První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 21. 6. 2022
První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

Zdroj: Pizza Coloseum

Česká gastronomická skupina Coloseum odstartuje ve středu 22. června veřejnou nabídku akcií (IPO). Přes trh Start pražské burzy nabídne 425 tisíc akcií, které mohou představovat až 38% podíl společnosti. Od investorů chce získat minimálně 100 milionů korun.

Upisovací období potrvá do 12. července. Nabídky bude možné podávat v cenovém rozpětí 246 až 304 Kč za akcii a minimální velikost objednávky bude 100 kusů akcií, minimální výše objednávky tak dělá 24 600 korun.

„Na burzu jsme se chystali vstoupit už dříve, ale pod vlivem pandemie jsme náš záměr odložili. Jsem proto rád, že se nám konečně podařilo završit dlouhý proces čekání. Věřím, že první gastro akcie v Praze dokážou oslovit jak zkušené hráče na burze, tak drobné retailové investory, naše klienty, kteří značce Coloseum věří,“ říká Jan Mužátko, majitel skupiny Coloseum.

Zhruba polovina získaných prostředků by měla jít na refinancování závazků a polovina na nové investice. Coloseum chce za nové peníze například etablovat v Česku italskou kavárenskou síť Caffé Pascucci, na kterou skupina získala desetiletou masterfranšízu. 

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Investoři se o akcie mohou hlásit přes obchodníky s cennými papíry, kteří jsou členy Burzy cenných papírů Praha. Online IPO nabízí například i aplikace opPortunity od investiční platformy Portu.

Coloseum je třetí novou akcií mířící na trh Start pražské burzy v krátké době. IPO nedávno ukončila slovenská společnost Gevorkyan z oboru práškové metalurgie, která od investorů získala 727 milionů korun. Dnes prvotní úpis dokončil také výrobce dveřních klik a kování M&T 1997, který akcie upsal za cenu 30 tisíc korun za kus.

Psali jsme:

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Investujte do indexu S&P 500!

Investujte do indexu S&P 500!

Zabezpečte svou budoucnost. Investujte do akcií globálních firem jako Apple či Coca-Cola díky fondu EFEKTIKA! S předpokládaným výnosem přes 7 % ročně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

23. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

Burza cenných papírů Praha bude mít nový index, založený na cenných papírech, se kterými se obchoduje na neregulovaném trhu Start.

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

22. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

Společnost Kofola ČeskoSlovensko kupuje většinový podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, pod kterou spadají značky Holba, Zubr a Litovel.

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

10. 8. 2023 | Petr Kučera

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

S akciemi na trhu Start pražské burzy se od 1. září začne obchodovat v?kontinuálním režimu, tedy stejným způsobem jako na trzích Prime, Standard a Free. Obchodování v?kontinuálním režimu... celý článek

Partners Financial Services