Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 26. 9. 2022
Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zdroj: Shutterstock

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření závodu v Boršově nebo na refinancování závazků.

Karo Leather nabízela od 12. do 26. září až 1,1 milionu nových akcií v cenovém rozpětí 120 až 140 korun za akcii. Investoři si objednali maximální počet kusů na spodní cenové úrovni, nové akcie tedy Karo Leather prodala v rámci takzvaného SPO (Secondary Public Offering) za 120 korun za kus.

S akciemi firmy se od konce roku 2019 obchoduje na menším trhu Start pražské burzy a také na burze RM-Systém. Tehdy firma na burzu vstupovala s cenou za akcii ve výši 40 korun.

Po dobu úpisu nových akcií bylo obchodování na burzách s dříve vydanými akciemi pozastaveno a obnoveno bude zítra. S akciemi se obchoduje minimálně, například za srpen na Startu bylo prodáno jen 500 kusů akcií za 74 500 korun. Na burze bylo dosud investorům k dispozici 3,9 milionu akcií Karo Leather.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

„Děkujeme všem stávajícím i novým akcionářům za projevenou důvěru. Už dnes mohu potvrdit, že výnosy z prodeje akcií pohodlně zajišťují bezproblémové dokončení zamýšlených investic pro novou fázi výroby,“ uvedl Jakub Hemerka, ředitel Karo Leather.

„V dnešní turbulentní době vnímám výsledek transakce jako nebývalý úspěch. Poptávka po akciích byla silná. Věřím, že i díky tomu bude akcie do budoucna více likvidní,“ komentoval úpis poradce transakce František Bostl ze Starteepo. Celkem bylo zadáno do veřejné aukce 163 objednávek v objemu 1 116 000 kusů. Emise tak byla mírně přeupsána.

Většinový 79% akciový podíl ve skupině drží tři největší akcionáři: zakladatel a generální ředitel Pavel Klvaňa, finanční ředitel Jakub Hemerka a investiční fond CZEGG Ventures z finanční skupiny Starteepo. Dalších 21 % akcií připadá na drobné investory, podílové a penzijní fondy.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

23. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

Burza cenných papírů Praha bude mít nový index, založený na cenných papírech, se kterými se obchoduje na neregulovaném trhu Start.

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

22. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

Společnost Kofola ČeskoSlovensko kupuje většinový podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, pod kterou spadají značky Holba, Zubr a Litovel.

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

10. 8. 2023 | Petr Kučera

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

S akciemi na trhu Start pražské burzy se od 1. září začne obchodovat v?kontinuálním režimu, tedy stejným způsobem jako na trzích Prime, Standard a Free. Obchodování v?kontinuálním režimu... celý článek

Partners Financial Services