Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

V Hostivici u Prahy vyrostou stovky rodinných domů

| 7. 2. 2003
SOUSTŘEDĚNÁ VÝSTAVBA MÁ SVÉ PRO A PROTI
Jedna z největších investičních akcí v oblasti výstavby rodinných domů v ČR se rozjíždí v obci Hostivice u Prahy na západním okraji hlavního města. Společnost CENTRAL GROUP, která se zabývá výstavbou a prodejem rodinných domů, parcel a bytů, zde postaví 266 rodinných domů. Dalších 94 parcel, prodávaných touto společností, by měly zaplnit domy postavené individuálními stavebníky. Velký objem výstavby je přitom důvodem, proč společnost CENTRAL GROUP může nabídnout v této lokalitě mj. i řadové domy s dispozicí 3+kk a podlahovou plochou 73 m2 už za 1,99 milionu korun, a to včetně pozemku.

CENY OD 19 000 KČ/M2

Právě tzv. soustředěná výstavba typových domů na jedné lokalitě (prodávají se rodinné domy i s parcelami) umožňuje vysokou produktivitu práce a samozřejmě mimořádně příznivé nákupní ceny jak stavebních materiálů, tak pozemků. To se potom odráží na příznivých cenách dokončených rodinných domů. V nabídce Central Group se proto například ceny domů s pozemky v Praze a okolí pohybují od 19 000 Kč/m2 podlahové plochy domu. To je výrazně méně než činí cenová úroveň nových standardních bytů v Praze. Vzhledem k tomu, že Hostivice leží přímo na hranici Prahy 5 a Prahy 6, a patří k tzv. dobrým adresám, nebyl pro firmu problém vyprodat 80% nemovitostí z 1.etapy prodeje za pouhé dva měsíce.

K pořízení domu s pozemkem nabízí firma Central Group 14 způsobů platby. Stačí mít pouze 10% z ceny a zbývající část je možno financovat z úvěru nebo nemovitostí na protiúčet. Klient si dokonce může vybrat i takový způsob platby, kdy doplatek ve výši 90% ceny uhradí až do půl roku od převzetí dokončeného nového domu nebo bytu do užívání.

CO JE SOUSTŘEDĚNÁ VÝSTAVBA

Charakteristickým rysem pro soustředěnou výstavbu je to, že se celá lokalita nebo alespoň některá ucelená etapa dokončuje do předem stanoveného společného termínu. Spolu s dokončováním výstavby rodinných domů se dokončuje i finální vrstva komunikace a chodníky.To zaručuje čistotu v dokončené lokalitě bez rušivých vlivů dlouhodobě probíhající výstavby na okolních pozemcích, jak se často děje v lokalitách, kde se prodávají jednotlivě parcely pro samostatnou výstavbu. Předností soustředěné výstavby jsou garance pevné dostupné ceny a pevného termínu. Ze své podstaty má však i svá určitá omezení. Předně, pro určitý pozemek je vždy dán určitý typ domu, který není možno měnit za jiný. Stanovený dům je však vždy možné většinou doplňovat o určité nadstandardní prvky, jako například arkýře, vikýře, krby, pergoly či předokenní bezpečnostní rolety. Zatímco vnější vzhled domu je společností regulován, v rámci individuálních požadavků uvnitř domu má klient téměř neomezenou volnost.

EKONOMICKÉ I LUXUSNÍ DOMY

Soustředěná výstavba, to však nejsou jen menší rodinné domy stavěné po stovkách. Pravdou je, že menší domy s pozemky v cenách od 2 do zhruba 4 milionů korun jsou nejžádanější a jsou obvykle nejdříve vyprodány. Firma Central Group však nabízí bydlení i pro klienty, kteří ho vyžadují v nadstandardních domech na větších pozemcích. Proto v současnosti v rámci programu soustředěné výstavby firma prodává i luxusní, samostatně stojící domy na prostornějších parcelách. Taková výstavba nyní probíhá například v lokalitě K Lesu v Praze 4 – Libuši.

Společnost CENTRAL GROUP působí v oblasti stavebnictví a prodeje nemovitostí od roku 1994. Do roku 2002 si už přes 1600 klientů vybralo některý z jejích rodinných domů za svůj domov. Za celou dobu svého působení nikdy nečerpala žádný bankovní úvěr a k jejímu účetnictví auditoři opakovaně vydávají výrok „bez výhrad“. Všechny stavby firmy jsou zděné, při výstavbě se používají osvědčené kvalitní materiály předních výrobců – Porotherm, Bramac, Velux a další. Kvalita staveb je garantována certifikáty nezávislé, státem akreditované zkušebny ÚSZ (Ústav stavebního zkušebnictví). Navíc jsou pro klienty vystavovány certifikáty na kvalitu provedení od dodavatelů hlavních stavebních materiálů.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+15
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK