Kolik stojí plynová přípojka a jak ji zřídit? Svépomocí to nepůjde!

Finexpo | rubrika: FINEXPO | 27. 1. 2020 | 1 komentář
Když člověk staví dům, dobře si rozmyslí, čím bude topit. Plyn pohodlně vytopí domácnost a pomůže při ohřevu vody nebo vaření. Než budete moci těžit z výhod plynu, je nutné mít plynovou přípojku. Jak na to a kolik to stojí?
Kolik stojí plynová přípojka a jak ji zřídit? Svépomocí to nepůjde!

Komerční spolupráce

Málokdo se před výstavbou svého vysněného rodinného domu orientuje v nákladech na potřebnou přípojku plynu. Často tak vyřizování končí údivem, s jak vysokou cenou za zhotovení je nutné počítat.

Kolik stojí zhotovení plynové přípojky?

Hned na začátku zapomeňte na to, že si plyn přivedete do domu sami, svépomocí tento krok vyřešit nepůjde, zapotřebí je mít odborný projekt, udělat výkopové práce a vyřešit výslednou montáž.

1. krok: Projektová dokumentace

V prvním kroku vás čeká tzv. inženýring, což znamená zajistit odbornou firmu, která vyhotoví projektovou dokumentaci k přípojce plynu. Jedná se o administrativní část, jejíž cena se pohybuje kolem 10 000 Kč.

2. krok: Zemní práce

Na základě projektové dokumentace může dojít k zemním pracím, tedy k výkopovým činnostem. Výkop by měl být dostatečně hluboký, poté následuje montáž přípojky, napojení na skříň (hlavní uzávěr plynu) a zhotovení plynové přípojky směrem k nemovitosti. I tyto práce je vhodné přenechat na odborníkovi. Náklady za výkop, montáž a materiál potřebný na dva metry plynového potrubí se pohybují kolem 18 000 Kč. Za každý další metr přípojky pak zaplatíte zhruba 1 400 Kč.

Co je dál potřeba udělat před spuštěním plynu?

Zhotovením plynové přípojky samozřejmě náklady nekončí. Pokud ještě upustíme od samotné ceny plynu, je zapotřebí počítat s dalšími výdaji. Ty se týkají kompletní revize, napojení a dalších nezbytností, které je nutné provést ještě před samotným připojením a spuštěním.

Celkové náklady za plynovou přípojku jsou ale velmi individuální. Ceny se liší na základě bydliště a rozdílnosti požadovaných prací. Jedná se však o orientační odhad, který vám napoví, v jakých řádech korun se budete pohybovat.

Nezapomeňte na výhodného dodavatele plynu!

Celý proces pak končí tím, že si najdete vhodného dodavatele plynu. Toho nejlevnějšího vám pomůže vybrat online kalkulačka plynu, která vám srovná více dodavatelů a na základě vaší spotřeby poradí, který je pro vás ten pravý.

Internet je skvělým pomocníkem při hledání toho nejlepšího dodavatele, díky němu nemusíte po večerech luštit desítky ceníků a obcházet osobně pobočky několika společností.

Zřídit plynovou přípojku není složité, bez profesionálních odborníků, kteří mají příslušná oprávnění a dostatek zkušeností, se to ale neobejde. Každopádně se ale jedná o důležitý krok k příjemnému teplu domova, na kterém se nevyplatí šetřit, levný dodavatel energií je pak už jen třešinkou na dortu.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Zjistěte tržní cenu nemovisti i výši nájmu

online | rychle | zdarma

Odborným garantem této služby je Quantum reality - realitní kancelář Praha

A tohle už jste četli?

Nemovitosti dál zdražují, bydlení o něco pomaleji. Nová čísla

9. 8. 2022 | Jiří Hovorka

Nemovitosti dál zdražují, bydlení o něco pomaleji. Nová čísla

Prudký růst cen nemovitostí v Česku pokračoval i ve druhém čtvrtletí roku 2022. U bytů a rodinných domů tempo zdražování ale mírně pokleslo. Ukazují to data HB Indexu, vycházejícího... celý článek

Zdražování hypoték polevilo, nejvyšší úroky jsou u fixu na tři roky

9. 8. 2022 | Jiří Hovorka

Zdražování hypoték polevilo, nejvyšší úroky jsou u fixu na tři roky

Banky teď nabízejí hypotéky s průměrným úrokem 6,28 %. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází z nabídkových cen (dřív – do letošního března – sledovala hodnoty až... celý článek

Nová regulace Airbnb. Jde ubytovacím službám po krku, nebo na ruku?

4. 8. 2022 | Jana Divinová | 5 komentářů

Nová regulace Airbnb. Jde ubytovacím službám po krku, nebo na ruku?

Česko i hlavní město se už několik let snaží krátkodobé pronajímání zregulovat. Neúspěšně. Ministerstvo pro místní rozvoj teď přichází s novým návrhem. Podle kritiků ale problémy nevyřeší.... celý článek

Jak na pronájem bytu. Deset chytáků a varování, než podepíšete

4. 8. 2022 | Jana Divinová | 7 komentářů

Jak na pronájem bytu. Deset chytáků a varování, než podepíšete

I člověk, který už prošel několika nájmy, může být novou nájemní smlouvou zaskočen. Prolistujte si přehled nejčastějších chytáků a sporných míst. Co po vás pronajímatel může a co nesmí... celý článek

Bod zlomu. Ceny nemovitostí klesají, nájmy raketově rostou

26. 7. 2022 | Gabriel Pleska | 13 komentářů

Bod zlomu. Ceny nemovitostí klesají, nájmy raketově rostou

Potvrzeno. Ceny řady nemovitostí začaly klesat, na trh se dostávají byty a domy lidí, kteří na ně najednou nemají. Češi se přeorientovávají na nájemní bydlení, a tak nájmy prudce rostou.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.