Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Akcie:krátký týden přinesl slušný růst

| rubrika: Analýza | 13. 7. 2010
Akcie:krátký týden přinesl slušný růst
Ačkoliv minulý týden měl jen tři obchodní dny, tuzemské obchodování zaznamenalo velice solidní růst. Hlavní část zisků si index PX připsal ve čtvrtek.

Pražská burza v podstatně zkráceném obchodním týdnu zaznamenala růst za slušných objemů. Index PX posílil o 2,46 %, když hlavní část zisků si připsal během čtvrteční seance. Praha doháněla ve čtvrtek velmi dobrou výkonnost západních burz ze středy. V čele růstu stály především bankovní tituly, když oba hlavní bankovní domy na našem trhu přidaly více než 5 %. Banky rostly se sektorem v Evropě, když investoři spekulují na dobré výsledky zátěžových testů velkých evropských bank. Největší růst si připsaly akcie mediální CME (+7,1 %), kterým se podařilo korigovat předchozí propad, a titul se odrazil od svého téměř ročního minima. Oživení cen na komoditním trhu prospělo akciím NWR, které si připsaly 3,4 % a vrátily se na hranici 220 Kč. S deklarovanou dividendou v zádech a lepším sentimentem se dařilo i Pegasu, který si připsal 2,7 %. Nákupní aktivita u Telefónica O2 byla nad hranicí 420 Kč již slabší, titul za vývojem trhu částečně zaostal a přidal 0,5 %. Ještě méně se dařilo ČEZu, který během tří obchodních dní ztratil 0,3 %.

Vývoj indexu PX

IndexMinulý týdenTento týdenZměna v %
PX1 119,01 146,50+ 2,46

Klíčové události minulého týdne

 • Průmyslová aktivita v květnu vzrostla meziročně o 16,9 % po dubnovém růstu o 10,9 %. Meziměsíčně po očištění bylo dosaženo růstu o 0,1 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 27,2 %.
 • Maloobchodní tržby bez sezónního očištění v květnu meziročně vzrostly o 3,1 %.
 • Guvernér ČNB Miroslav Singer uvedl, že sazby na rekordně nízké úrovni zůstanou zřejmě déle, než se původně očekávalo. Singer rovněž uvedl, že úsporná opatření v Evropě pravděpodobně nezasáhnou naši ekonomiku příliš tvrdě.

Vývoj titulů na domácích trzích

ČEZ
9/7 ČEZ odkoupil 100% podíl ve společnosti FVE Vranovská ves, která je aktivní v oblasti budování fotovoltaické elektrárny o celkovém instalovaném výkonu 16 MWp. Podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

Erste Bank
8/7 Citigroup snížila svoji cílovou cenu pro rakouskou banku na 34 EUR z původních 36 EUR. Doporučení bylo ponecháno na stupni „buy“. Nižší cílová cena odráží nižší očekávané zisky po zavedení speciální daně pro finanční instituce v Maďarsku, kde je banka aktivní.

New World Resources
7/7 Citigroup snížila cílovou cenu pro těžařskou společnost na 770 pencí z původních 995 pencí.
9/7 K opačnému výsledku než Citigroup dospěli analytici Goldman Sachs, kteří navýšili svoji cílovou cenu pro titul na 1 070 pencí z původních 1 000 pencí.

Pegas Nonwovens
7/7 Představenstvo výrobce netkaných textilií navrhuje vyplatit ze zisku za loňský rok dividendu ve výši 0,95 EUR na akcii. Vedení dodrželo svůj předpoklad o progresivním vývoji a návrh je tak vyšší než předchozí dividenda ve výši 0,9 EUR. Konečné rozhodnutí o výši dividendy a rozhodných termínech by mělo být učiněno na začátku září.

Očekávané události

 • 12/7 Spotřebitelské ceny (Červen)
 • 12/7 Nezaměstnanost (Červen)
 • 15/7 Průmyslové ceny (Červen)

Komentář připravil server e-Broker společnosti Fio.

Základní přehled o vývoji trhů přinášejí jejich indexy. Podívejte se, jak se dařilo:

 • americkému indexu Dow Jones,
 • technologickému indexu Nasdaq,
 • německému indexu DAX,
 • českému indexu PX.

Informace o dalších trzích zjistíte pomocí více než pěti desítek dalších indexů.
Mnoho dalších informací najdete také v naší vylepšené sekci  investice!

 • RSS
 • Kindle
 • Poslat e-mailem
 • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK