Český výrobce kůží jde na burzu pro peníze na nové investice

| rubrika: Aktuality | 8. 10. 2019 12:15

Společnost Karo Invest, která obchoduje s kůžemi a sama v Boršově u Jihlavy výrobky z kůže produkuje, začala nabízet své akcie drobným i institucionálním investorům skrze aukční systém trhu Start pražské burzy.

Cenové rozpětí za jednu akcii bylo stanoveno na 40 až 50 korun za akcii. Obchodovatelná jednotka, takzvaný lot, bude dva tisíc kusů akcií. Minimální výše investice tak začíná na 80 tisících korunách.

Firma nabídne investorům necelých 40 procent firmy formou vydání nových akcií. Výtěžek z IPO by měl primárně směřovat do provozního kapitálu a na nové investice. Část bude použita i na refinancování stávajících závazků emitenta, který předpokládá celkový výtěžek z vydání nových akcií mezi 53 až 60 miliony korun. IPO by tak společnost ohodnotilo na 132 až 150 milionů korun.

Srovnejte si to s námi

Nové akcie by měly být upisovány na trhu Start dvoukolově. Emitent očekává v první fázi úpis až jednoho milionu kusů akcií. Ta by měla probíhat od 8. října a měla by být úspěšně zakončena 22. října vstupem na burzu. Během těchto 14 dní mají investoři možnost zadávat své pokyny do aukčního systému skrze členy burzy.

Druhá fáze bude probíhat od 26. listopadu a bude ukončena 10. prosince. Zde hodlá emitent umístit zbývající objem 328 tisíc kusů akcií.

„S emitentem jsme zvolili strategii rozdělení IPO do dvou aukcí. Předpokládáme, že druhá aukce bude realizována blíže hornímu cenovému pásmu 50 korun za akcii. První kolo jsme přizpůsobili především institucionálním investorům, se kterými emitent v uplynulých týdnech dospěl k cenové shodě. Indikovaná poptávka po akciích v první fázi je tak více než uspokojivá,“ uvedl František Bostl ze skupiny Starteepo, který transakci řídí z pozice poradce.

Start je trhem pro menší společnosti s hodnotou od velikosti 25 milionů korun, které chtějí získat nový kapitál. Investoři na něm se rekrutují z řad zkušených individuálních investorů nebo z řad fondů soukromého nebo venture kapitálu. Obchodování na trhu Start není kontinuální jako na jiných trzích pražské burzy, ale jedná se o aukci, která probíhá v předem stanovených dnech.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.