O nováčka na burze byl velký zájem, cena je na maximu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 2. 11. 2021 14:00 aktualizováno 2. 11. 2021 14:57
O nováčka na burze byl velký zájem, cena je na maximu

Zdroj: Burza cenných papírů Praha

Společnost Fixed.zone hlásí úspěšný vstup na pražskou burzu. O její akcie byl v rámci veřejné nabídky (IPO), která dnes skončila, velký zájem. Fixed.zone se upsala za nejvyšší možnou cenu. Obchodování s akciemi společnosti bude zahájeno 8. listopadu za upisovací cenu 222 Kč.

Český výrobce a distributor příslušenství pro mobilní zařízení upsal své akcie v celkovém počtu 222 tisíc kusů. Investoři se podle společnosti Fixed.zone hlásili o více jak čtyřikrát více akcií a byli tedy krácení. Uspěli jen ti, kdo dali nabídku na nejvyšší upisovací cenu, která byla stanovena na hranici 180 až 222 korun.

Hodnota Fixed.zone po úspěšném úpisu akcií činí 493 284 000 Kč. Společnost obdržela od investorů částku ve výši 49 284 000 Kč. Na burzu k volnému obchodování jde 9,99 % všech akcií firmy. Drtivou většinu zbylých akcií budou dál držet zakladatelé firmy – bratři Daniel a Marek Havnerovi a Radek Douda.

„Výsledky IPO jsou pro nás obrovským překvapením. Těší nás, že byl zejména mezi českými investory tak mimořádný zájem o naše akcie. Je to pro nás velký závazek,“ říká Daniel Havner. Firma chce získané peníze využít k expanzi na nové evropské trhy a na vývoj nových produktů.

Srovnejte si to s námi

„Další velmi úspěšné IPO na trhu Start potvrzuje zájem investorů o české firmy a investice na kapitálovém trhu obecně. Také ukazuje, že trh Start se mezi investory dobře etabloval a získal si popularitu. Díky tomu mohou firmy ze segmentu malých a středních firem získávat financování na kapitálovém trhu,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Obchodování s novou emisí bude zahájeno 8. listopadu 2021 v rámci pravidelné denní aukce na trhu Start. Ticker emise, tedy název, pod kterým je zařazena v obchodním systému Xetra, je Fixed.

Minimální obchodované množství (lot) zůstane i po IPO ve výši 100 kusů. Kdo tedy chce akcie Fixed.zone, musí do nich nyní vložit minimálně 22 200 korun (222x100).

Fixed.zone projevila už dříve zájem o to, aby se s jejími akciemi obchodovalo i na burze RM-Systém, která patří Fio bance. Pokud se tak stane, půjde kupovat i jednotlivé akcie; RM-Systém to umožňuje.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Penzijko s finančním bonusem

Penzijko s finančním bonusem

Založte si penzijko Conseq a získejte nejen státní příspěvky a daňovou úsporu, ale i bonus pro věrné klienty.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Menší akcionáři ČEZ dostanou 52 Kč na akcii. Stát si vezme víc

25. 6. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Menší akcionáři ČEZ dostanou 52 Kč na akcii. Stát si vezme víc

Společnost ČEZ vyplatí akcionářům dividendu 52 Kč na akcii před zdaněním. Rozhodla o tom valná hromada, když potvrdila návrh představenstva.

O dividendu požádáte snadněji. Novinku využije čtvrtá firma

18. 6. 2024 | Petr Kučera

O dividendu požádáte snadněji. Novinku využije čtvrtá firma

Požádat o výplatu dividend jednoduše přes internet nově mohou i akcionáři společnosti Philip Morris ČR, s?jejímiž akciemi se obchoduje na Burze cenných papírů Praha.

Podílové fondy zase rostou. Akciím vládne velká sedma

6. 6. 2024 | Martin Mašát

Podílové fondy zase rostou. Akciím vládne velká sedma

Vývoj podílových fondů hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v květnu, jak za posledních dvanáct měsíců a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Kolik vám vynesou dividendy z českých akcií? Přehled

9. 5. 2024 | Jan Traxler | 5 komentářů

Kolik vám vynesou dividendy z českých akcií? Přehled

Nejvyšší dividendový výnos z akcií obchodovaných na pražské burze nabízejí pravidelně Moneta, Philip Morris a ČEZ. Kolik dostanou akcionáři letos a jaký je výhled do příštích let?

Moneta schválila dividendu devět korun za akcii

23. 4. 2024 | redakce Peníze.CZ

Moneta schválila dividendu devět korun za akcii

Valná hromada Moneta Money Bank, které se zúčastnili držitelé 74,59 procenta akcií, dnes schválila rozdělení čistého zisku za rok 2023. Z částky 5,4 miliardy korun akcionářům vyplatí... celý článek

Partners Financial Services