Sestra Air Bank v Německu začne s novým názvem

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 17. 10. 2019 | 1 komentář
Sestra Air Bank v Německu začne s novým názvem

Evropská sestra Air Bank se nakonec bude jmenovat Velvon. Jako první odstartuje v Německu, pak plánuje expanzi do dalších zemí.

Původní „projekt Air Bank Germany“ od začátku října na internetu změnil název i logo, novou značku si nechal také zaregistrovat.

Ve středu firma vydala tiskovou zprávu pro německá média, která ale nepřináší zásadně nové informace oproti tomu, co už od března měla na svém facebookovém profilu: Chce změnit finanční služby v Německu (poté i v Evropě) a sází na průzkum, podle něhož je každý třetí Němec nespokojený se svou bankou.

Velvon bude lákat hlavně na rychlost a jednoduchost, přípravu provázel třeba slogan „konec bankovního blábolení, přichází uživatelská přívětivost“. Slibuje ducha a dynamiku start-upu, ale se silným zázemím skupiny PPF. Vznikající firma do svého týmu nabrala přes sto odborníků, další zaměstnance stále shání.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Podle deníku Handelsblatt má nová banka začít fungovat ve druhém čtvrtletí příštího roku, sázet chce hlavně na aplikaci pro chytré telefony. Nejbližším konkurentem bude mobilní banka N26, deník zmiňuje i další online banky nebo třeba aplikaci Revolut.

Přestože dosavadní přípravu německé verze Air Bank provázel stejný název i logo jako v Česku, tuzemská banka s ní neměla prakticky nic společného kromě stejného majitele (Home Credit). Jasno zatím není ani ohledně případné spolupráce v budoucnu.

O chystaném projektu informoval už v březnu Deník N. Přípravu má na starosti Erich Čomor, který před lety řídil vznik Air Bank v Česku. Ta kromě jednoduššího a srozumitelnějšího přístupu postupně zavedla i několik inovací, například možnost zvolit si konkrétní hodnoty jednotlivých bankovek při výběru z bankomatu.

Před šesti lety mluvil Čomor o možné expanzi Air Bank do Ruska, Číny či Vietnamu, ale zůstalo jen u úvah.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Spořící účet plně online

Spořící účet plně online

Spořte s úrokem 5,3 % ročně bez podmínek

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

Air Bank, změny 2020

A tohle už jste četli?

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Jak změnit banku krok za krokem. Na pobočku už nemusíte

15. 11. 2023 | Jan Müller

Jak změnit banku krok za krokem. Na pobočku už nemusíte

Změnit svůj hlavní bankovní účet je zatraceně jednoduché. A většinou se to dá zařídit od stolu. Nevěříte? Tak jdeme na to.

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Partners Financial Services