Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Hypotéky jsou konečně dostupnější

| 11. 4. 2002
PROGRES, nový typ hypotečního úvěru, který od dubna nabízí fyzickým osobám Českomoravská hypoteční banka (ČMHB), otevírá zcela nové možnosti pro mladé lidi do 36 let. Budou si totiž moci pořídit vlastní byt, pozemek, nebo dům, i když prozatím nemají dost peněz.

Podstata hypotéky PROGRES spočívá v tom, že klienti platí zpočátku splátky přibližně o 25 % nižší než při standardní hypotéce, které se pak postupně zvyšují. To znamená, že ten, kdo dnes na standardní splátky nemá dost peněz, může si bydlení s hypotečním úvěrem PROGRES dovolit. Ani zvýšené splátky v budoucnu nejsou problémem, protože jejich růst bude kompenzován růstem nominálních mezd.

PROGRES pomůže mnoha rodinám

Progres umožní rodinám bydlet bez několikaletého šetření ve vlastním bytě, nebo domě a zároveň lépe zvládnout jednotlivé splátky. U průměrné rodiny je měsíční navýšení rodinného rozpočtu o několik tisíc korun díky hypotéce Progres možností, jak si pořídit vlastní bydlení. Pokud jde o příjmově vyšší kategorie, tito lidé si mohou zase díky této hypotéce dovolit například lepší vybavení. Konkrétní výhody hypotéky PROGRES si lze ukázat na následujícím příkladě. V případě hypoteční půjčky ve výši jednoho milionu korun standardní měsíční splátka činí zhruba 7 800 Kč. U progresivní splátky klient začíná se splátkami na přibližně 5 900 Kč a končí na 11 500 Kč. Jeho nominální mzda však mezitím při uvažované konzervativní čtyřprocentní valorizaci stoupne například z 15 000 Kč na zhruba 31 603 Kč.

Kdo, co a za jakých podmínek

Hypoteční úvěr PROGRES je určen pro fyzické osoby - občany do 36 let. Zajištění tohoto úvěru je vždy požadováno zástavním právem k nemovitosti.. Minimální výše hypotečního úvěru činí 200 000 korun a maximální výše 3 000 000 Kč. Čerpání hypotečního úvěru může být jednorázové, nebo postupné, avšak vždy bezhotovostní. Splatnost úvěru je 20 let, splátkový režim měsíční. Úroková sazba je pevná na pět let. Výše splátky je fixována vždy na jeden rok. Pro následující období se splátka zvyšuje o pevný koeficient růstu. Po období, kdy se nemění úroková sazba, se nemění ani koeficient růstu.

Progresivní splátky, progresivní přístup

Progresivní splácení hypotečního úvěru PROGRES umožňuje poskytnout úvěr zejména mladým žadatelům. Na začátku profesní kariéry totiž mají obvykle nižší příjmy, a proto nemají přístup ke klasickým hypotečním úvěrům. PROGRES má však řadu dalších výhod, mezi něž patří nárok na odpočet úroků od základu daně z příjmu a v případě výstavby nové bytové jednotky nárok na státní finanční podporu. Na prvním místě však vždy budou stát možnost bydlet hned bez několikaletého spoření a spolehlivost a výhodnost investice.

Více informací na ČMHB

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+11
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK