Akcie developera CTP míří i na pražskou burzu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 18. 3. 2021
Akcie developera CTP míří i na pražskou burzu
CTPark Plzeň
Zdroj: CTP

S akciemi společnosti CTP se od 25. března začne obchodovat také na pražské burze. Stane se tak ve stejný den, kdy developer průmyslových parků vstoupí na amsterdamskou burzu, která pro něj bude primárním trhem.

Firma Nizozemce Remona Vose, který ji zakládal v roce 1998 v Humpolci, očekává, že by veřejná nabídka akcií mohla vynést zhruba 900 milionů eur (23,55 miliardy korun) pro další expanzi. Vos je zatím jediným akcionářem CTP, investorům nabízí 15 procent akcií.

Akcie CTP se na Burze cenných papírů Praha budou obchodovat na trhu Free Market, který je součástí neregulovaného trhu burzy. Obchodování začne na ceně určené v rámci veřejné nabídky a přepočtené podle aktuálně platného kurzu České národní banky.

CTP se daří i v době koronavirové krize, loni zvýšila příjem z nájmů ve svých průmyslových halách meziročně o 15 % na 344 milionů eur. Hospodářský výsledek za celý rok 2020 firma zatím neoznámila, v půlce roku byla v zisku ve výši 99 milionů eur. Logistická centra a v menší míře i kancelářské budovy má v Česku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, na Slovensku a v Srbsku. Další plánuje v příštích letech v Rakousku a Bulharsku.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Ke konci roku 2020 vlastnila průmyslové parky o rozloze 6,3 milionu metrů čtverečních a dalších 740 tisíc bylo ve výstavbě. Do roku 2023 chce být CTP na 10 milionech metrů čtverečních.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

23. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

Burza cenných papírů Praha bude mít nový index, založený na cenných papírech, se kterými se obchoduje na neregulovaném trhu Start.

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

22. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

Společnost Kofola ČeskoSlovensko kupuje většinový podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, pod kterou spadají značky Holba, Zubr a Litovel.

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

10. 8. 2023 | Petr Kučera

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

S akciemi na trhu Start pražské burzy se od 1. září začne obchodovat v?kontinuálním režimu, tedy stejným způsobem jako na trzích Prime, Standard a Free. Obchodování v?kontinuálním režimu... celý článek

Partners Financial Services