Hypotéka i bez zástavy nemovitosti?

| 30. 10. 2006
Základním předpokladem pro získání hypotéky je zajištění úvěru zástavou nemovitosti ve prospěch banky. Jako předmět zástavy obvykle slouží pořizovaná nemovitost. S tím ale může být někdy problém. Hypoteční banka, která se specializuje na hypoteční úvěry, přichází s novinkou v podobě tzv. předhypotečního úvěru. Ten dokáže vyřešit i situace, kdy v daném okamžiku nelze ihned podat návrh na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí na pořizovanou nemovitost a žadatel o úvěr nemůže hypotéku zajistit ani jinou nemovitostí.

Privatizuje se u vás bytový fond a vy byste si rádi na hypotéku koupili byt? Nebo chcete od města či obce odkoupit stavební pozemek a svůj záměr plánujete financovat z hypotečního úvěru? Předhypoteční úvěr, který nově nabízí Hypoteční banka může vaši situaci vyřešit. Banka vám poskytne potřebné finanční prostředky, i když dočasně není možné vložit na pořizovanou nemovitost zástavní právo. S pomocí předhypotečního úvěru můžete koupit i byt nebo dům od velkých korporátních firem, které odprodávají byty dosavadním nájemníkům, nebo financovat své bydlení v rámci developerských projektů i v případě, že stavební firma vyžaduje zálohu ještě před započetím stavby. Rovněž tento úvěr řeší pořízení družstevního bytu, který bude následně převeden do osobního vlastnictví.. Díky předhypotečnímu úvěru můžete také od Hypoteční banky získat peníze na individuální výstavbu domu na pozemku obce, kdy ještě není možné budovanou nemovitost zapsat do katastru nemovitostí. Nebo na výstavbu dřevostavby, ekostavby, či panelových systémů, při níž většinou nedochází k fázi „rozestavěná stavba“ a není tedy možné nemovitost v průběhu budování zapsat do katastru.

Předhypoteční úvěr můžete získat i na celý investiční záměr (tj. na 100 % hodnoty nemovitosti), maximálně však pět milionů korun. Je ovšem třeba splatit ho do jednoho roku. V praxi to vypadá tak, že banka uzavře s klientem rovnou také smlouvu o hypotečním úvěru, z něhož bude předhypoteční úvěr splacen. V době platnosti předhypotečního úvěru budete hradit pouze úroky, jistina je jednorázově splacena až z hypotečního úvěru. Do roka je tedy nutné mít k dispozici nemovitost, ke které můžete zřídit zástavní právo. To by již neměl být problém, neboť z peněz získaných pomocí předhypotečního úvěru jste si již pořídili potřebnou nemovitost.

Více informací získáte na nebo na infolince 844 111 174.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.