Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 26. 9. 2022
Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zdroj: Shutterstock

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření závodu v Boršově nebo na refinancování závazků.

Karo Leather nabízela od 12. do 26. září až 1,1 milionu nových akcií v cenovém rozpětí 120 až 140 korun za akcii. Investoři si objednali maximální počet kusů na spodní cenové úrovni, nové akcie tedy Karo Leather prodala v rámci takzvaného SPO (Secondary Public Offering) za 120 korun za kus.

S akciemi firmy se od konce roku 2019 obchoduje na menším trhu Start pražské burzy a také na burze RM-Systém. Tehdy firma na burzu vstupovala s cenou za akcii ve výši 40 korun.

Po dobu úpisu nových akcií bylo obchodování na burzách s dříve vydanými akciemi pozastaveno a obnoveno bude zítra. S akciemi se obchoduje minimálně, například za srpen na Startu bylo prodáno jen 500 kusů akcií za 74 500 korun. Na burze bylo dosud investorům k dispozici 3,9 milionu akcií Karo Leather.

„Děkujeme všem stávajícím i novým akcionářům za projevenou důvěru. Už dnes mohu potvrdit, že výnosy z prodeje akcií pohodlně zajišťují bezproblémové dokončení zamýšlených investic pro novou fázi výroby,“ uvedl Jakub Hemerka, ředitel Karo Leather.

„V dnešní turbulentní době vnímám výsledek transakce jako nebývalý úspěch. Poptávka po akciích byla silná. Věřím, že i díky tomu bude akcie do budoucna více likvidní,“ komentoval úpis poradce transakce František Bostl ze Starteepo. Celkem bylo zadáno do veřejné aukce 163 objednávek v objemu 1 116 000 kusů. Emise tak byla mírně přeupsána.

Většinový 79% akciový podíl ve skupině drží tři největší akcionáři: zakladatel a generální ředitel Pavel Klvaňa, finanční ředitel Jakub Hemerka a investiční fond CZEGG Ventures z finanční skupiny Starteepo. Dalších 21 % akcií připadá na drobné investory, podílové a penzijní fondy.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

8. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

Akcie letos přišly už o zhruba pětinu hodnoty. Jsou už na dně? Je teď správný čas nakupovat, nebo je obrat k růstu ještě daleko? Zeptali jsme se expertů na investice.

Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně

18. 10. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně

Ve veřejné nabídce akcií (IPO) společnosti Hardwario měli investoři zájem o 132,47 % nabízených akcií. Emise tak byla takzvaně přeupsána a někteří zájemci museli být kráceni.

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

4. 10. 2022 | Petr Kučera

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

Akcionáři Komerční banky by ještě před Vánoci – od 22. prosince – mohli dostat další dividendu. Návrh na mimořádnou výplatu nerozděleného zisku zveřejnilo představenstvo banky.

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

14. 9. 2022 | Petr Kučera

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

S jednoduchým investováním přes mobil přichází první velká banka. Zájemci si o ní musí aktivně říct, nebo čekat na oslovení.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.