Česká spořitelna má nového člena představenstva

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 3. 11. 2021
Česká spořitelna má nového člena představenstva
Martin Kobza
Zdroj: Česká spořitelna

Novým členem představenstva České spořitelny odpovědným za oblast IT a operations je od 1. listopadu Martin Kobza (41 let).

Do České spořitelny přichází z rakouské Erste, kde měl posledních šest let na starost digitalizaci bankovních produktů a služeb napříč všemi zeměmi, kde skupina Erste působí. Stál u zrodu digitálního bankovnictví George a od roku 2015 řídil jeho postupný vývoj a spouštění v jednotlivých zemích střední Evropy.

Poslední rok zastával pozici generálního ředitele inovativního hubu George Labs. Pod jeho vedením začalo internetové a mobilní bankovnictví George využívat přes sedm milionů klientů v šesti evropských zemích (Rakousko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Chorvatsko a Maďarsko).

Před příchodem do rakouské Erste působil šest let ve Slovenské sporiťeľně, kde měl nejdříve na starost vývoj bankovních aplikací a posléze na pozici Chief Information Officer zodpovídal za IT a technologie. Vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě se zaměřením na informační technologie.

Předsedou představenstva a generálním ředitelem České spořitelny je Tomáš Salomon, místopředsedou představenstva Karel Mourek a dalšími člny představenstva, tedy nejužšího vedení spořitelny, jsou Daniela Pešková, Pavel Kráčmar a Ivan Vondra.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

24. 5. 2022 | Olga Skalková | 1 komentář

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

Banka Creditas, známá především díky lepším úrokům na spoření oproti většině konkurentů, hledá další možnosti, jak růst. Prostor mimo jiné vidí v produktech, které by mohli využít takzvaní... celý článek

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

16. 5. 2022 | Olga Skalková | 10 komentářů

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

Od roku 2013 ubyla v Česku víc než čtvrtina bankovních poboček. A čeká se další pokles – přinejmenším kvůli spojení dosavadních konkurentů.

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

4. 5. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

Skoro každá chce být digitálním lídrem. Když ale přijde na rušení účtu, najednou je elektronické bankovnictví k ničemu. Nezměnily to ani dva roky s covidem.

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 11 komentářů

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

Většina obyvatel Česka (54 %) využívá jen jednu banku. Dvě nebo více bank využívá 44 % lidí, zatímco před pěti lety to bylo téměř 60 %. Ukázal to průzkum agentury Simply5 pro Air Bank... celý článek

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

Česká národní banka odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Rozhodnutí nabylo právní moci 30. dubna a je k dispozici na webu ČNB.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.