Moneta vyplatí sedm korun na akcii. Potvrzeno

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 26. 4. 2022 | 2 komentáře
Moneta vyplatí sedm korun na akcii. Potvrzeno

Zdroj: Shutterstock

Akcionáři Moneta Money Bank dostanou dividendu za rok 2021 ve výši sedm korun za akcii. Návrh představenstva banky dnes schválila valná hromada.

Banka loni hospodařila s čistým ziskem 4,1 miliardy korun. Z toho si 3,6 miliardy korun přes dividendy vyplatí akcionáři, zbylých 483 milionů korun bude převedeno na účet nerozděleného zisku z minulých let.

Právo na dividendu získají ti akcionáři, kteří budou zapsáni jako akcionáři Moneta Money Bank v Centrálním depozitáři cenných papírů k rozhodnému dni 2. května 2022. Kdo dividendu chce, musí akcie na pražské burze koupit nejpozději ve čtvrtek 28. dubna, přes RM-Systém pak v pondělí 2. května. (Proč se termíny liší? Odpověď najdete v tomto textu.) Dividendu pak dostanou bezhotovostně 25. května.

Akcie Monety se aktuálně na pražské burze prodává za 93,50 koruny. Dividendový výnos k této ceně dělá 7,5 %.

Výplata dividendy v plné části se vrací po dvou letech, kdy ČNB kvůli dopadům pandemie covidu omezovala výplatu dividend. Naposledy akcionáři Monety dostaly celou dividendu v roce 2019 ze zisku roku 2018. Tehdy šlo o 6,15 koruny. O rok dříve to bylo osm korun. Z části zisku za roky 2019 a 2020 dostali akcionáři tři koruny na začátku letošního roku.

Nyní se Moneta chystá na spojení s Air Bank ze skupiny PPF. V rámci transakce se chystá nový úpis akcií, jejichž počet by měl vzrůst o polovinu. Detaily transakce najdete v prosincové zprávě.

Vývoj ceny akcie Monety

Zdroj: peníze.cz

Zdroj: Peníze.cz 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

27. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 9 komentářů

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

Akcie ČEZ na pražské burze dnes ztratila více jak desetinu z ceny. Investoři dnešním výprodejem akcií energetické společnosti reagovali na zprávu o možném zavedení sektorové daně. Ta... celý článek

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

21. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ

První restaurace na burze. Coloseum si jde pro 100 milionů

Česká gastronomická skupina Coloseum odstartuje ve středu 22. června veřejnou nabídku akcií (IPO). Přes trh Start pražské burzy nabídne 425 tisíc akcií, které mohou představovat až... celý článek

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

21. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nejdražší akcie vstupuje na burzu. Úpis se povedl

Společnost M&T 1997 dnes zakončila veřejnou nabídku akcií (IPO). Majoritní akcionář Ivo Ulich prodal všech 1440 nabízených akcií za cenu 30 000 Kč za kus. Akcie tak na pražskou... celý článek

Stát chce vyšší dividendu z ČEZ, pomůže lidem se zdražením

20. 6. 2022 | Petr Kučera | 20 komentářů

Stát chce vyšší dividendu z ČEZ, pomůže lidem se zdražením

Energetický gigant ČEZ zřejmě vyplatí vyšší dividendu, než původně navrhovalo vedení této státem ovládané firmy.

Gevorkyan překonal Pilulku. Za akcie dostane přes 700 milionů

15. 6. 2022 | Jiří Hovorka

Gevorkyan překonal Pilulku. Za akcie dostane přes 700 milionů

Slovenská společnost Gevorkyan upsala své akcie na trhu Start pražské burzy na spodní hranici cenového rozpětí. I tak se první zahraniční firma na tomto trhu zároveň stala doposud největší... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.