ČSOB má nového člena vedení

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 24. 2. 2022
ČSOB má nového člena vedení

Zdroj: Cineberg/Shutterstock

Od začátku března 2022 se Tom Blanckaert stane novým členem představenstva a vrchním ředitelem v ČSOB zodpovědným za oblast řízení rizik. Nahradí tak Hélène Goessaert, která bude dále působit v rámci mateřské skupiny KBC. Tom Blanckaert plně převezme veškeré její aktivity a stane se tak zároveň i členem představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny. Personální změna byla schválena Českou národní bankou.

„S Tomem jsem spolupracoval již dříve a vím, že bude velkým přínosem pro náš tým. Zároveň bych rád využil této příležitosti a poděkoval mojí dlouholeté kolegyni a spolupracovnici Hélène Goessaert. Řízení rizik ve skupině ČSOB se pod jejím vynikajícím vedením posunulo na novou úroveň profesionality. Přejeme Helene do budoucna jen to nejlepší,“ říká John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.

Zdroj: ČSOB

Tom Blanckaert

Blanckaert pracuje ve skupině KBC od roku 1994, tehdy nastoupil jako interní auditor. V průběhu let zastával role Relationship Managera korporátní pobočky v Paříži, zástupce Kredietbank v Tunisku, rizikového poradce v Belgii, zástupce ředitele odboru korporátního bankovnictví a poté ředitele odboru korporátních a SME úvěrů v Kredytbank v Polsku, ředitele rizik v ČSOB na Slovensku a výkonného ředitele pro malé a střední podniky a korporátní úvěrová rizika v K&H Bank v Maďarsku. V roce 2018 přešel do KBC Group a nastoupil na svoji současnou pozici generálního ředitele podnikového auditu.

Blanckaert promoval na univerzitě v Lovani, kde také získal magisterský titul v oboru ekonomie se specializací na mezinárodní ekonomii, finanční a monetární ekonomii. Absolvoval také některá mezinárodní stipendia.

Zdroj: ČSOB

Tomáš Korbas

Od začátku března hlásí ČSOB ještě další významnou personální změnu. Tomáš Korbas se stane výkonným ředitelem zodpovědným za nový útvar mezinárodní acquiring. Přesune se tak z pozice člena představenstva ČSOB Leasing.

Nový útvar se zaměřuje na oblasti akceptace platebních karet a technologického řešení pro platby, jak v kamenných obchodech, tak světě e-commerce. Korbas se zaměří zejména na vývoj a bezpečnost procesů spojených s online platbami a oblastí technologických inovací a vývoje platebních řešení. Na starosti bude mít se svým týmem také rozvoj dceřiné firmy ČSOB pro akceptaci karet KHPayment Services v Maďarsku.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

banka, ČSOB, personální změny

A tohle už jste četli?

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

28. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

I v říjnu a listopadu může třicet vylosovaných klientů Raiffeisenbank vyhrát deset tisíc korun. Banka totiž o dva měsíce prodloužila soutěž, jejíž konec původně avizovala na 30. září. celý článek

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

28. 9. 2023 | Petr Kučera

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

Trinity Bank koupila historickou bankovní budovu v pražské ulici Na Příkopě 33 v těsné blízkosti Prašné brány, České národní banky a Obecního domu. „Jde o největší letošní akvizici... celý článek

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

27. 9. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

Klienti ČSOB mají k dispozici aktualizovanou verzi mobilní aplikace. Podle banky nabízí hlavně přehlednější vzhled, volitelné nastavení, snadnější přístup k virtuální asistence Kate... celý článek

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

26. 9. 2023 | Petr Kučera

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

Hello bank bude poskytovat platební účty a spotřebitelské úvěry už jenom do konce letošního listopadu. Vyplývá to z výpovědí, které od minulého týdne rozesílá klientům.

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

25. 9. 2023 | Petr Kučera

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

Také klienti Max banky už mají k dispozici mobilní aplikaci, která umožňuje přímé zadávání plateb. Stačí si aktualizovat dosavadní verzi aplikace, novinka je dostupná pro Android i... celý článek

Partners Financial Services