Karo dává na burzu nové akcie. Zpracovatel kůží rozšiřuje výrobu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 12. 9. 2022
Karo dává na burzu nové akcie. Zpracovatel kůží rozšiřuje výrobu

Zdroj: Shutterstock

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes zahájil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů chce získat peníze na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření závodu v Boršově nebo na refinancování závazků.

Karo Leather nabízí od 12. do 26. září až 1,1 milionu nových akcií v cenovém rozpětí 120 až 140 korun za akcii. Objem transakce tak může dosáhnout 132 až 154 milionů korun. Minimální objednávka (jeden lot) je stanovena na 250 kusů akcií, investoři tedy musí mít připraveno minimálně 30 tisíc korun. O akcie se můžou hlásit přes obchodníky s cennými papíry, kteří jsou členy Burzy cenných papírů Praha.

S akciemi firmy se od konce roku 2019 obchoduje na menším trhu Start pražské burzy a také na burze RM-Systém. Tehdy firma na burzu vstupovala s cenou za akcii ve výši 40 korun, dnes je na Startu za 148 korun a na RM-Systému za 138 korun.

Po dobu aktuálního úpisu nových akcií bylo obchodování na burzách s dříve vydanými akciemi pozastaveno. S akciemi se obchoduje minimálně, například za srpen na Startu bylo prodáno jen 500 kusů akcií za 74 500 korun. Na burze bylo dosud investorům k dispozici 3,9 milionu akcií Karo Leather.

Promo

Srovnejte si to s námi

Většinový 79% akciový podíl ve skupině drží tři největší akcionáři: zakladatel a generální ředitel Pavel Klvaňa, finanční ředitel Jakub Hemerka a investiční fond CZEGG Ventures z finanční skupiny Starteepo. Dalších 21 % akcií připadá na drobné investory, podílové a penzijní fondy.

„Očekáváme, že 70 milionů korun bude použito na investice do dokončení nového závodu v Brtnici a návazně finálního rozšíření kapacit závodu v Boršově. Prostředky budou použity na proplacení dotačních programů, které se nám podařilo získat. Případné další výnosy z nabídky akcií použijeme na posílení pracovního kapitálu a refinancování některých závazků,“ říká Jakub Hemerka, finanční ředitel Karo Leather.

Za rok 2022 očekává Karo výnosy na úrovni 252 milionů korun a hrubý zisk před započtením úroků, daní a odpisů EBITDA 34 milionů korun. Obojí by představovalo zhruba 60% meziroční růst. „Cílem našich aktivit pro následujících pět let je vytvoření silné a unikátní výrobní skupiny, která bude schopna realizovat zisk EBITDA až 750 milionů korun ročně,“ říká Hemerka.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

26. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření... celý článek

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

14. 9. 2022 | Petr Kučera

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

S jednoduchým investováním přes mobil přichází první velká banka. Zájemci si o ní musí aktivně říct, nebo čekat na oslovení.

Bezvavlasy dají na burzu méně akcií. Chtěly vyšší cenu

1. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Bezvavlasy dají na burzu méně akcií. Chtěly vyšší cenu

Společnost Bezvavlasy dostane od investorů na pražské burze 112,7 milionu korun na další rozvoj. Dnes skončil primární úpis akcií (IPO), s nimiž se od 7. září začne veřejně obchodovat... celý článek

Máte si pořídit Bezvavlasy? O novou akcii bude zájem

19. 8. 2022 | Jiří Hovorka

Máte si pořídit Bezvavlasy? O novou akcii bude zájem

Jak lákavá je nabídka akcií společnosti Bezvavlasy, českého e-shopu s téměř půlmiliardovým obratem? Zeptali jsme se investičních expertů.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.