Moneta vyplatí sedm korun na akcii. Potvrzeno

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 26. 4. 2022 | 2 komentáře
Moneta vyplatí sedm korun na akcii. Potvrzeno

Zdroj: Shutterstock

Akcionáři Moneta Money Bank dostanou dividendu za rok 2021 ve výši sedm korun za akcii. Návrh představenstva banky dnes schválila valná hromada.

Banka loni hospodařila s čistým ziskem 4,1 miliardy korun. Z toho si 3,6 miliardy korun přes dividendy vyplatí akcionáři, zbylých 483 milionů korun bude převedeno na účet nerozděleného zisku z minulých let.

Právo na dividendu získají ti akcionáři, kteří budou zapsáni jako akcionáři Moneta Money Bank v Centrálním depozitáři cenných papírů k rozhodnému dni 2. května 2022. Kdo dividendu chce, musí akcie na pražské burze koupit nejpozději ve čtvrtek 28. dubna, přes RM-Systém pak v pondělí 2. května. (Proč se termíny liší? Odpověď najdete v tomto textu.) Dividendu pak dostanou bezhotovostně 25. května.

Akcie Monety se aktuálně na pražské burze prodává za 93,50 koruny. Dividendový výnos k této ceně dělá 7,5 %.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Výplata dividendy v plné části se vrací po dvou letech, kdy ČNB kvůli dopadům pandemie covidu omezovala výplatu dividend. Naposledy akcionáři Monety dostaly celou dividendu v roce 2019 ze zisku roku 2018. Tehdy šlo o 6,15 koruny. O rok dříve to bylo osm korun. Z části zisku za roky 2019 a 2020 dostali akcionáři tři koruny na začátku letošního roku.

Nyní se Moneta chystá na spojení s Air Bank ze skupiny PPF. V rámci transakce se chystá nový úpis akcií, jejichž počet by měl vzrůst o polovinu. Detaily transakce najdete v prosincové zprávě.

Vývoj ceny akcie Monety

Zdroj: peníze.cz

Zdroj: Peníze.cz 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

10. 8. 2023 | Petr Kučera

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

S akciemi na trhu Start pražské burzy se od 1. září začne obchodovat v?kontinuálním režimu, tedy stejným způsobem jako na trzích Prime, Standard a Free. Obchodování v?kontinuálním režimu... celý článek

Vyznáte se na pražské burze? Investujte čas do kvízu

6. 8. 2023 | Gabriel Pleska

Vyznáte se na pražské burze? Investujte čas do kvízu

Není nutné vědět, kdy burza vznikla, abyste na ní mohli vydělat miliony. Na druhou stranu mít přehled (nebo umět zablufovat, že ho máte), to se v byznyse počítá. Máte přehled o pražské... celý článek

Dividendu ČEZ dostanete snadněji. Novinka pomůže i zpětně

28. 7. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Dividendu ČEZ dostanete snadněji. Novinka pomůže i zpětně

Státem ovládaná společnost ČEZ od letošního srpna zjednoduší výplatu dividend. Novinka pomůže hlavně drobným akcionářům, a to i za několik let zpětně. 

Úspěch, hlásí mmcité. O nové akcie na pražské burze byl zájem

26. 7. 2023 | Petr Kučera

Úspěch, hlásí mmcité. O nové akcie na pražské burze byl zájem

Skupina mmcité, výrobce městského mobiliáře z Uherského Hradiště, prodala při veřejné nabídce (IPO) všechny nabízené akcie. Úpis skončil dnes v poledne.

Na pražskou burzu jde výrobce městského mobiliáře. Koupíte nové akcie?

11. 7. 2023 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu jde výrobce městského mobiliáře. Koupíte nové akcie?

Bílovická akciová společnost mmcité, která se zabývá navrhováním a výrobou městského mobiliáře, nabídne své akcie na trhu Start Burzy cenných papírů Praha. Firma dá k dispozici až třetinový... celý článek

Partners Financial Services