Akcie developera CTP míří i na pražskou burzu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 18. 3. 2021 09:30
Akcie developera CTP míří i na pražskou burzu
CTPark Plzeň
Zdroj: CTP

S akciemi společnosti CTP se od 25. března začne obchodovat také na pražské burze. Stane se tak ve stejný den, kdy developer průmyslových parků vstoupí na amsterdamskou burzu, která pro něj bude primárním trhem.

Firma Nizozemce Remona Vose, který ji zakládal v roce 1998 v Humpolci, očekává, že by veřejná nabídka akcií mohla vynést zhruba 900 milionů eur (23,55 miliardy korun) pro další expanzi. Vos je zatím jediným akcionářem CTP, investorům nabízí 15 procent akcií.

Akcie CTP se na Burze cenných papírů Praha budou obchodovat na trhu Free Market, který je součástí neregulovaného trhu burzy. Obchodování začne na ceně určené v rámci veřejné nabídky a přepočtené podle aktuálně platného kurzu České národní banky.

CTP se daří i v době koronavirové krize, loni zvýšila příjem z nájmů ve svých průmyslových halách meziročně o 15 % na 344 milionů eur. Hospodářský výsledek za celý rok 2020 firma zatím neoznámila, v půlce roku byla v zisku ve výši 99 milionů eur. Logistická centra a v menší míře i kancelářské budovy má v Česku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, na Slovensku a v Srbsku. Další plánuje v příštích letech v Rakousku a Bulharsku.

Ke konci roku 2020 vlastnila průmyslové parky o rozloze 6,3 milionu metrů čtverečních a dalších 740 tisíc bylo ve výstavbě. Do roku 2023 chce být CTP na 10 milionech metrů čtverečních.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Prodali jste akcie nebo podílové listy. Co teď s daněmi

24. 3. 2021 | Petr Kučera | 10 komentářů

Prodali jste akcie nebo podílové listy. Co teď s daněmi

Jak zdanit příjmy z prodeje cenných papírů? Co se počítá do limitu pro osvobození? Jak funguje časový test? Můžu si odečíst náklady? A jak se daní dividendy? Poradíme.

Pilulka bude na pražské burze dostupnější

11. 3. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Pilulka bude na pražské burze dostupnější

Na Burze cenných papírů Praha půjde od pondělí 15. března koupit akcie internetového obchodníka Pilulka.cz už od 10 kusů. Společnost Pilulka Lékárny rozhodla o snížení takzvaného LOTu,... celý článek

Kouzelná Pilulka. Akcie posílí o dalších 100 %, věří fanoušek

4. 3. 2021 | Jaroslav Šura | 2 komentáře

Kouzelná Pilulka. Akcie posílí o dalších 100 %, věří fanoušek

Jaroslav Šura patří na Twitteru k nejvýraznějším tvářím mezi českými investory. Ve svém nadšení pro akcie Pilulky nemá konkurenci. Kdo ho v říjnu poslechl a nakoupil za 424 Kč, mohl... celý článek

Za čtvrt roku 135 %. Pilulka je nad 1000 korunami

15. 2. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Za čtvrt roku 135 %. Pilulka je nad 1000 korunami

Cena akcií internetového obchodníka Pilulka Lékárny se dnes poprvé přehoupla přes hranici 1000 korun.

Majitel textilky PFN vytěsní akcionáře. Chystají žalobu

15. 2. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Majitel textilky PFN vytěsní akcionáře. Chystají žalobu

Z pražské burzy zmizí akcie znojemského výrobce netkaných textilií PFNonwovens. Valná hromada na korespondenčním zasedání schválila vytěsnění minoritních akcionářů, tedy nucený přechod... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.