CENTRAL GROUP: STAVĚT Z NEJLEVNĚJŠÍHO SE NAKONEC NEVYPLATÍ

Petra Postlova | 7. 4. 2003

„Stavět z nejlevnějších, a tedy i často nejméně kvalitních materiálů, se nakonec stavebníkovi nemusí vyplatit. Kvalita stavebního materiálu této cenové kategorie nebývá vysoká a může tak po dlouhá léta svými nedostatečnými vlastnosti znepříjemňovat a prodražovat majiteli domu nové bydlení. Jako příklad stačí uvést levná okna se sklem s vysokou tepelnou prostupností. Cena je u nich sice na počátku levnější než u kvalitních vícekomorových oken, ale výsledné tepelné ztráty způsobené jejich nedostatečnými termoizolačními vlastnostmi se majiteli domu za dobu životnosti oken prodraží více než počáteční větší investice do kvality. Nejlevnější stavební materiály mají také kratší životnost, což se za několik let může projevit vyšší frekvencí oprav a tedy i zbytečnými dodatečnými investicemi.

„Právě proto, že na kvalitě se nedá ušetřit, staví společnost Central Group výhradně z osvědčených materiálů předních výrobců. Nemůžeme tak být nejlevnější stavební firmou - pohybujeme se v nižší střední cenové úrovni trhu,“ říká ředitel společnosti Dušan Kunovský. Podle jeho slov by se použitím těch nejlevnějších materiálů daly na každém domě ušetřit desítky i stovky tisíc korun. „ To by však byl krok špatným směrem, protože právě tady se šetřit nesmí,“ dodává ředitel Kunovský.

Firma Central Group staví své rodinné i bytové domy výhradně z termoizolačních cihel systému Porotherm, které příznivě ovlivňují mikroklima v postavených domech a mají velmi dobré zvukově izolační vlastnosti. Na střechy svých domů používá společnost Central Group betonovou střešní krytinu Bramac, která je velice odolná proti popraskání a patří k tomu nejlepšímu ve své kategorii. Okna společnost odebírá od firmy AQ okna a střešní okna od firmy Velux.

Společnost Central Group také neustále zvyšuje standardní provedení svých domů. Nyní jsou i ve standardu zahrnuty kvalitní minerální vnější omítky a vápenosádrové vnitřní omítky, díky termoizolační maltě se zlepšily tepelně-izolační vlastnosti obvodového zdiva. Dále základní provedení domů nově zahrnuje například nadstandardně řešenou koupelnu s rohovou vanou, nadstandardní vnitřní dveře a cirkulaci teplé vody u většiny typů domů.

Kvalitní stavební materiál je také jedním z důvodů, proč si Central Group může dovolit vystavovat pro klienty certifikáty na kvalitu hrubé stavby a kompletního domu od nezávislé, státem akreditované zkušebny ÚSZ (Ústav stavebního zkušebnictví). Dodavatelé hlavních stavebních materiálů - Porotherm, Bramac, AQ okna a Velux ještě navíc vystavují klientům své certifikáty na kvalitu provedení. Díky tomu může společnost nabídnout prodlouženou záruku na kvalitu až pět let od předání stavby klientovi.

 

CENTRAL GROUP a.s.
Budějovická 1 140 00 Praha 4
tel.: 261 122 470, 261 122 751
info@centralgroup.cz
www.central-group.cz

 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Bydlení, CENTRAL GROUP, koruna, stavba

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.