Karo dává na burzu nové akcie. Zpracovatel kůží rozšiřuje výrobu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 12. 9. 2022
Karo dává na burzu nové akcie. Zpracovatel kůží rozšiřuje výrobu

Zdroj: Shutterstock

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes zahájil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů chce získat peníze na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření závodu v Boršově nebo na refinancování závazků.

Karo Leather nabízí od 12. do 26. září až 1,1 milionu nových akcií v cenovém rozpětí 120 až 140 korun za akcii. Objem transakce tak může dosáhnout 132 až 154 milionů korun. Minimální objednávka (jeden lot) je stanovena na 250 kusů akcií, investoři tedy musí mít připraveno minimálně 30 tisíc korun. O akcie se můžou hlásit přes obchodníky s cennými papíry, kteří jsou členy Burzy cenných papírů Praha.

S akciemi firmy se od konce roku 2019 obchoduje na menším trhu Start pražské burzy a také na burze RM-Systém. Tehdy firma na burzu vstupovala s cenou za akcii ve výši 40 korun, dnes je na Startu za 148 korun a na RM-Systému za 138 korun.

Po dobu aktuálního úpisu nových akcií bylo obchodování na burzách s dříve vydanými akciemi pozastaveno. S akciemi se obchoduje minimálně, například za srpen na Startu bylo prodáno jen 500 kusů akcií za 74 500 korun. Na burze bylo dosud investorům k dispozici 3,9 milionu akcií Karo Leather.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Promo

Srovnejte si to s námi

Většinový 79% akciový podíl ve skupině drží tři největší akcionáři: zakladatel a generální ředitel Pavel Klvaňa, finanční ředitel Jakub Hemerka a investiční fond CZEGG Ventures z finanční skupiny Starteepo. Dalších 21 % akcií připadá na drobné investory, podílové a penzijní fondy.

„Očekáváme, že 70 milionů korun bude použito na investice do dokončení nového závodu v Brtnici a návazně finálního rozšíření kapacit závodu v Boršově. Prostředky budou použity na proplacení dotačních programů, které se nám podařilo získat. Případné další výnosy z nabídky akcií použijeme na posílení pracovního kapitálu a refinancování některých závazků,“ říká Jakub Hemerka, finanční ředitel Karo Leather.

Za rok 2022 očekává Karo výnosy na úrovni 252 milionů korun a hrubý zisk před započtením úroků, daní a odpisů EBITDA 34 milionů korun. Obojí by představovalo zhruba 60% meziroční růst. „Cílem našich aktivit pro následujících pět let je vytvoření silné a unikátní výrobní skupiny, která bude schopna realizovat zisk EBITDA až 750 milionů korun ročně,“ říká Hemerka.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

10. 8. 2023 | Petr Kučera

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

S akciemi na trhu Start pražské burzy se od 1. září začne obchodovat v?kontinuálním režimu, tedy stejným způsobem jako na trzích Prime, Standard a Free. Obchodování v?kontinuálním režimu... celý článek

Vyznáte se na pražské burze? Investujte čas do kvízu

6. 8. 2023 | Gabriel Pleska

Vyznáte se na pražské burze? Investujte čas do kvízu

Není nutné vědět, kdy burza vznikla, abyste na ní mohli vydělat miliony. Na druhou stranu mít přehled (nebo umět zablufovat, že ho máte), to se v byznyse počítá. Máte přehled o pražské... celý článek

Dividendu ČEZ dostanete snadněji. Novinka pomůže i zpětně

28. 7. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Dividendu ČEZ dostanete snadněji. Novinka pomůže i zpětně

Státem ovládaná společnost ČEZ od letošního srpna zjednoduší výplatu dividend. Novinka pomůže hlavně drobným akcionářům, a to i za několik let zpětně. 

Úspěch, hlásí mmcité. O nové akcie na pražské burze byl zájem

26. 7. 2023 | Petr Kučera

Úspěch, hlásí mmcité. O nové akcie na pražské burze byl zájem

Skupina mmcité, výrobce městského mobiliáře z Uherského Hradiště, prodala při veřejné nabídce (IPO) všechny nabízené akcie. Úpis skončil dnes v poledne.

Na pražskou burzu jde výrobce městského mobiliáře. Koupíte nové akcie?

11. 7. 2023 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu jde výrobce městského mobiliáře. Koupíte nové akcie?

Bílovická akciová společnost mmcité, která se zabývá navrhováním a výrobou městského mobiliáře, nabídne své akcie na trhu Start Burzy cenných papírů Praha. Firma dá k dispozici až třetinový... celý článek

Partners Financial Services