banky Lucie... celý článek

Partners Financial Services