Hypotéka i bez zástavy nemovitosti?

PR článek | 30. 10. 2006
Základním předpokladem pro získání hypotéky je zajištění úvěru zástavou nemovitosti ve prospěch banky. Jako předmět zástavy obvykle slouží pořizovaná nemovitost. S tím ale může být někdy problém. Hypoteční banka, která se specializuje na hypoteční úvěry, přichází s novinkou v podobě tzv. předhypotečního úvěru. Ten dokáže vyřešit i situace, kdy v daném okamžiku nelze ihned podat návrh na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí na pořizovanou nemovitost a žadatel o úvěr nemůže hypotéku zajistit ani jinou nemovitostí.

Privatizuje se u vás bytový fond a vy byste si rádi na hypotéku koupili byt? Nebo chcete od města či obce odkoupit stavební pozemek a svůj záměr plánujete financovat z hypotečního úvěru? Předhypoteční úvěr, který nově nabízí Hypoteční banka může vaši situaci vyřešit. Banka vám poskytne potřebné finanční prostředky, i když dočasně není možné vložit na pořizovanou nemovitost zástavní právo. S pomocí předhypotečního úvěru můžete koupit i byt nebo dům od velkých korporátních firem, které odprodávají byty dosavadním nájemníkům, nebo financovat své bydlení v rámci developerských projektů i v případě, že stavební firma vyžaduje zálohu ještě před započetím stavby. Rovněž tento úvěr řeší pořízení družstevního bytu, který bude následně převeden do osobního vlastnictví.. Díky předhypotečnímu úvěru můžete také od Hypoteční banky získat peníze na individuální výstavbu domu na pozemku obce, kdy ještě není možné budovanou nemovitost zapsat do katastru nemovitostí. Nebo na výstavbu dřevostavby, ekostavby, či panelových systémů, při níž většinou nedochází k fázi „rozestavěná stavba“ a není tedy možné nemovitost v průběhu budování zapsat do katastru.

Předhypoteční úvěr můžete získat i na celý investiční záměr (tj. na 100 % hodnoty nemovitosti), maximálně však pět milionů korun. Je ovšem třeba splatit ho do jednoho roku. V praxi to vypadá tak, že banka uzavře s klientem rovnou také smlouvu o hypotečním úvěru, z něhož bude předhypoteční úvěr splacen. V době platnosti předhypotečního úvěru budete hradit pouze úroky, jistina je jednorázově splacena až z hypotečního úvěru. Do roka je tedy nutné mít k dispozici nemovitost, ke které můžete zřídit zástavní právo. To by již neměl být problém, neboť z peněz získaných pomocí předhypotečního úvěru jste si již pořídili potřebnou nemovitost.

Více informací získáte na nebo na infolince 844 111 174.

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

16. 9. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

Start-up Investown.cz hlásí prvních 25 tisíc aktivních uživatelů a investice přesahující 100 milionů korun. Platforma, zaměřená na drobné investice do bytů, zahájila ostrý provoz letos... celý článek

Hypotéky dál zdražují, míří k 3 %. Banky překonaly rekord

15. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Hypotéky dál zdražují, míří k 3 %. Banky překonaly rekord

Průměrný úrok hypoték pošesté v řadě stoupl – v srpnu na 2,32 % z červencových 2,23 %. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot u nově sjednaných... celý článek

Elektřina na burze je nejdražší v historii

7. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Elektřina na burze je nejdražší v historii

Elektřina na Pražské energetické burze je nyní nejdražší v historii. Konkrétně elektřina s dodávkou na příští rok teď vychází na zhruba 95 eur (přes 2400 korun) za megawatthodinu.

Trigea věří obchodním parkům, dva koupila

3. 9. 2021 | Jiří Hovorka

Trigea věří obchodním parkům, dva koupila

Nemovitostní fond Trigea koupil dva nákupní parky, konkrétně Retail Park Haná v Olomouci a Retail Park Ostrava. Své dosavadní portfolio Trigea rozšířila na pět nemovitostí.

Dvě největší banky zdražují hypotéky

2. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Dvě největší banky zdražují hypotéky

Hypotéky dál zdražují. Zvýšení nabídkových úrokových sazeb shodně o 0,2 procentního bodu oznámily dvě největší hypoteční banky – Česká spořitelna a skupina ČSOB, pod kterou patří Hypoteční... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.