O akcie skupiny Coloseum byl při IPO malý zájem

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 19. 7. 2022 13:00 aktualizováno 19. 7. 2022 15:45 | 4 komentáře
O akcie skupiny Coloseum byl při IPO malý zájem
Jan Mužátko, zakladatel a majitel skupiny Coloseum, při startu IPO.
Zdroj: BCPP

Česká gastronomická skupina Coloseum prodala během veřejné nabídky akcií (IPO) jen necelé dvě pětiny nabízených akcií. Obchodování na trhu Start pražské burzy začne 25. července za upisovací cenu 246 korun.

Jde o spodní hranici cenového rozpětí při IPO (246 až 304 korun za akcii). Investoři upsali 162 200 kusů akcií. Coloseum nabízelo 425 000 akcií, které mohly představovat až 38% podíl společnosti.

Od investorů chtělo Coloseum při IPO získat přinejmenším 100 milionů korun, i přes prodloužení nabídky o týden se upsalo jen 39,9 milionu. Hodnota společnosti po úpisu činí 212 101 200 korun, oznámila dnes Burza cenných papírů Praha.

Investoři získají ve firmě 18,8% podíl na základním jmění společnosti. Podíl zakladatele a hlavního akcionáře Jana Mužátka klesne zhruba na 66 %, upřesnila skupina Coloseum.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Podle Jiřího Staníka ze společnosti Helgi Library se většina prostředků použije na snížení zadluženosti společnosti. Zároveň se část nového kapitálu využije na dokončení rozpracovaných projektů – otevření nových restaurací Pizza Coloseum nebo kaváren Caffé Pascucci. Mužátko zároveň připravuje kroky, jak dále doplnit kapitál společnosti, aby skupina mohla pokračovat v plánované expanzi a dále se snížila celková zadluženost společnosti.

Malý zájem odpovídá očekávání expertů. IPO společnosti Coloseum považovali za nejméně atraktivní z trojice nových titulů, které mohli investoři na pražské burze během června upisovat. A potvrdil to i výsledek: o akcie společností Gevorkyan a M&T 1997 byl výrazně vyšší zájem.

V průběhu léta chce uvést IPO také společnost Bezvavlasy, distributor profesionální vlasové kosmetiky. 

Psali jsme: První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů


Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

23. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

Burza cenných papírů Praha bude mít nový index, založený na cenných papírech, se kterými se obchoduje na neregulovaném trhu Start.

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

22. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

Společnost Kofola ČeskoSlovensko kupuje většinový podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, pod kterou spadají značky Holba, Zubr a Litovel.

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

10. 8. 2023 | Petr Kučera

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

S akciemi na trhu Start pražské burzy se od 1. září začne obchodovat v?kontinuálním režimu, tedy stejným způsobem jako na trzích Prime, Standard a Free. Obchodování v?kontinuálním režimu... celý článek

Partners Financial Services