PR článek: Projekt Raiffeisen Styl - inspirace pro nejlepší bydlení dostupná všem

PR článek | 29. 9. 2005
PR článek: Projekt Raiffeisen Styl - inspirace pro nejlepší bydlení dostupná všem
Rozsáhlý projekt Raiffeisen stavební spořitelny nazvaný "Raiffeisen Styl" vstupuje v těchto dnech do své druhé poloviny. Všem domácnostem v České republice nabízí zajímavou inspiraci, jak si výrazně vylepšit vlastní bydlení.
reklama

Raiffeisen stavební spořitelna oslovila 5 špičkových architektů - odborníků na interiérový design a zadala jim přestavbu několika bytů typických pro Českou republiku . K dnešnímu dni se v rámci Raiffeisen Stylu představilo všech 7 architektonických studií.

V rámci celorepublikové road show se s existujícími návrhy zatím mohli seznámit návštěvníciostravského Obchodního centra Futurum a brněnského Obchodního centra Olympia. Nyní bude expozice Raiffeisen Stylu k vidění postupně v dalších velkých městech České republiky (viz níže). Pro návštěvníky výstavy je vedle samotných návrhů připravena i soutěž. Pokud vyplní soutěžní kupon, mají šanci získat úpravu svého bytu v hodnotě 100 000 Kč.

Reakce některých návštěvníků už proběhlých výstav vystihují přesně to, o co usiloval organizátor této akce, tedy Raiffeisen stavební spořitelna. „Je pro mě až neuvěřitelné, jak také může vypadat byt 1+1 ve starém pavlačovém domě. Ten můj se mu tedy příliš nepodobá. Je to pro mě rozhodně námět k přemýšlení a oceňuji, že se touto studií mohu nechat vést, což může znamenat úsporu několika desítek tisíc korun za původní architektonický návrh,“ řekl doslova jeden z návštěvníků výstavy Raiffeisen Styl Petr Mareček z Ostravy. Odměna architektů se totiž zpravidla pohybuje okolo 11 procent z celkové ceny rekonstrukce.

Každá ze studií přitom zahrnuje také podrobnou cenovou kalkulaci. Například v případě výše zmíněného bytu 1+1 o velikosti 30 m² ve starém činžovním domě ji autorka návrhu, ing. arch. Eva Heyworth vyčíslila na zhruba 450 tisíc korun. Ještě větší úsporu může přinést projekt Raiffeisen Styl těm, kdo by se nechali inspirovat přestavbou, kterou pro byt 3+1 v panelovém domě vymysleli architekti Aleš Lapka a Petr Kolář ze studia ADR. V tomto případě se rozpočet vyšplhal na bezmála 1,5 miliónu korun.

Raiffeisen Styl ale široké veřejnosti nepředkládá pouze hodnotné nápady. Společně s architekty tvoří tzv. Tým specialistů odborníci, kteří mají v Raiffeisen stavební spořitelně na starosti financování. Ke každé architektonické studii proto existuje také modelová kalkulace, jak podobný projekt financovat. „Splátky úvěrů poskytovaných Raiffeisen stavební spořitelnou mohou být rozloženy i do několika desetiletí. Tomu pak pochopitelně odpovídá nízká výše splátek. Jsme proto přesvědčeni, že si naše úvěry může dovolit prakticky každý. A podobně to platí také o projektu Raiffeisen Styl. Inspirovat se jím mohou nechat přinejmenším desetitisíce rodin,“ říká Tomáš Vášáry, ředitel marketingu Raiffeisen stavební spořitelny.

Na projektu „Raiffeisen Styl“, který je ojedinělý propojením architektonického a finančního řešení, spolupracují špičky české architektury: Michal Froněk ze skupiny Olgoj Chorchoj, Eva Heyworth (Heyworth Studio/Architekti), Aleš Lapka ze společnosti ADR, Bořek Šípek (Studio Šípek) a Barbora Škorpilová ze studia Mimolimit. Za Raiffeisen stavební spořitelnu je v týmu Eva Jahodová, ředitelka odboru support (vývoj produktů). Členem týmu je také Petr Tschakert, šéfredaktor časopisu Moderní byt, který je mediálním partnerem projektu.

V rámci projektu bude také vybráno jedno zařízení, které slouží k dlouhodobému pobytu osob (nemocnice, hospic, dětský domov apod.). Pro něj tým odborníků vypracuje návrh změny jedné části interiéru. Raiffeisen stavební spořitelna tomuto zařízení věnuje na úpravu interiéru 100 000 Kč.

Kde je ještě možné shlédnout výstavu Raiffeisen Styl?

Olomouc OC Olympia 12. 9. - 25. 9.
Pardubice OC Grand 26. 9. - 2. 10.
Hradec Králové Hypernova 3. 10. - 16. 10.
Liberec Nisa: Centrum 17. 10. - 30. 10.
Teplice OC Olympia 31. 10. - 13. 11.
Plzeň OC Olympia 14. 11. - 27. 11.
České Budějovice OC IGY 28. 11. - 11. 12.
Praha Galerie Butovice 12. 12. - 23. 12.

Líbil se vám článek?

-6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Důvody k investicím do nemovitostí jen tak nezmizí

24. 7. 2021 | Daniel Tácha | 9 komentářů

Důvody k investicím do nemovitostí jen tak nezmizí

Pandemie, rostoucí inflace a nejistota z budoucího vývoje ještě víc rozhýbala hypoteční i realitní trh. Nemovitosti zejména ve velkých městech, kde poptávka významně převyšuje nabídku,... celý článek

Úroky u hypoték dál rostou. Fronty na vyřízení taky

21. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Úroky u hypoték dál rostou. Fronty na vyřízení taky

Průměrný úrok hypoték počtvrté v řadě stoupl – v červnu na 2,13 % z květnových 2,06 %. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot u nově sjednaných... celý článek

Za jak dlouho našetříte na vlastní byt? Porovnání krajů

20. 7. 2021 | Petr Kučera | 15 komentářů

Za jak dlouho našetříte na vlastní byt? Porovnání krajů

Na vlastní bydlení si Češi mohou reálně našetřit za 56 let práce – tedy až v důchodu. Ukazuje to analýza stavební spořitelny Modrá pyramida. Ta vychází z průměrné mzdy, od níž odečítá... celý článek

Bytová družstva a aukce nemovitostí. Přehřátý realitní trh vyzkouší všecko

17. 7. 2021 | Radim Zelený | 15 komentářů

Bytová družstva a aukce nemovitostí. Přehřátý realitní trh vyzkouší všecko

Na trhu s nemovitostmi roste zájem o prodej prostřednictvím aukce a družstevní formu financování. V rozhovoru to popisuje šéf společnosti Next Reality Robert Hanzl. Současný hlad po... celý článek

Nová zbraň na energošmejdy. Vznikne registr, lidé se jich zbaví

16. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Nová zbraň na energošmejdy. Vznikne registr, lidé se jich zbaví

Lidé zřejmě budou lépe chráněni na trhu s energiemi. Poslanci schválili vládní novelu energetického zákona, teď ji projednají senátoři. Očekává se, že nová pravidla začnou platit od... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.