Moneta vyplatí sedm korun na akcii. Potvrzeno

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 26. 4. 2022 | 2 komentáře
Moneta vyplatí sedm korun na akcii. Potvrzeno

Zdroj: Shutterstock

Akcionáři Moneta Money Bank dostanou dividendu za rok 2021 ve výši sedm korun za akcii. Návrh představenstva banky dnes schválila valná hromada.

Banka loni hospodařila s čistým ziskem 4,1 miliardy korun. Z toho si 3,6 miliardy korun přes dividendy vyplatí akcionáři, zbylých 483 milionů korun bude převedeno na účet nerozděleného zisku z minulých let.

Právo na dividendu získají ti akcionáři, kteří budou zapsáni jako akcionáři Moneta Money Bank v Centrálním depozitáři cenných papírů k rozhodnému dni 2. května 2022. Kdo dividendu chce, musí akcie na pražské burze koupit nejpozději ve čtvrtek 28. dubna, přes RM-Systém pak v pondělí 2. května. (Proč se termíny liší? Odpověď najdete v tomto textu.) Dividendu pak dostanou bezhotovostně 25. května.

Akcie Monety se aktuálně na pražské burze prodává za 93,50 koruny. Dividendový výnos k této ceně dělá 7,5 %.

Výplata dividendy v plné části se vrací po dvou letech, kdy ČNB kvůli dopadům pandemie covidu omezovala výplatu dividend. Naposledy akcionáři Monety dostaly celou dividendu v roce 2019 ze zisku roku 2018. Tehdy šlo o 6,15 koruny. O rok dříve to bylo osm korun. Z části zisku za roky 2019 a 2020 dostali akcionáři tři koruny na začátku letošního roku.

Nyní se Moneta chystá na spojení s Air Bank ze skupiny PPF. V rámci transakce se chystá nový úpis akcií, jejichž počet by měl vzrůst o polovinu. Detaily transakce najdete v prosincové zprávě.

Vývoj ceny akcie Monety

Zdroj: peníze.cz

Zdroj: Peníze.cz 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

19. 5. 2022 | Jana Divinová

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z dob koronaviru a financovat nové projekty, mimo jiné i vstup italské sítě Caffé Pascucci na tuzemský... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Přes půl miliardy do neznáma. Na pražské burze budou nové akcie

4. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Přes půl miliardy do neznáma. Na pražské burze budou nové akcie

Na pražskou burzu vstoupí na začátku příštího týdne nový typ akcie. Uvede ho tam investiční skupina Wood & Company a jde o takzvaný SPAC (Special Purpose Acquisition Company).... celý článek

Pokuta pro Zapomenuté miliardy. ČNB řeší hledače akcií z kuponovky

21. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Pokuta pro Zapomenuté miliardy. ČNB řeší hledače akcií z kuponovky

Společnost Stock Convertor, která provozuje službu Zapomenuté miliardy, dostala od České národní banky pokutu 50 tisíc korun. Neposkytla totiž požadované údaje, které po ní chtěla ČNB... celý článek

Valná hromada Komerční banky schválila dividendu

20. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Valná hromada Komerční banky schválila dividendu

Komerční banka vyplatí z loňského zisku akcionářům dividendu ve výši 43,8 koruny před zdaněním. Schválila to dnešní valná hromada.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.