Pilulka dá pětinu akcií na pražskou burzu

pk | rubrika: Aktuality | 10. 9. 2020 12:10 aktualizováno 10. 9. 2020 13:05
Pilulka dá pětinu akcií na pražskou burzu
Tisková konference ke vstupu Pilulky na pražskou burzu.
Zdroj: Pilulka

Společnost Pilulka se rozhodla umístit pětinu nových akcií na menší trh Start Burzy cenných papírů Praha

„Stane se tak první veřejně obchodovanou e-commerce společností na pražské burze,“ říká Petr Kasa, který spolu a bratrem Martinem Pilulku založil a řídí. Dohromady teď vlastní necelou polovinu společnosti, společně se zaměstnanci a obchodními partnery mají majoritu přesahující dvě třetiny. Zhruba třetinu ovládá investiční společnost Wood & Company, která Pilulce při vstupu na burzu radí.

„Bude se jednat o kombinaci úpisu nových akcií a prodeje stávajících akcií. Detaily upřesníme následně. Celkový výsledek na akcionářskou strukturu by měl být zhruba 20% akcionářský podíl investorů, kteří participovali na IPO,“ upřesňuje Petr Kasa. 
Očekávanou hodnotu zatím nechce komentovat. 

Z dokumentu v obchodním rejstříku vyplývá, že upisovací kurz 500 tisíc akcií se má pohybovat v rozmezí od 325 do 425 korun, firma by tak mohla emisí získat kolem 200 milionů korun.

„V následujících letech chceme přejít na hlavní trh pražské burzy a využít maximálně možností, které poskytuje kapitálový trh k dalšímu růstu,“ dodává Kasa.

Firma vznikla v roce 2013. Působí na českém, slovenském a rumunském trhu, vstup do Maďarska kvůli koronaviru odložila. V současnosti provozuje víc než 150 „kamenných“ lékáren a dále internetové lékárny Pilulka.cz, Pilulka.sk a Pilulka.ro. Zaměstnává přes 380 lidí.


A tohle už jste četli?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

8. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

Akcie letos přišly už o zhruba pětinu hodnoty. Jsou už na dně? Je teď správný čas nakupovat, nebo je obrat k růstu ještě daleko? Zeptali jsme se expertů na investice.

Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně

18. 10. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně

Ve veřejné nabídce akcií (IPO) společnosti Hardwario měli investoři zájem o 132,47 % nabízených akcií. Emise tak byla takzvaně přeupsána a někteří zájemci museli být kráceni.

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

4. 10. 2022 | Petr Kučera

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

Akcionáři Komerční banky by ještě před Vánoci – od 22. prosince – mohli dostat další dividendu. Návrh na mimořádnou výplatu nerozděleného zisku zveřejnilo představenstvo banky.

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

26. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.