Česká spořitelna má nového člena představenstva

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 3. 11. 2021
Česká spořitelna má nového člena představenstva
Martin Kobza
Zdroj: Česká spořitelna

Novým členem představenstva České spořitelny odpovědným za oblast IT a operations je od 1. listopadu Martin Kobza (41 let).

Do České spořitelny přichází z rakouské Erste, kde měl posledních šest let na starost digitalizaci bankovních produktů a služeb napříč všemi zeměmi, kde skupina Erste působí. Stál u zrodu digitálního bankovnictví George a od roku 2015 řídil jeho postupný vývoj a spouštění v jednotlivých zemích střední Evropy.

Poslední rok zastával pozici generálního ředitele inovativního hubu George Labs. Pod jeho vedením začalo internetové a mobilní bankovnictví George využívat přes sedm milionů klientů v šesti evropských zemích (Rakousko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Chorvatsko a Maďarsko).

Před příchodem do rakouské Erste působil šest let ve Slovenské sporiťeľně, kde měl nejdříve na starost vývoj bankovních aplikací a posléze na pozici Chief Information Officer zodpovídal za IT a technologie. Vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě se zaměřením na informační technologie.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Předsedou představenstva a generálním ředitelem České spořitelny je Tomáš Salomon, místopředsedou představenstva Karel Mourek a dalšími člny představenstva, tedy nejužšího vedení spořitelny, jsou Daniela Pešková, Pavel Kráčmar a Ivan Vondra.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

28. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

I v říjnu a listopadu může třicet vylosovaných klientů Raiffeisenbank vyhrát deset tisíc korun. Banka totiž o dva měsíce prodloužila soutěž, jejíž konec původně avizovala na 30. září. celý článek

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

28. 9. 2023 | Petr Kučera

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

Trinity Bank koupila historickou bankovní budovu v pražské ulici Na Příkopě 33 v těsné blízkosti Prašné brány, České národní banky a Obecního domu. „Jde o největší letošní akvizici... celý článek

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

27. 9. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

Klienti ČSOB mají k dispozici aktualizovanou verzi mobilní aplikace. Podle banky nabízí hlavně přehlednější vzhled, volitelné nastavení, snadnější přístup k virtuální asistence Kate... celý článek

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

26. 9. 2023 | Petr Kučera

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

Hello bank bude poskytovat platební účty a spotřebitelské úvěry už jenom do konce letošního listopadu. Vyplývá to z výpovědí, které od minulého týdne rozesílá klientům.

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

25. 9. 2023 | Petr Kučera

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

Také klienti Max banky už mají k dispozici mobilní aplikaci, která umožňuje přímé zadávání plateb. Stačí si aktualizovat dosavadní verzi aplikace, novinka je dostupná pro Android i... celý článek

Partners Financial Services