Chcete levnější plyn a elektřinu? Víme, jak najít výhodnějšího dodavatele a jak ho změnit!

PR článek | rubrika: FINEXPO | 11. 11. 2019
Platit za elektřinu a plyn méně než doteď je sen mnohých. Avšak o levnějších energiích nemusíte pouze snít, získat je může skutečně každý. Rozhodně se totiž nejedná o žádný náročný a zdlouhavý proces, který vyžaduje vyšší dívčí. Víte, jak na to?
Chcete levnější plyn a elektřinu? Víme, jak najít výhodnějšího dodavatele a jak ho změnit!

Komerční spolupráce

Pro levnější energie nemusíte chodit daleko. Zapomeňte na osobní návštěvy poboček jednotlivých dodavatelů i nepřetržité obvolávání zákaznických linek, to vše je zbytečné, zdlouhavé, pracné a často také finančně náročné, zdaleka ne u všech společností je totiž zákaznická linka zdarma.

Známí mají nejlevnějšího dodavatele? Pro vás být levný nemusí!

Pokud si myslíte, že získáte nejpříznivější ceny jen díky tomu, že se zeptáte svých přátel a známých, pak jste také na omylu. Toto řešení sice už není časově tolik náročné, avšak pro vás jsou jejich odpovědi bez vypovídající hodnoty. Tam, kde jeden ušetří, může druhý zbytečně přeplácet. A to přeci nechcete!

Nejencena elektřiny je ovlivněna celou řadou faktorů. V potaz tak musíte brát typ odběru, přidělenou sazbu za distribuci a nainstalovaný jistič. U plynu je pak nutné zohlednit typ vaší domácnosti a k čemu je plyn využíván. V obou případech také velkou roli hraje odebírané území, roční spotřeba, dodavatel a typ produktu. Je tedy zcela jasné, že ani sousedův nejvýhodnější dodavatel vám nemusí vyhovovat.

Jde vám z těch všech pojmů hlava kolem?

Říkáte si, že se sami desítkami dodavatelů nikdy neprokoušete a nenajdete pro vás toho nejvýhodnější? Nebojte, vezměte si k ruce poslední fakturu za energie, smlouvu se současným dodavatelem a sedněte si k internetu.

Internet vám pomůže v porovnání cen plynu i elektřiny. Využít k tomu můžete jeden z online cenových kalkulátorů, kde zadáte údaje z faktury a smlouvy. Poté už jen vyčkáte na přehled pro vás nejvýhodnějších dodavatelů a jejich produktů.

Změna dodavatele není složitá. Na co si dát pozor?

Našli jste levnějšího dodavatele energií? Pak je na čase oslovit nového dodavatele a rozloučit se s tím starým. Počítejte s tím, že vaše domovská společnost vás nejspíš nebude chtít jen tak pustit. Jestliže vám ale nenabídne levnější elektřinu a plyn než vámi vybraná konkurence, nezůstávejte a jděte s hlavou vztyčenou o dům dál.

Vše potřebné ke změně obvykle najdete na stránkách každého dodavatele energií, většinou ale postačí zavolat na zákaznickou linku, kde vám poradí, jaký formulář vyplnit, kam ho zaslat a kde ho najdete. O rozvázání smlouvy se starým dodavatele se obvykle postará ten nový. Pozor ale dejte na výpovědní lhůty, je možné, že u stávajícího budete muset zůstat ještě pár měsíců, pokud pak máte podepsanou smlouvu na dobu určitou, zkontrolujte si konec smlouvy, ať se vám přechod kvůli levnějším energiím vyplatí.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Zjistěte tržní cenu nemovisti i výši nájmu

online | rychle | zdarma

Odborným garantem této služby je Quantum reality - realitní kancelář Praha

A tohle už jste četli?

Ať platíte lepší zálohy. ČEZ vyzývá k samoodečtu energií

22. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

Ať platíte lepší zálohy. ČEZ vyzývá k samoodečtu energií

Za dva týdny začne společnost ČEZ Prodej rozesílat nové rozpisy záloh zákazníkům, kteří budou od ledna chráněni cenovými stropem. „K co nejpřesnějšímu nastavení nových záloh je dobré,... celý článek

Příspěvek na bydlení stoupne a dosáhne na něj víc lidí

16. 11. 2022 | Gabriel Pleska

Příspěvek na bydlení stoupne a dosáhne na něj víc lidí

Vláda schválila novelu, která rozšíří počet příjemců příspěvku na bydlení a některým z těch stávajících ho i navýší. Odstraní zároveň letitou nerovnost mezi Prahou a zbytkem země.

Další zdražení energií zabrzdí stát. Přispěje na regulovanou část

16. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Další zdražení energií zabrzdí stát. Přispěje na regulovanou část

Regulovaná cena elektřiny na začátku roku 2023 výrazně zlevní, u plynu na většině území Česka naopak lehce stoupne. Rozhodnutí o regulované části cen obou energií na příští rok dnes... celý článek

Nemovitosti ještě zdražovaly, ale obrat už je tu. Nová čísla

16. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Nemovitosti ještě zdražovaly, ale obrat už je tu. Nová čísla

Prudký meziroční růst cen nemovitostí v Česku pokračoval i v letošním třetím čtvrtletí. Tempo zdražování ale kleslo. A u bytů a rodinných domů už je vidět cenová stagnace – důsledek... celý článek

Jan Sadil míří do čela skupiny JRD

15. 11. 2022 | Petr Kučera

Jan Sadil míří do čela skupiny JRD

Novým šéfem (CEO) skupiny JRD Group se od února 2023 stane Jan Sadil, který předtím mnoho let působil ve vedení Hypoteční banky a ČSOB.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.