O nováčka na burze byl velký zájem, cena je na maximu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 2. 11. 2021 14:00 aktualizováno 2. 11. 2021 14:57
O nováčka na burze byl velký zájem, cena je na maximu

Zdroj: Burza cenných papírů Praha

Společnost Fixed.zone hlásí úspěšný vstup na pražskou burzu. O její akcie byl v rámci veřejné nabídky (IPO), která dnes skončila, velký zájem. Fixed.zone se upsala za nejvyšší možnou cenu. Obchodování s akciemi společnosti bude zahájeno 8. listopadu za upisovací cenu 222 Kč.

Český výrobce a distributor příslušenství pro mobilní zařízení upsal své akcie v celkovém počtu 222 tisíc kusů. Investoři se podle společnosti Fixed.zone hlásili o více jak čtyřikrát více akcií a byli tedy krácení. Uspěli jen ti, kdo dali nabídku na nejvyšší upisovací cenu, která byla stanovena na hranici 180 až 222 korun.

Hodnota Fixed.zone po úspěšném úpisu akcií činí 493 284 000 Kč. Společnost obdržela od investorů částku ve výši 49 284 000 Kč. Na burzu k volnému obchodování jde 9,99 % všech akcií firmy. Drtivou většinu zbylých akcií budou dál držet zakladatelé firmy – bratři Daniel a Marek Havnerovi a Radek Douda.

„Výsledky IPO jsou pro nás obrovským překvapením. Těší nás, že byl zejména mezi českými investory tak mimořádný zájem o naše akcie. Je to pro nás velký závazek,“ říká Daniel Havner. Firma chce získané peníze využít k expanzi na nové evropské trhy a na vývoj nových produktů.

Srovnejte si to s námi

„Další velmi úspěšné IPO na trhu Start potvrzuje zájem investorů o české firmy a investice na kapitálovém trhu obecně. Také ukazuje, že trh Start se mezi investory dobře etabloval a získal si popularitu. Díky tomu mohou firmy ze segmentu malých a středních firem získávat financování na kapitálovém trhu,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Obchodování s novou emisí bude zahájeno 8. listopadu 2021 v rámci pravidelné denní aukce na trhu Start. Ticker emise, tedy název, pod kterým je zařazena v obchodním systému Xetra, je Fixed.

Minimální obchodované množství (lot) zůstane i po IPO ve výši 100 kusů. Kdo tedy chce akcie Fixed.zone, musí do nich nyní vložit minimálně 22 200 korun (222x100).

Fixed.zone projevila už dříve zájem o to, aby se s jejími akciemi obchodovalo i na burze RM-Systém, která patří Fio bance. Pokud se tak stane, půjde kupovat i jednotlivé akcie; RM-Systém to umožňuje.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

8. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

Akcie letos přišly už o zhruba pětinu hodnoty. Jsou už na dně? Je teď správný čas nakupovat, nebo je obrat k růstu ještě daleko? Zeptali jsme se expertů na investice.

Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně

18. 10. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně

Ve veřejné nabídce akcií (IPO) společnosti Hardwario měli investoři zájem o 132,47 % nabízených akcií. Emise tak byla takzvaně přeupsána a někteří zájemci museli být kráceni.

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

4. 10. 2022 | Petr Kučera

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

Akcionáři Komerční banky by ještě před Vánoci – od 22. prosince – mohli dostat další dividendu. Návrh na mimořádnou výplatu nerozděleného zisku zveřejnilo představenstvo banky.

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

26. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.